הגבאי מודה: "קיבלתי כסף על הצילומים"

לאחר הביקורת ארץ נהדרת שיגרה הבהרה בה נכתב כי, "התמונה צולמה לרגל תחילת העונה ה-13 ו'חגיגות הבר-מצווה' של התוכנית". גבאי בית הכנסת: "קיבלתי תשלום סמלי שהלך לקופת בית הכנסת" { ארץ נעלבת}

לאחר שהרבנים הראשיים ומשרד הדתות גינו את השימוש בספרי תורה ובבית הכנסת בתוכנית "ארץ נהדרת", הפקת התכנית שיגרה הבהרה בה נכתב כי, "התמונה צולמה לרגל תחילת העונה ה-13 ו'חגיגות הבר-מצווה' של התוכנית. לכן, באופן טבעי נבחר המקום שבו כלל עם ישראל מציין את האירוע. מי שמחפש פרשנות אחרת עושה זאת על אחריו.

גבאי בית כנסת קיבל תשלום סמלי שהלך לקופת בית הכנסת, רמי דויטש, גבאי בית הכנסת, הודה בשיחה לוואלה NEWS כי הוא קיבל על הצילומים "תשלום סמלי: "כל ההסרטה הזו ארכה מספר דקות ולא נתתי לזה יותר מדי מחשבה. אם הייתי יודע שהדבר ייפגע ברגשותיו של אדם מסוים, לא הייתי עושה את זה ואני מתנצל בפני מי שנפגע".

הגבאי מתח ביקורת על משרד הדתות: "יש לנו מטרה אחת, אנחנו נלחמים בשיניים שבית הכנסת יהיה פתוח בשישי ובשבת ויבואו אנשים להתפלל, עם כל הכבוד המשרד לא נותן לנו כסף לשם כך".

.מוקדם יותר  הרבנים הראשיים גינו הבוקר בתוף את השימוש במקום קדוש כאביזר סאטירי וקוראים להימנע מצעדים כאלו בעתיד.

בהודעה שהופצה לתקשורת נאמר: ״הרבנות הראשית לישראל, הרבנים הראשיים והשר לשירותי דת מגנים בתוקף את השימוש בספרי תורה ובבית כנסת לצרכי בידור בתוכנית סאטירה. בית כנסת הוא בית תפילה וספרי התורה הם בעלי הקדושה הגבוהה ביותר ביהדות.

יהודים, במשך כל הדורות, מסרו נפשם כדי שלא לפגוע בקדושתם. אזרחי ישראל הפוקדים את בית הכנסת לתפילה או ללימוד, חשים, מעבר לקדושה ההלכתית, יראת כבוד וחשיבות ייחודית למקום ושימוש זול מהסוג הזה הוא בגדר חציית קו אדום ומעורר זעזוע ושאט נפש בליבו של כל יהודי באשר הוא. אנו מצפים מאחרים שגם אם אינם מתפללים יכבדו את הציבור ורגשותיו״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.