אשמים אנחנו: הבכיר מש"ס והבכיר מדגל אמרו 'לא' לבנט – היום שאחרי

השקט שנשאר: בעוד אריה דרעי מתקוטט עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בתחרות מי עשה יותר טעויות בחודש האחרון במערכה הזאת מי שכשל: היו הפוליטיקאים החרדים המשופשפים ביותר .

לא הרבה יודעים אבל במסדרונות הכנסת כבר החלו האשמות וליחשושים – כלפי האחראים למחדל הגדול שהותיר את החרדים מחוץ לקואליציה.

תחילת מסכת האירועים – יממה לאחר המפץ הגדול שבו לפיד גרף 19 מנדטים החלו דיבורים ראשונים על הקמת גוש עם בנט, פרוש יזם והניע את המגעים, אבל חביריו לסיעה היו שיכורי ניצחון מההישג הדרמטי של שבעת המנדטים ..

ביהדות התורה נשמעים קולות של ביקורת: אחד מבכירי התנועה הוא האחראי למחדל – בכך שאמר 'לא' להצעת פרוש ללכת לגוש עם בנט . אותו בכיר היה סמוך ובטוח כי נתניהו ימצא את הדרך לשלב את יהדות התורה בקאוליציה…

ואם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו אזובי הקיר? בש"ס, הקרקע רותחת ובוערת, הסכינים כבר מצוחצחים לקראת היום שאחרי:

יעקב ריבלין הפרשן הפוליטי פרסם בטורו על כך שבכיר בש"ס קיבל שיחת טלפון מבנט כמה ימים לאחר הבחירות , הבכיר העדיף לסנן שיחות מבנט ,פעם, פעמיים, בנט נעלב ולמחרת סגר עם לפיד וורט…

דרעי יצא את לשכת נתניהו כמי שחרב עליו עולמו – ישי לעומת זאת נראה מחויך מאוזן לאוזן.. ההנהגה תשאר בראשותו לאחר שהקוסם 'הראה' את יכולותו .

בערוץ 10 הערב כי נתניהו ספג ביקורת חריפה מאריה דרעי במהלך השיחה הטיח דרעי בראש הממשלה כי "אתה זה שהובלת את המשא ומתן לנקודה הזאת". נתניהו התגונן מפני המתקפה עליו, והשיב: "מה יכולתי לעשות?"

דרעי הסביר לנתניהו כי הוא הגיע להסכמה עם שותפו של נתניהו, השר לשעבר אביגדור ליברמן, וכן עם נציגם למשא ומתן הקואליציוני, משה ליאון, לפיה אנשי הליכוד–ביתנו יחתמו על הסכם קואליציוני עם ש"ס ועם יו"ר התנועה, ציפי לבני, "ואז לפיד ובנט היו נכנעים. קיבלתם רגליים קרות". ראש הממשלה השיב כי הוא לא היה מודע להסכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.