אשדוד סוערת: חנות לממכר חזיר ייפתח ליד השכונה החרדית

באשדוד ייפתח בקרוב סניף של מעדני 'מניה' המשווקת ומוכרת בשר טרף בסמוך ליד שכונה חרדית מעורבת. התושבים החרדים חוששים מהפרת הסטטוס קוו ומירידת ערך הדירות באיזור: "איפה הנציגים החרדים?"

באשדוד ייפתח בקרוב סניף של מעדני 'מניה' המשווקת ומוכרת בשר טרף שמיועד בעיקר עבור ציבור העולים מחבר העמים שמציפים את העיר. החנות החדשה ממוקמת במרכז העיר -רחוב תש”ח 3- מרכז הסיטי. באיזור בו מתגוררים חרדים וחילונים גם יחד.

אליהו, אחד התושבים החילונים, שומר מסורת, אומר ל'אקטואליק' כי  התושבים החילוניים מתנגדים בנחרצות לפתיחת החנות. "פותחים לנו מתחת לבית 7 ימים בשבוע. במקום שיהיה לנו מנוחה בשבת – יגיעו ללא סוף קונים מכל השכונות לרכוש בשר טרף".

לדבריו, הוא ומספר תושבים הגישו תביעה לבית המשפט בדרישה שלא לאפשר את פתיחת החנות שפוגעת בסטטוס קוו ובמרקם העדין המתנהל בשכונות.

עורך הדין מלניק פיטר המייצג את דיירי הבניין  הסמוך למרכז הסיטי אומר לאקטואליק כי "פתיחת חנות הטריפה מנוגדת לכל הגיון בסיסי למרקם המדינה היהודית".

שמאי המקרקעין החרדי ידידיה מהצרי שעושה ימים כלילות לעצור את המחטף אומר ל'אקטואליק' כי מדובר במפלצת תעשייתית הנוגדת את עקרון המדינה היהודית בכל רובד ערכי”.

"יתרה מכך", הוא מציין , "פתיחת החנות היא הפגיעה הקניינית בזכות הדיירים במקרקעין העולה לכדי ירידת ערך של כ-300,000 ש”ח לכל יח”ד בבניין".

תושב חרדי שגר באזור תמה בשיחה ל'אקטואליק' על אוזלת ידם של חברי המועצה החרדים בנידון.  "איפה נציגי המפלגות החרדיות", הוא שואל וממשיך: "היינו ללעג וקלס. על מה נשלחו שומרי הסף לוועדות התכנון אם לא לעצור היתרי בניה מן הסוג הנ"ל. אשדוד נופלת, חייבים לעצור כרגע לפני שייפתחו פה עוד חנויות טריפה בעיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.