כאשר בעל הבית מסתכל / ארל'ה יקטר

"כאשר אדם דופק בדלת אצל השני, ורואה חושך בעינית של הדלת- "בקוקר", אז הוא יודע שבעל הבית מסתכל עליו ובוחן אותו". ארל'ה יקטר, מספר על הרב מלך בידרמן שליט"א ואישיותו המיוחדת:

בזמן שהעולם סביבנו, הורגל להתנהל בשיווקיות יתר, מוקף ביחצנים, דוברים, גבאים, מקורבים, שמשים, נהגים ועוד שאר מיני יח"צ והסברה, יש יהודי צדיק שנוגע ומרטיט את הלבבות. הוא חורש את הארץ כולה, כדי למסור שיעורים. הוא נוסע במשך שעות ארוכות, כדי לזכות עוד אח. ואין דבר שיותר מחייה את נשמתו, מאשר לשמח יהודי. הוא אנטי חיצוניות ומשום כך, לא תמצא אצלו מקל מכסף, וגם לא מעיל עשוי פרווה. אין לו פאות מסולסלות ואפילו, אין לו שטריימל בגובה שתי קומות, אבל יש לו- מעיין של שמחה וטוב לב.

אכן, זהו הרב הצדיק המשפיע- רבי מלך בידרמן שליט"א.

בשבוע שעבר, בין שיעור לשיעור, בין שיחה עם אלמנה, לביקור יתום, כדי להגיד מילה טובה, ביקר הרב, חולה במחלה הידועה. ושם אמר לו המשפיע רבי מיילך: "שכאשר אדם דופק בדלת אצל השני, ורואה חושך בעינית של הדלת- "בקוקר", אז הוא יודע שבעל הבית מסתכל עליו ובוחן אותו. כך גם אנו צריכים לדעת, שכאשר נראה לנו שיש חושך, עלינו לדעת שבעל- הבית- בורא עולם, מסתכל עלינו ונמצא אתנו באותה עת".

לפי כך האימרה שגורסת כי: "גרם רבי יותר נחשב מקילו רב". מופרכת על ידי רבי מיילך, שיזכה להמשיך להשפיע טוב על עם ישראל, ברוחניות ובגשמיות.

בתמונות המדהימות שרואים מהרה״צ ר׳ אלימלך בידרמן, ניתן לראות וללמוד, דבר אחד ויחיד- כי יש אנשים רבים, מכל הגוונים ומכל החסידויות שצמאים לדבר ה׳- בפשטות, בלי רב׳ס, ללא גבאים ובלי כל ממסד היח"צ והעסקונה שמסביב. וכמובן, בלי הטרור שמאפיין כל חצר בנפרד, בלי התחייבות ובלי תשלומים שונים לגבאים, למוסדות והפרוטקשן מסביב. פשוט, משתוקקים לבוא ולשמוע את דבר ה'.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אתה נשמע הרבה יותר משכנע כשהנך מדבר בעד ולא נגד…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב