"מגבוה הורו למלכיאלי להיעלם"(וידאו)

בעקבות אישור ההצעה לפתוח בשבתות את 'מתחם התחנה' העניק חבר מועצת העיר אריה קינג ראיון לאתר 'קוקר' שבו תקף את איש ש"ס מיכאל מלכיאלי שנעדר מהישיבה בשבוע שעבר, חכם שלום אמר על מלכיאלי: "צריך לגרש אותו"! קינג פונה לחברי המועצה "אני פונה לסבן וחבריו, תוכיחו לחברי המועצת כי אריה דרעי הוא לא מעל כולם". צפו בראיון המרתק. {קינג נגד דרעי}

לאחר שהועדה המחוזית אישרה באופן סופי לפתוח בשבתות את 'מתחם התחנה' בירושלים, העניק חבר מועצת העיר אריה קינג, ראיון לאתר 'קוקר' שבו תקף את איש ש"ס מיכאל מלכיאלי שנעדר מהישיבה בשבוע שעבר, "מלכיאלי התאדה כאילו בלעה אותו האדמה וכל ההמשך של הסיפור העצוב הזה ידוע", אומר קינג בכאב.

קינג פונה למלכיאלי לחשוף את האמת בפרשה בו נעלם חבר המועצה מטעם ש"ס במהלך הדיון המכריע על פתיחת 'מתחם התחנה' בשבתות, "אני מצפה ממלכיאלי לומר את האמת, האם אתה מסוגל לומר להם את האמת בפרצוף מי נתן לך את ההוראה להעלם?, אני יודע מאיזה משפחה התקשרו אליו", הוא חושף. בראיון כנה ונדיר באיכותו ל'קוקר'.

קינג מישיר מבט אל המצלמה ונזהר בלשונו: "מי מהמשפחה התקשר? הם יודעים טוב מאוד מי התקשר ונתן לו את ההוראה להעלם בהצבעה על השבת, אני מתבייש במשפחה הזאת", רומז חבר המועצה.

קינג חושף על שיחה שקיים עם נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס חכם שלום כהן, "הוא אמר לי שלפני שנה כבר פגע בירושלים בעניין תמיכת 7.000 יח"ד בירושלים ואז הוא נעלם, עכשיו הוא פוגע בשבת, "שאלתי", מגלה קינג, מה צריך לעשות איתו? "חכם שלום השיב בנחרצות: "צריך לגרש אותו"! אני לא חושב שצריך לסלק אותו, זה לא מלכיאלי, יש מישהו שאין לו דעת תורה ונתן לו את ההוראה", קובע קינג.

צפו בראיון המלא 

קינג פונה שוב למלכיאלי ומביע ביקורת מרומזת על דרעי, "אני לא אנקוב בשמות, אני מאתגר את מלכיאלי באמצעות אתר 'קוקר' ופונה אליו, אין לך עמוד שדרה מנימלי?, הוא תוהה.

קינג מפרגן לחברי המועצה מטעם ש"ס נחמיאל סבן שלדבריו,"נלחם למען השבת בקריית יובל", כאן פונה קינג לחברי המועצה המודחים בקריאה נדירה לחשוף את האמת מאחורי ההתנהלות של היו"ר, "אני פונה לסבן וחבריו תוכיחו לחברי המועצת כי אריה דרעי הוא לא מעל כולם".

כפי שפרסמנו, חברי הועדה המחוזית בירושלים אישרו הבוקר את המתווה המאפשר את המשך חילולי השבת במתחם ברוב קולות.

11 חברים הצביעו בעד ההחלטה ושנים התנגדו לה.

כזכור, הרוחות בקרב הנציגות החרדית בעיריית ירושלים סערו בשבוע שעבר בעקבות כישלון ההצעה לשמירת השבת במתחם התחנה. מי שעמד במרכז הסערה והואשם בכך שהיעדרותו הובילה לכישלון הגדול, חבר המועצה מיכאל מלכיאלי, הגיב לביקורות נגדו שהיה סבור כי ההצעה תיכשל בכל מקרה ולכן לא נכח בדיון. בנוסף הבטיח מלכיאלי כי יגיש בקשה לדיון נוסף בהצעה.

כזכור, בהצבעה שנערכה בוועדה המקומית על ההצעה להתנות את אישור תכנית 'מתחם התחנה' בכך שישמרו על קדושת השבת במקום.

מטעם המפלגות החרדיות נכחו במקום: יצחק פינדרוס, ישראל קלרמן וחיים אפשטיין, שהמתינו לחבר המועצה מטעם ש"ס שיגיע לישיבה ובכך יסייע לאישור ההצעה אל מול התנגדותם של חברי המועצה החילונים.

תחילה תלו הנציגים, כאמור, את הכישלון בהיעדרותו של מיכאלי, אולם מאוחר יותר התברר כי בכל מקרה יו"ר הועדה יכל להשתמש בזכות ההצבעה הכפולה שלו ובכך להביא להפלת ההצעה.

סייע בכתבה: ישראל שקולניק

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קינג אתה הפרופיל הכי תואם לשונאי דרעי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • מה הכוונה ל"הפרופיל הכי תואם לשונאי דרעי"?
   האם הכוונה לרודפי שלום?
   לשומרי חוק?
   לשונאי בצע?

   אוריאלי |
   הגב
 2. דברים כדורבנות!!

  אחיו של אריה דרעי, עו"ד שלמה דרעי, הוא שהורה למלכאילי. והם קיבלו בתמורה לדפוק את הרב עמאר, בנושא הקראוונים ליד רמות, בשביל פורים.

  אלי ישי מתגעגעים אליך |
  הגב
  • אחיו של דרעי הוריד כיפה כדי שיוכל לנענע …………

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב