שר השיכון נגד מזימת לפיד: "אם החרדים לא יהנו מהתוכנית אדאג שלא תעבור"

התוכנית שהציג שר האוצר יאיר לפיד שלא לגבות מס מרוכשי דירות ראשונות שהיא בעצם רעיון ויוזמה ברוכה של שר השיכון אריאל, רק לפיד החליט לגנוב הקרדיט בתוספת הדרת החרדים מהתוכנית,  אומר על כך שר הבינוי והשיכון אורי אריאל "לא אתן לתוכנית לעבור מבלי שהציבור החרדי יהיה בתוכו" * התוכנית הנוכחית של האוצר תשפיע רק על 8% ולא תשנה את השוק  

שר השיכון בירך על ההחלטת האוצר לאמץ את עקרונות התוכנית שהציע כבר לפני קרוב לשנה ושנדונה בחודשים האחרונים להפחתה דרמטית של המחירים באמצעות התערבות ממשלתית של החזר מע"מ בשילוב מחיר מטרה, אולם הוא קרא לשר האוצר שלא להדיר אף חלק מהאוכלוסייה: "יש להפעיל את התוכנית במתכונתה המלאה כפי שגיבשנו כבר בשנה שעברה, התוכנית צריכה לכלול גם את משפרי דיור המהווים רוב משמעותי של השוק ומבלי להדיר חלקים בחברה וזוגות צעירים ללא ילדים" אמר.

והבטיח: "לא אתן לתוכנית הזו לעבור מבלי שהציבור החרדי יהיה בתוכו. אי אפשר להדיר חלקים באוכלוסיה, וזה גם לא יעמוד במבחן בג"ץ".

השר אריאל מזהיר כי הפעלת התוכנית במתכונת המצומצמת שתחול רק על חסרי דיור הרוכשים דירה מקבלן, המהווים 8% בלבד מכמות העסקאות השנתית, עלולה להתברר כמהלך סרק שלא ישפיע על המחירים ורק יגרום נזק לתקציב המדינה.

"אני קורא להפעיל את התוכנית במלואה כפי שגיבשתי מבלי להדיר אף אחד, ועל מנת להשפיע באמת על השוק כדי להקל על רוכשי הדירות".  קרא השר ללפיד.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כבר שמענו את ההבטחות שלו על סנקציות פליליות.
    שקרן נשאר שקרו.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב