בזכות ארס הנחש • סיפור הצלה פלאי שהתרחש עם נחש ארסי לפני 3 שבועות – לא לפספס

מספר הגה"צ רבי אלימלך בידרמן: סיפר לי אברך שמסתובב בינינו שלפני שלוש שבועות עשה קידושא רבה במירון בפרשת שלח, עקב השגחה פרטית פלאית ביותר שחווה על בשרו, ומי שירצה אני מוכן לתת לו מס' הטלפון של האברך.

הסיפור היה שיום אחד נשך אותו נחש ארסי, הוא התמוטט ללא הכרה ואף אח"כ התחילו כאבים נוראים סחרחורות והכאות, והבטיח שיבוא להודות בציון רשב"י במירון, הוא שכב ללא הכרה עשרה ימים, ואח"כ ב"ה קם והשתפר לאט לאט, הוא שוחרר לביתו אך בדיקות הדם לא חזרו.

כשביקש להבין מהרופא מה עם תוצאות הבדיקות, בתגובה הזמינו הרופא לקבל את התוצאות בביתו שברמת גן, כשהגיע לביתו של הרופא, הוא אומר לו: אתה חושב שסתם קראתי לך, בוא תשמע ותראה מה הנס הגדול שאירע לך ותוך כדי הוא שולף לו את תוצאות הבדיקות, ואומר לו שכשראה בפעם הראשונה את הבדיקות הוא נדהם למראה עיניו, לשאלת האברך למה הוא מתפעל מספר לו הרופא כשעיניו דומעות, אתה לא יודע ממה ניצלת בזכות שהנחש הכיש אותך, והסביר לו: היה לך בתוך הגוף לא עלינו גידול הרסני בכליות לפי תוצאות הצילומים שיש בידי, היה לך גידול נורא ואיום וקטלני ולא היית יכול להחזיק בחיים יותר משבועיים, אבל ה' שלח את הנחש שהכיש אותך, וארס הנחש שרף את הגידול ואתה לא צריך שום טיפולים.

הרופא שהוא חילוני וגם ליידער נשאר חילוני אמר שגם הוא ראה את השגחת השי"ת שהציל אותו ממוות ודאי, לכן שלח את הנחש להכישו ובזכות זה הוא ניצל.

ועוד…

*למה אמר הרה"ק רבי פנחס מקוריץ כי פרשת פינחס זה פרשה מיוחדת לבני הנעורים

 *למה פינחס זה אליהו חי וקיים לעולם (האזינו להסבר)

*הציפור שמרוב פחדו מהנחש נופל לידו במקום להימלט ממנו, והנחש טורפו – (דבר מופלא)

 *מה כתב החפץ חיים על דף נייר באמצע ריתחא דאורייתא (סיפור)

*מעשה בשתי בחורים שהיו צריכים ליסוע לצפת, נסעו לרגל שבת חופשה, כי היה פקק גדול וחששו שעוד מעט מגיעה שבת, ולכן נאלצו לרדת לטבריה 20 דק' לפני כניסת שבת, ודפקו ופתח להם יהודי שקיבלם בכבוד גדול ודאג לכל מחסורם וכל מטעמי השבת, ואז סיפר להם היהודי את כל השתלשלות העניינים איך קרה שהיה לו מקום ללון ואוכל בשפע בשבילם. (המשך האזינו בהקלטה), אך הסיפור הסתיים השבוע שאחד מהבחורים זכה להתארס עם בתו של בעל האכסניא. (סיפור של השגחה פרטית).

*סיפר לי אברך מבית שמש שהיה זקוק לכסף דחוף ליומיים, ניגשתי לאחד שאני מכירו קצת ולא מכירו, וביקשתי הלוואה, ולמרות שלא כל כך התלהב להלוות, בגלל הפצרותיי נתן לי, וחתמתי לו בשטר אני החתום מתחייב למוכ"ז ר"ת למוסר כתב זה, והוא הכניס הפתק לארנקו, אחרי שבת באתי להחזיר לו הכסף ואני רואה שהוא מאוד שמח, ואמר לי גם שאין לו את השטר להחזיר לי, והסביר לי שהוא בא ליסוע לביתו ולפתע הוא רואה שאין לו את ארנקו שנעלם, ולכן אני שמח שלפחות הצלחתי להציל את הכסף שהלויתי לך שלא היה בארנק, ואני שמח שזה ניצל, ואכן נתתי לו הכסף והוא מסר לי פתק שהוא קיבל ממני הכסף.

ההמשך מפתיע, האברך מספר לי שאחר כך מתקשר אליו יהודי ושואל אותו האם נעלם לו הכסף בארנק, אמרתי לו שנעלם לי, ולשאלתי איך גילה אמר לי שהוא ראה בשטר את השם של מלווה הכסף, וכך כך הארנק חזר, וזה בזכות שחיים באמונה.

