חברי הכנסת של ש"ס מאיימים להצטרף לדרעי ולהתפטר מהכנסת – שידור חוזר

דרמה בש"ס: חברי הכנסת של ש"ס מאיימים להצטרף לדרעי ולהתפטר מהכנסת – למרות הלחצים דרעי מסרב לחזור בו. בפנים מכתב החכי"ם של ש"ס. שידור חוזר

 

מערכת הבחירות בקושי החלה וכבר היא מנפקת לנו מידי ערב שורה של דרמות  מפתיעות,זה החל אמש בהתפטרותו של דרעי מש"ס, זה המשיך הערב כשהגיש מכתב התפטרות לכנסת וכעת נמשכת הדרמה  כאשר חברי הכנסת של שס מאיימים להצטרף לדרעי ולהתפטר מהכנסת .,,

חברי הכנסת של שס הודיעו כי יגישו בפני חברי מועצת החכמים של שס בקשה להתפטר מהכנסת

למרות הלחצים על דרעי מצד כל  הגורמים הרלוונטים, החל מרבני התנועה וכלה בראשי הרשויות של ש"ס שאיימו להתפטר אף הם, דרעי לא חזר בו מהחלטתו להתפטר ולסיים את הקריירה הפוליטית שלו.

במידה ודרעי לא יחזור בו, ליאור אדרי  שניהל את בד"ץ בית יוסף ימונה לח"כ לאחר התפטרותו של  דרעי.

בעוד שעה, תתקיים  ישיבת סיעת ש"ס  יחד עם דרעי, שם ינסו חברי הכנסת להניא  אותו מהתכנית לפרוש, וינסו לשכנע אותו שלא לפרוש מהחיים הפוליטיים.

צפו: דרעי מגיש התפטרותו ליו"ר הכנסת
[alooma ref="d206b6541be18844c58696d6d27ff4c9.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

עדיין לא ברור האם הצעד של דרעי הוא סופי, שכן דרעי על פי החוק יוכל לעמוד בראש רשימת ש"ס לכנסת לפחות  עד הגשת הרשימות. לדרעי מספיק זמן עד אז לרדת מהעץ.

בצהרים, נפגש דרעי עם  חברי מועצת החכמים, הרב שמעון בעדני ובפגישתם, הסביר דרעי לרב בעדני כי הוא לא מסוגל לשאת בנטל הכבד של התנועה.  דרעי עבר בסבב פגישות בין חברי המועצת והסביר כי החלטתו היא סופית.

בערב בשעה 19:00 יתקיים הפגנת תמיכה  של התנזים של דרעי מול ביתו ברחוב הקבלן בהר נוף, בדרישה לחזור בו מהתפטרותו.

כזכור, דרעי  הגיש למועצת חכמי התורה של ש"ס מכתב שבו הוא מבקש להתפטר מראשות התנועה. יו"ר ש"ס ציין במכתב כי: "אמשיך להיות חבר מסור לתנועה ולתמוך ככל יכולתי. הכאב שבליבי אתמול היה יותר קשה מפטירתו של מרן. רבותי הגדולים אל נא תקפידו עלי, תבינו אותי. אני לא יכול יותר לחיות בתחושה שבגללי יש מחלוקת וריב חלילה".

דרעי הבוקר ביושלים – צילום פלאש 90

. . . . .

מוקדם יותר, סגני ראש הערים מטעם ש"ס ברשויות המקומיות הגיעו לפגישת חירום במעונו של נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן שם איימו בפיטורין במידה ויו"ר ש"ס דרעי לא ישוב לתפקידו, הסגנים הגיעו גם למעונו של רבה של ירושלים הגר"ש עמאר בבקשה לחלץ את ש"ס מהמצב לה היא נקלעה ולתווך בין הצדדים.

ככל שחולפות השעות יותר ויותר אישים פוליטיים בש"ס המזוהים עם דרעי מאיימים בפיטורין במידה ודרעי לא יחזור בו ממכתב הפיטורים אותו הגיש אמש לחברי מועצת חכמי התורה – ונענה בשלילה. זה החל באמצעות חברי הכנסת של ש"ס המקורבים אליו המנהלים ביממה האחרונה קרב מאסף להחזרתו.

ח"כ יצחק כהן מש"ס הנחשב לאחד ממקורביו של דרעי, אמר במהלך ישיבת מועצת חכמי התורה כי "אם אריה דרעי הולך הביתה, כולנו הולכים הביתה", תוך שהוא מפציר בחברי המועצת ללחוץ על אריה דרעי להישאר בתפקידו. בראיון לגל"צ הבוקר התבטא ברוח דומה.

סגני ראשי הערים שביקרו אצל הגר"ש כהן והגר"ש עמאר צפויים לעלות לקברו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל.

מוקדם יותר שיגר יו"ר תנועת ש"ס בתל אביב, נתן אלנתן, מכתב לדרעי בו הוא מפציר בו לחזור בו מההתפטרות ומבהיר כי במידה והוא יממש את מכתבו הרי שאף הוא יתפטר מכל תפקידיו בעירית תל אביב.

מכתב חכי''ם דרעי

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. צריך להחליף את דרעי מה מתחננים אליו אחרי מה שהרב אמר צריך להביא אנשים ישרים וטובים ולא להדבק לדרעי הוא מיצה את עצמו חבל שזה נגמר הוא היה צריך ללכת או לא לחזור בכלל

  גרין |
  הגב
 2. אריה אסור לך לעשות לנו את זה אריה אתה נשאר אל תתן פרס לתונסי

  שימי |
  הגב
 3. אסור לאריה לעזוב אם הוא עוזב ש"ס מתפוררת .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  אנחנו לא ניתן לדבר הזה לקרות

  אתי מלכה |
  הגב
 4. תפילה לחזרת רבי אריה דרעי שליט"א

  אנא אריה מלא רחמים, אשר בידו נפש כל חי, ראה נא בכיותנו ותחנונינו , תעל נא שוועתנו מירונה מכון שבתך, אל נא תפקיר את כל יהדות ספרד לאנחות, כי אין לנו מלך אלא אתה. אף על פי שדור עני ושפל כדורינו אשר אוי לנו שכך נתבזה זכרו של מרן בו, אינו ראוי כלל להנהגתך הרוממה, חוס עלינו , וכמו שכבש מרן את כעסו מעליך, כן יכבשו רחמיך את כעסך ותשוב ותנהיגנו לעד עד שתתגלה כמשיח בב"א

  "ברוך שפטרנו מעונשו של זה"

  תלמיד מרן |
  הגב