דרעי ביקר בביתר עילית – תמונות

דרעי חוזר לגוש עציון: לפני עשרות שנים החל יו"ר ש"ס את פעילותו הציבורית כחבר מועצת גוש עציון. השבוע, הוא חזר לאזור בביקור ממלכתי, כאורחו של ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין  "אין עוד עיר בה הספרדים מסודרים טוב כמו בביתר עילית. העיר הזו היא מודל להשקעה בחינוך", חלק דרעי מחמאות לרובינשטיין

לא הרבה יודעים, אבל יו"ר ש"ס אריה דרעי, החל את פעילותו הציבורית בגוש עציון, עת התגורר ביישוב מעלה עמוס, שם כיהן כמזכיר היישוב וכחבר מועצת גוש עציון. מאז, חלפו שנים רבות, אבל דרעי מסתבר, לא שכח את המקום בו החל את שליחותו הציבורית. השבוע – הוא נזכר בימים ההם בערגה.

הסיבה לפרץ הנוסטלגי של דרעי, היה יום סיורים מיוחד בביתר עילית, אליו הוזמן כאורחו של ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין וסגנו מש"ס הרב יהודה עוביידי. דרעי, שנלקח בין היתר גם לסיור על גבולותיה של העיר, זיהה מהר מאוד את המרחבים, והחל לשתף את הנוכחים מחוויותיו כחבר מועצת גוש עציון. בימים ההם, בזמן הזה.

הפתרון לבעיות הקבלה

אבל זו לא הייתה החוויה החיובית היחידה של דרעי בביתר עילית. סבב הסיורים המיוחד במוסדות החינוך הספרדים של ביתר עילית, הסב ליו"ר ש"ס קורת רוח רבה, כשנוכח לדעת, כי רוב המוסדות הספרדים בעיר, מסודרים היטב במבני קבע מפוארים.

"יש פה מהלך אסטרטגי מחושב מבחינתי", גילה רובינשטיין לדרעי. "כאשר המוסדות הספרדים יושבים במבנים הכי ראויים ומכובדים, ממילא רוב הבעיות של ההורים נעלמות ובית הספר הופך למבוקש יותר. כך אנחנו מתמודדים בהצלחה מרובה עם בעיות הקבלה. עזרנו למוסדות הספרדים בכל כוחנו, ואכן הפכנו אותם לאטרקטיביים ביותר".

מרכז הנוער

אבל לא רק בבתי הספר הסטנדרטיים הופתע דרעי ממראה עיניו. חלק מרגש במיוחד בסיור, היה הביקור במתחם מרכז הנוער החדש שהחל לפעול בביתר לפני כמה שבועות. המדובר במתחם מיוחד שנבנה ע"י העירייה עבור נוער הזקוק לקידום, שם – בעזרת צוות מקצועי ייחודי, מקבלים הנערים מסגרת חמה ותומכת, ומתקדמים בלימודים ובבנייה עצמית. הכל בתמיכה בליווי צמוד של ראש העיר רובינשטיין וסגנו עוביידי, המחזיק בין היתר בתיק קידום הנוער, ופועל בעניין בכל המרץ.

דרעי ופמלייתו, בתוכה גם מנכ"ל ש"ס חיים ביטון, שהה שעה ארוכה במתחם ושוחח ארוכות עם הנערים והצוות המקצועי, לא הסתיר את התרגשותו הרבה. "זה לא יאומן מה שנעשה פה. הבינו פה שלא כולם מתאימים למוסדות הרגילים, ובנו אלטרנטיבה נפלאה. אני חושב שצריכים לבוא מכל הערים בארץ ללמוד בביתר את הדבר הזה".סקירה - במרכז הנוער דרע משחק פינג-פונג במרכז הנוער

מקנא בתלמידי הרב זמיר

במהלך יום הסיורים הארוך, ביקר דרעי ברוב המוסדות הספרים בעיר, התברך בביתו של המרא דאתרא הגר"י תופיק שליט"א, ובישיבתו של הרה"ג זמיר כהן, שם השתתף בשיעור ואף נשא דברי חיזוק, כשהוא מדגיש בפני התלמידים את זכותם בכך, שהם שומעים יום יום שיעור מפיו של הרב זמיר כהן.  "אנשים בעולם מחכים חודשים רבים כדי לזכות ולשמוע את הרב זמיר, אבל אתם כאן זוכים לכך מדי יום. אני מקנא בכם".דרעי - בישיבה אצל הרב זמיר כהן

בנוסף, סייר יו"ר ש"ס בישיבת נזר התלמוד בראשות הרה"ג יעקב כהן, שם הצטרף לשיעורו של ראש הישיבה. "הישיבה הזו צועדת בדרכו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי שלום כהן. פה גדל הדור הבא של תלמידי החכמים, שיפארו את כותל המזרח של יהדות ספרד", אמר ראש הישיבה.

כמו כן ביקר דרעי במוסדות 'נתיבות שלום' בראשות הרב אברהם אורן, ת"ת חניכי הישיבות בראשות הרב בר ששת, ת"ת ארזי ביתר בראשות הרב דן עזרא, ות"ת משנת יהודה הרב יאיר כהן.

במהלך הביקור גם נשאו דברים סגני ראש העיר הרב יצחק רביץ והרב בנימין הרשלר, שסקרו את הנעשה בעיר בתחום החינוך, צרכי העיר מבחינת התפתחות דיור ותעסוקה, והעלו על נס את פועלו של דרעי, עוד בימים בהם כיהן כשר הפנים, וסייע רבות לעיר ביתר.דרעי - בישיבת נזר התלמוד

מודל לערים אחרות

את סיורו חתם דרעי במרכזי התעסוקה של ביתר עילית, כאשר נוכח לראות בחברת סיטיבוק, מאות נשים חרדיות מתפרנסות בכבוד, ושמע ממנכ"ל החברה על העזרה שמעניקה העירייה להבאת מוקדי התעסוקה לעיר, וכן על מודל התעסוקה הייחודי של החברה, המספקת שירותים ללקוחות ולבנקים בחו"ל.

בסיום יום הביקור, לא הסתיר דרעי את התפעלותו: "הלוואי ובערים אחרות היינו מסודרים כמו בביתר עילית. אנשים לא מבינים איזו אימפריה זו ביתר עילית. העיר הזו היא המפותחת ביותר מבין הערים החרדיות בתחום החינוך ותחומים רבים נוספים. היא מנוהלת במקצועיות וצריכה להיות מודל לערים החרדיות, כיצד משקיעים בחינוך וכיצד מתמודדים עם בעיות חינוכיות".דרעי - אצל רב העיר הרב תופיק דרעי - חברת סיטיבוק דרעי - מקבל שי מראש העיר סקירה - במרכז הנוער

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. סופית הפכתם לקיקר??

    חבל עד שקצת תפסתם קהל היום אתם בירידה בגלל הליקוקים.

    רפי דדון |
    הגב