 *מה לומדים מקמצא ובר קמצא לימוד לזמנינו? (מוסר נוקב עד תהום)

 *(סיפור מרגש) הסתובב כאן בחור שאחותו התחתנה וזה המתיק תיק כבד שהיה במשפחה, הבחור מסתובב כאן הרבה, ובקיצור אחד פעם פגע בו אנושות, והוא זכר את הסגולה שאפשר להתפלל על מי שמביישים אותו אז הוא צעק לו "אני סולח לך" וברח מהישיבה, ובא לביתו ואמר לאחותו "החודש את מתארסת כי יש לי כעת כוח ופצצה בידיים", ושבוע לאחר מכן אחותו התארסה.

ההמשך הסיפור היה שהכלה אמרה שידעה שהיה לזה מחיר כבד, ואם היתה יודעת על הפגיעה הנוראה שהבחור אחיה נפגע אזי היא לא היתה מעוניינת בישועה שבאה מאופן כזה.

 *לרגל הילולת הרמ"ק בעל התומר דבורה – פנינים נוראים במעלת ספרו הק' שהוא רפואה לכל. הישמח ישראל אמר למי שפגעה בו המחלה הנוראה שילמד בספר הק' תומר דבורה, הסיבה לכך למה יכולים להתרפאות על ידי לימוד הספר הזה.

 *כוחה של בכיה ותפילה – שאם היינו בוכים אז לא היה חורבן בית המקדש (הסבר)

*הסברו של המאור עיניים למה זכריה בן אבקולס לא רצה להקריב את הבעל מום למרות שידע שאחרת יחרב בית המקדש (הסבר)

*כל יהודי נהיה למלאך בזמן התפילה

*למה נקראת תפילת שמונה עשרה "תפילת העמידה"?

 *רחם עלי וקבל תחנוני ראשי תיבות רעו"ת לרמז שתפילה ברחמים מבטלת כל הרעות

*למה מבקשים שנהיה לראש ולא לזנב?

 *אתה מתפשט על כל הבית כנסת לאורך ולרוחב לכן כולם דורכים עליך (סיפור מעניין מר' ישראל מסלנט)

 *המאמין באמת שאין עוד מלבדו יכול להפוך את הטבע

 *הוי שקוד ללמוד תורה = הוי אותיות כ"א יום של אלו ג' השבועות שאז תראה להיות שקוד ושוקד על התורה.

 *היכן נמצא הגן עדן של הקב"ה?

 *את הכבש אחד תעשה בבוקר ואת הכבש השני – כפל המילה כבש (יובן ע"י סיפור עם הלב שמחה מגור)

*מקור הצרות בימינו כי לא מתאבלים מספיק על חורבן בית המקדש – והחת"ס כותב כי מי שבוכה על חורבן בית המקדש זה סגולה לבנים טובים.

*מעשה נורא מהחת"ס שאמר על חזן שלא הוריד דמעה על צער השכינה "צריך בדיקה אחריו ואולי מכת הש"צ ימ"ש".

 *כשאדם מתקדש בעצמו בגופו ומטהרם הרי הוא נקרא קדוש וגבוה יותר ממלאך.

 *למה העיניים אינם משתנות בכל חיי האדם, משא"כ שאר גוף האדם משתנה לגמרי, כי עליהם אומר ה' אותם תשאיר איך שהם ואל תקלקלם ותחזירם לי כמו שקיבלתם.

 *(סיפור) ניגש אלי בחור חשוב ואמר לי אני חייב לראות את כל העולם כולו, ראיתי שאין לי ברירה, אמרתי לו 2 דפים תדלג אמר לי קשה לי אמרתי לו תדלג רק על דף אחד, אחרי כמה שבועות אמר לי כבוד הרב זה כבר לא מעניין אותי העולם הזה, אתם מבינים זה הכל תכסיסי היצר צריך רק לדלג דף אחד או 2 ואז כבר זה לא מעניין יותר.

את כל אלו ועוד תמצאו כאן במדור "הכנה לשבת" בשיחתו המיוחדת של מגיד המישרים המפורסם לתהילה הגה"צ רבי אלימלך בידרמן שליט"א המתפרסם כאן ב'קוקר' מדי שבוע בער"ש בלעדית.

שמעו ותחי נפשכם:

להאזנה:

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יש אפשרות לקבל הטלפון של האיש שניצל?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. עם כל הכבוד לזה שמלפני ששמע את זה מנהג מונית, אני מאמין להרב בידרמן ואם הוא סיפר, אז זה אמת ויציב

  ימשומעי לקחו |
  הגב
 3. לכל הקוראים היקרים כדאי לכם לשים לב, שמלבד הסיפור עם הנחש המטורף הזה, יש עוד 4 סיפורים שרבי אלימלך מספר שקרו לאחרונה.

  חסיד |
  הגב
 4. אתם קוקר אין עליכם מתחרים בסיפורים בני זמנינו, זה מה שהציבור אוהב, תמשיכו עם זה, כה לחי

  אבי רט |
  הגב
 5. אני רוצה לומר לגולשים כי אני שמעתי את הסיפור המרטיט הזה מנהג מונית חילוני ששמע אותו מהאברך עצמו, כל מילה נכונה.

  יקיר |
  הגב