אשדוד סוערת: סרטון מסית נגד החרדים

 מועמד חילוני למועצת העיר אשדוד פרסם סרטון חריף נגד הציבור החרדי שקורא לחילונים לצאת ולהצביע, לפני "השתלטות חרדית" על אשדוד. ראש העיר לסרי: "אנטישמיות, אין הגדרה אחרת. נשבע לא לתת את העיר למסיתים"

הבחירות המקומיות הסוערות מביאות את המפלגות האנטי חרדיות, לפרסם מסרים וסרטונים חריפים נגד הציבור החרדי, שחלקם מדיפים ניחוח אנטישמי.

באשדוד סוערות הרוחות בעקבות פרסום סרטון של אלי נכט, המתמודד בראשות סיעת "עתיד אשדוד" למועצת העיר.

בסרטון, שכל כולו נגד הציבור החרדי, מוסבר למה התושב החילוני הממוצע חייב לצאת ולהצביע – כי אם החילונים לא יילכו להצביע העיר תהיה סגורה בשבת, וכל תושבי אשדוד החילונים יצטרכו להיכנע לתכתיבי החילונים, כמו למשל סניפי קניות נפרדים לנשים וגברים, סגירת טלפונים ומכשירי צפיה בשבת, ועוד ועוד.

אחד העסקנים החרדים בעיר אומר ל'אקטואליק': "יש הרגשה ברחוב באשדוד של שנאה לחרדים, במיוחד מהמגזר הרוסי שמתגורר בעיר ושחושב שרוצים להוציא אותם מהעיר, וזה שקר".

ראש העיר יחיאל לסרי הגיב ואמר: "אנטישמיות. אין הגדרה אחרת. אוי לבושה שזה קורה כאן באשדוד שלנו". לדבריו, "ראיתי את הסרטון שהוציא מועמד כנגד הציבור החרדי באשדוד. סרטון מלא הסתה ושנאה על גבול האנטישמיות. אמרתי ואני חוזר ומדגיש אשדוד היא עיר של כולם – חילוניים ודתיים עולים וישראלים, שחיים וצריכים להמשיך לחיות ביחד בעיר הזאת בכבוד הדדי. בי נשבעתי, לא ניתן את הנהגת העיר למסיתים וחסרי אחריות שמלבים שנאה ומלחמות אחים. לא במשמרת שלי".

סגן ראש העיר מש"ס אבי אמסלם, הגיב גם הוא לדברים ואמר: "אנו נמצאים כעת בשיא המערכה וברוך ה' עד עכשיו התנהלה מערכת נקיה מהכפשות והסתה.

"אסור לנו להגרר לכל המסיתים שזו הדרך היחידה שמצליחים לבטא את עצמם. גם אותם אלו שהתחילו את הקמפיין לפני מספר חודשים בהתקפה על הציבור הדתי והמסורתי בעיר, הבינו מהר שאשדוד היא לא הכתובת לכך ופה חיים כלל האוכלוסיות בהרמוניה אחת.

"כולי תקוה שהם יבינו מהר את חומרת הדברים ויתעשתו על עצמם, "ויפה שעה אחת קודם".

"זו גם ההוראה שהנחתי לכלל הפעילים ומנהלי המטה – לא להגרר לשום פרובוקציה של הסתה.

"נמשיך לשמור על קמפיין נקי שמקרב ומחבר ולא להיפך חלילה, זה החלק המרכזי מהמחוייבות שלנו כנבחרי ציבור.

"אני קורא לכל ראשי המפלגות להמשיך בקו הזה, ושאשדוד תמשיך להוות סמל ודוגמא לשאר הערים שאפשר לעשות קמפיין נקי מבלי שהערכים והדרך של "ואהבת לרעך כמוך" תיפגע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.