ארמון הנציב; "המחבל ניסה לחטוף את האוטובוס" (וידאו)

ארמון הנציב: גיבור היום משחזר :ראיתי שני מחבלים בתוך האוטובוס. אחד סגר את הדלתות, והמחבל השני החל לדקור. אחר כך אחד מהם התיישב על כיסא הנהג כשהוא מנסה לחטוף את האוטובוס". {צפו ברגעי הדרמה}

גבאי, הוא היה בין הראשונים שהצליחו לעכב

הפיגוע באמון הנציב: כוח מג"ב פרץ לתוך האוטובוס בשכונת ארמון הנציב, בו ביצעו 2 מחבלים פיגוע משולב של דקירות וירי. הלוחמים ירו ונטרלו את המפגעים שהרגו נוסע אחד ופצעו 9 נוספים

מחבל אחד דקר את הנוסעים, השני ניסה לחטוף את האוטובוס" – מספר גולן כהן גבאי, ראש הגרעין התורני בשכונת ארמון הנציב שהיה בזירת הפיגוע שהתרחש הבוקר (שלישי) בבירה.

לדברי גבאי, הוא הצליח יחד עם אזרחים נוספים לעכב את המחבל – ובכך למנוע ממסע הרצח להימשך.

הרגעי הדרמה (באדיבות רשת)

"יצאתי מבית שנמצא ממש לא רחוק מכאן ושמעתי צרחות בערבית. ראיתי את האנשים רצים במהירות בכביש", שחזר כהן גבאי. "הגעתי לכאן מהר עם הרכב. תחילה התקשרתי למשטרה מתוך האוטו, ואז ראיתי שני מחבלים בתוך האוטובוס. אחד סגר את הדלתות, והמחבל השני החל לדקור. אחר כך אחד מהם התיישב על כיסא הנהג כשהוא מנסה לחטוף את האוטובוס".

גבאי, הוא היה בין הראשונים שהצליחו לעכב את המחבלים בדרכם להמשיך במסע ההרג,. "לקחתי את הרכב שלי וחסמתי אותו בצומת", סיפר. "הוא פתח את האוטובוס ורצה לצאת אלי עם סכין. סגרתי את החלונות ברכב שלי ונשארתי במקום. הוא רץ אחורה, וחזר עם אקדח. ברגע שראיתי אותו סובבתי את הרכב והתכוונתי לברוח, אך לבסוף הצלחתי לעכב אותו למשך עוד שתי דקות נוספות, עד להגעת כוחות משטרה ויס"מ".

לאחר הגעת הכוחות נאלץ כהן-גבאי לברוח, מאחר ולדבריו ניסה המחבל לרצוח גם אותו. "בשלב זה כבר ברחתי כי הוא כיוון עליי את הנשק. דקה אחר כך שמעתי יריות, אני לא יודע מי התחיל בירי אך ידוע לי שאחר כך הוא חוסל".

"המחבל ישב על הכיסא של הנהג וניסה לנסוע, אך הוא לא הצליח להבין איפה מורידים את בלם היד", הסביר. הוא בוודאות סגר את הדלתות. ראיתי כיצד הנוסעים ניסו לרדת אך הוא מנע זאת בזמן שהשני דקר בתוך האוטובוס".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.