ארצות הברית פרסמה אזהרת מסע לישראל: "רמת האלימות הגבוהה זה עשור"

שלושה חודשים מאז תחילת גל הטרור ובממשל האמריקאי החליטו להזהיר את אזרחי ארה"ב מפני ביקור באזור. "עלייה במתיחות פוליטית ובאלימות בירושלים ובגדה המערבית הביאה לפציעתם ולמותם של אזרחים אמריקנים"

לאחר 3 חודשי טרור – הממשל האמריקאי מזהיר את אזרחיו מפני ביקור בארץ: באמש פרסמה מחלקת המדינה אזהרת מסע ל"ישראל ליהודה ושומרון ולעזה" ובה נכתב, בין היתר, כי "האווירה הביטחונית בישראל, בגדה המערבית ובעזה מורכבת. אזרחים אמריקנים צריכים להיות מודעים לסיכונים המתמשכים הכרוכים בנסיעה לאזורים

במכתב נאמר עוד: "המצב הביטחוני מורכב ויכול להשתנות מיום ליום, בהתאם למצב הפוליטי, אירועים אחרונים ואזור גיאוגרפי. עלייה במתיחות פוליטית ובאלימות בירושלים ובגדה המערבית הביאה לפציעתם ולמותם של אזרחים הן ממשלת ישראל והן הרשות הפלסטינית עושות מאמצים ניכרים כדי לפקח אתרים תיירותיים מרכזיים ולוודא שאזורים שאליהם מגיעים תיירים מאובטחים. למרות שמאמצים אלה להפחתת האיומים לא יעילים במאה אחוזים, מאות אלפי אזרחים אמריקנים מבקרים בבטחה בישראל ובגדה מדי שנה למטרת לימודים, תיירות ועסקים".

מחלקת המדינה המליצה עוד: לא להשתמש בתחבורה הציבורית, לא להמתין בתחנות אוטובוס, ולבקש אישור מראש כדי להגיע למרחק של 11 קילומטרים או פחות מרצועת עזה ושני קילומטרים וחצי מהגבול עם לבנון. "על האזרחים להיות מודעים להמשך הסיכונים לטייל באזורים המצויינים, שבהם יש מתחים וסיכונים ביטחונים".

באשר לירושלים נאמר במסמך: "אפילו הפגנות שלוות יכולות להפוך לאלימות תוך רגע…מאז אוקטובר 2015 חלו עימותים רבים בין מפגינים לבין הרשויות בישראל בשכונות במזרח העיר, אך לעתים גם במערבה. מאמצע אוקטובר ועד סוף נובמבר נאסר על עובדי הממשל האמריקני לנסוע בחלק מהמסלול של הרכבת הקלה בבירה.

רמת אלימות שכמוה לא נראתה באיזור זה עשר שנים. לא נראה שאזרחים אמריקנים מותקפים על רקע מוצאם, אבל הזהירו את האמריקנים לא להשתתף בהפגנות למען ביטחונם האישי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.