סופה של אגדה: אריאל שרון נטמן: "אבא חזרת הבייתה" – וידאו ותמונות

 ראש הממשלה ה-11 של ישראל אריאל שרון הובא למנוחות בצהריים (יום ב') לצד רעייתו לילי בגבעת הכלניות, סמוך לחוות שקמים.

ליד חוות שקמים נחתו מספר רקטות . הרקטות נפלו סמוך לגדר המערכת בתחום המועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע. משתתפי ההלווייה שמעו היטב את קולות הפיצוץ. ובתגובה לירי, תקף צה"ל מטרות ברצועת עזה.

בהלוויה  השתתפו בני משפחה, נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרים, חברי כנסת ואלפי אזרחים שבאו לחלוק כבוד אחרון. עמרי וגלעד, בניו של שרון, קראו קדיש מעל הקבר הטרי.

הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, ספד לשרון בהלוויה. "היום כשאתה שב בפעם האחרונה אל הבית שכה אהבת, עלו ובאו טורים ודורות של לוחמים להצדיע לך בפעם האחרונה, כמו הייתה קריאתך 'אחריי' ממשיכה ומהדהדת באוזנם. באתי להצדיע לך גם אני היום כראש המטה הכללי של צה"ל, כלוחם, כמפקד בצנחנים ובצה"ל, שהלך אחריך בתחנות שונות בדרך גם כשהדרגות כבר לא עיטרו את כתפיך", אמר גנץ.

הרמטכ"ל אמר בדברי ההספד שלו: "באתי לומר לך כי הצבא המגן של העם אשר היה יקר לך כל כך ימשיך להתקיים בצלמך ובדמותך עוד שנים רבות. באתי לספר לך כיצד ימשיכו ויעוצבו מפקדי צה"ל לאור התכונות שניכרו בך כמפקד: מבט מפוכח וקר רוח, חשיבה שתוצאתה יוזמה ונחישות. אלה הם שלושת הפנים הנחוצים לכל מנהיג ומפקד בראייתי".

ARIEL SHARON ARIEL SHARON ARIEL SHARON ARIEL SHARON

עמרי, בנו הבכור של שרון, אמר בהלוויה: "הבט סביב אריאל, והבט וראה את העם מוקיר את זכרך ומרכינים ראש. היית ראוי להערכה אבא".

הבן הצעיר גלעד אמר מעל קבר אביו: "בערב ראש השנה 1967 נהרג אחינו הגדול גור בתאונת נשק. זה היה ללא ספק האירוע שהשפיע על הבית יותר מכול. אין יותר עצוב ממותם של ילדים. גור היה ילד מיוחד, בעל חוש הומור ומנהיג. עובדה היא שאבא שלי לא פגע בעצמו והמשיך לחיות. עוצמת הכאב איננה פוחתת עם השנים, כך הוא עצמו כינה זאת".

גלעד אמר בדברי ההספד: "אומרים שאי אפשר לחיות שבועיים בלי כליות, אז אומרים. אמרו שאי אפשר לבצע איגוף של טנקים באום כתף עד שהכרעת את הקרב בסיני. אמרו שאי אפשר לחצות את תעלת סואץ במלחמת יום הכיפורים עד שהובלת את המבצע והכרעת את המלחמה. אמרו שעולי ברית המועצות ישוכנו רק באוהלים אבל אתה דאגת שלכולם יהיה קורת גג. אמרו שאי אפשר להכריע את הטרור אבל יצאת למבצע חומת מגן".

ARIEL SHARON ARIEL SHARON

 על תוכנית ההתנתקות מרצועת עזה שאותה יזם שרון: "קרוב ל-60 שנה היית בחזית האירועים בישראל תוך שאתה לוקח בהם חלק פעיל ומרכזי. אין תחום שלא הטבעת את חותמך: בחקלאות, בתעשייה, בבנייה, בעלייה, ביחסי החוץ ועוד. ברמת הגולן, ביהודה ושומרון, בנגב ובערבה. גם מי שאין בלבו על אובדן היישובים בעזה, יש לזכור שאתה הקמת יישובים יותר מכל אחד אחר. אבא האהוב חזרת הביתה".

 צילום: פלאש 90

צפו בדברי ההספד של בני שרון – וידאו באדיבות רשת

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מספיק צרות סבלנו, הזמן הגיע לשפר מעשינו, מה שקרה לנו הוא כך… רגע אחד, קודם כל תחילו "לשפר מעשיכם" רבני הבד"ץ, ותתחילו לחזק את נשי הצנועות, המתלבשות במסירת נפש גדול עם שאל על בגדיהם, כמנהג ירושלם של לבישת "שאל" מדורי דורות.

  תזכרו לעולם ועד, שרק הנשים האלו הלובשות ה"שאל" מקרבות הגאולה שלמה לכולנו, למה אתם לא מחזקים אותם? ידוע בעולם שאתם ושאר העדהניקס מבזים אותם ושונאים אותם בלב ונפש יום יום, ממש מעשה סדום!!!

  לפני שנתיים בשליחותכם הפגינו הבריונים והסיקריקים שלכם, בחוצות ירושלם נגדם, נגד לבוש ה"שאל" ומי דשתקו ליה רבנן, ש"מ דניחה ליה ח"ו, רבותי: הלא חיללתם שם שמים ברבים, ומי אז, מיד אחרי ההפגנות כשחיללתם שם שמים ברבים, ע"י שליחותכם של הבריונים הסיקריקים, ואז התחילו כל גזירת הגיות וכו' נגד בני הישיבות והכוללים החרדים לדבר ד'

  "או לאותה בושה" ראו מה שגרמתם "עסקני העדה" לעם ישראל בארצינו הקדושה. “אנו בטוחים בעז"ה: שרק בזכות הצניעות הנכונה שע"י "נשי השאלים" הצדקניות, הגזירות עבידי דבטלי ותורה מגנא ומלא, כי לא יטוש ד’ עמו ונחלתו לא יעזוב, ע"פ הלכה אסור לבזותם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. התחיל בימין וסיים בשמאל – ולמזלו הרע של שרון הולכים אחר הסוף ויזכר לדראון עולם………

  אבל אין הקב"ה מקפח שכר כל בריה, ולכן אין ספק שבכל מה שהוא עשה טוב בחייו הקב"ה לא יקפח אותו, ואין לאף אחד את היכולת לבטל את הדברים הטובים שעשה, הוא היה שליח גדול במיוחד במלחמת יום כיפור ובכמה תקופות אחרות, רשימת זכויותיו אינה קטנה על כך אין וויכוח זו מציאות, ובכל זאת יוחנן למרות שהיה 80 שנה כהן גדול לבסוף נעשה צדוקי ונגמר על שם סופו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב