אלפים בהלווית הגר"ח ליבוביץ זצוק"ל

לפני זמן קצר הובאה מיטתו של ראש ישיבת פונוביז' להיכל הישיבה וכעת נאמרים במקום פרקי תהילים. בהמשך יספידוהו גדולי ישראל ורבני הישיבה ולאחר מכן יצא מסע ההלוויה לירושלים שם ייטמן. מתעדכן {אשכבתיה דרבי}

ויהי בנסוע הארון: לפני זמן קצר הוכנסה להיכל ישיבת פונוביז' מיטתו של הגר"ח ליבוביץ, מראשי הישיבה, שהסתלק אמש לעולמו.

אלפי תלמידים מצטופפים כעת בהיכל בית המדרש הגדול, ממררים בבכי וקוראים תהילים במקום. בהמשך ישאו דברי הספד גדולי הדור ורבני הישיבה. מאוחר יותר ימשיך המסע לירושלים (ראו הרחבה ופרטים נוספים בהמשך.

עדכונים שוטפים על מסע ההלוויה -כאן:

13:00 – דובר המשטרה: כאשר תצא המיטה מהיכל הישיבה המשטרה תסגור את רחוב חזון איש מרבי עקיבא עד עזרא בשני הכיוונים.

12:40 – ההמונים ממשיכים לעשות דרכם לגבעת הישיבה. בתוך ביהמ"ד החלו ההספדים (הרחבה בהמשך)

 13:40 – המיטה נכנסת לחזון איש

14:12 – המיטה יצאה לכיוון ירושלים

15:00 – דובר המשטרה מסר: המשטרה השלימה היערכותה למסע הלוויתו של ר' ישיבת פוניבז' זצ"ל היום בגבעת שאול. למסע ההלוויה יקדמו הספדים אשר יתקיימו בשכונת מאה שערים. המשטרה ערוכה לסגירת הצירים הסמוכים לכיכר השבת החל מהשעה 15:00(רח'יחזקאל, מלכי ישראל, שטראוס,ישעיהו), הפניית התנועה לצירים חלופיים והזרמת התנועה.

צירי התנועה יפתחו בהדרגה עם התקדמות הציבור המלווה את ההלוויה עד מלכי ישראל משם ימשיכו בהיסעים לגבעת שאול.

יש להישמע להוראות השוטרים בשטח ומומלץ לציבור להיות קשובים לאמצעי התקשורת.

AqIkgOrS_Xgj20u9sO6yxa1lURZ7bXNgOnxPL9s7eH-n

Av5OaodAajO45QnpNWdWNFnafVv0ynvE-hh0LQ3msrFO

Ajp14cM7yRIHQujOX_43LURd_B8RdECfKCOOGtiGGL13

AoSCOhsmZdmgkoguOm_Qt2R_bkAdVE3Y3HU6t9kqqjZB

12:05 – במשטרה חוזרים ומפצירים: לא להידחק לכיוון המיטה, לא לטפס על מרפסות ,תחנות אוטובוס ועוד. חובה להישמע להוראות השוטרים.

12:00 – דובר המשטרה: בשעה זו סגורים כל הרחובות במעגל של ישיבת פונביז׳. דסלר מפינת בן זכאי, מהרש״ל לכיוון חפץ חיים, ולקומירר לכיוון הישיבה. עפ התכנון המיטה תצא מהישיבה ברכב זקא עד לפינת דסלר חזון איש ומשם לישיבת קימניץ. מאות שוטרים מאבטחים את הלוויה.

11:45 – אלפים גודשים כעת את היכל ישיבת פונוביז' לשם הובאה לפני זמן קצר מיטתו של הגר"ח. עוד אלפי בחורים, אברכים ובני תורה עושים את דרכם למקום.

אמש והבוקר, לקראת העברת גופתו של ראש הישיבה הגרח"ש ליבוביץ זצ"ל להיכל הישיבה לקראת מסע ההלוויה התכנסו עשרות מתלמידיו ע"י גופתו הטהורה בביתו ברחוב ראב"ד בבני ברק ומיררו בבכי על האבידה הגדולה.

.

.

.

.

.

.

.

.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי בישיבת פוניבז' ובישיבת קמניץ הוסרה הפרוכת בשל האבל על פטירת ראש הישיבה הגאון רבי חיים שלמה ליבוביץ זצ"ל. הלוויתו תצא היום מהיכל ישיבת פוניבז' בהשתתפות אלפים.

מיטתו של ראש הישיבה הגיע אמש מעט לאחר חצות לביתו שבגבעת הישיבה ברחוב ראב"ד 29, היום בשעה שמונה בבוקר תונח המיטה בהיכל הישיבה, בשעה 12 בבוקר יחל מסע ההספדים בהיכל הישיבה שם יספידוהו מרנן ורבנן גדולי ישראל, לאחר מכן יצאו אוטובוסים מאורגנים לירושלים שם ייטמן בהר המנוחות.

נר נשמה הונח על מקום מושבו המיותם של ראש הישיבה זצ"ל, בהיכל ישיבת פוניבז', יאמרו פרקי תהילים שם תונח המיטה, ויספידו גדולי ישראל וראשי הישיבה שליט"א.

צפויים להספידו ראשי ורבני ישיבת פוניבז' הגרי"ג אדלשטיין והגרב"ד פוברסקי. ראש ישיבת קמניץ וזקן ראשי הישיבות הגאון רבי יצחק שיינר והגרב"מ אזרחי ראש ישיבת 'עטרת ישראל'.

עשרות אלפים צפויים להשתתף בהלוויתו. גופתו הקדושה העוברה לרצפת בית המדרש בהיכל ישיבת פוניבז', ומאות תלמידים צפויים להגיע למקום לאמירת תהילים.

ממשטרת מרחב דן נמסר: במהלך ליווי המנוח , לא תותר חניית רכבים ויסגרו לתנועה הרחובות הבאים וסביבתם : הרב דסלר, חזו"א, וילקוממיר, ר' אבא, ראב"ד ועזרא. מרחוב עזרא ימשיך הרכב לכיוון כביש 4.

להלן מספר דגשים בתחום הבטיחות והרישוי: יש להישמע להוראות השוטרים והסדרנים. יש להימנע מלהגיע עם ילדים קטנים למתחם ההספדים:

יש להתרחק ממקומות מגודרים. אסור בשום מקרה (!) לטפס / להתלות על רכב בתנועה כולל על רכבי חירום והצלה. אין לטפס על גדרות , מבנים, תמרורים ועמודי חשמל. חל איסור מוחלט (!!) לעלות על גגות בניינים, המשטרה תגיב באפס סובלנות כלפי מעשים אלו. יש להתרחק מהרכב המוביל את המנוח.

מנכ"ל "הצלה", הרב אשר שלומוביץ מסר: "עם היוודע הבשורה המרה, נערכים מאמש בארגון "הצלה" לאבטח רפואית את רבבות האנשים הצפויים להשתתף בהלוויה מחר. מתנדבי הארגון , בתגבור יחידת האופנועים יתפרסו בכל צירי ההלוויה ויוזנקו באמצעות מוקדנים שיאיישו את חפ"ק "הצלה".

אנו מבקשים מהציבור להצטייד מראש בבקבוקי שתיה, ולהקפיד על שתיה מרובה. על מנת למנוע סכנה, יש להימנע מטיפוס על מקומות גבוהים, ולהתרחק ככל הניתן ממקומות צפופים".

ApVw1qeMRDfjNBmMt4HaukjpfIE1qxl80a6Wa83pLuUE

unnamed

20160227085454

20160227085455

20160227124927

20160227124928

20160227124933

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.