אשקלון: הרוג ופצועה אנוש מפגיעת רקטה

למעלה מ-300 שיגורים: גבר נהרג ואישה נפצעה באורח אנוש מפגיעה ישירה של רקטה בבניין מגורים באשקלון. מוסיף להיות קשה מצבו של החייל שנפצע מפגיעת טיל נ.ט.

גבר כבן 40 נהרג ואישה כבת 40 נפצעה הלילה (שלישי) באורח אנוש מפגיעת רקטה בבניין מגורים בעיר אשקלון.

ההרוג הוא פלסטיני תושב השטחים ששהה באופן בלתי חוקי בישראל. בנוסף, גבר כבן 40 נפצע באורח בינוני ותשעה בני אדם אחרים נפצעו קל. צוותים של מד"א העניקו טיפול רפואי לפצועים ופינו אותם לבית החולים ברזילי.

פראמדיק מד"א אייל חן סיפר: "כשהגענו למקום עלינו לדירה בקומה האחרונה וראינו באחד החדרים בדירה הרס רב. בחדר נמצאו גבר ואישה בשנות ה 40, הגבר היה מחוסר הכרה וסבל מפגיעה רב מערכתית, ביצענו בו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולאחר זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו. האישה שהייתה בהכרה וסבלה מפגיעות הדף חולצה מהדירה כשהיא במצב קשה ופונתה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבי"ח תוך כדי טיפול רפואי מציל חיים".

מאז שעות הצהריים אתמול שיגרו מחבלי החמאס למעלה מ-300 רקטות לעבר יישובי עוטף עזה, שדרות, אשקלון, נתיבות ובאר שבע. חייל צה"ל נפצע באורח קשה מטיל נ.ט. ששיגרו מחבלים לעבר אוטובוס במועצה האזורית שער הנגב.

בעקבות ההסלמה, פיקוד העורף הודיע כי לא יתקיימו לימודים במרכז הנגב, בלכיש ובעוטף עזה. הלימודים בוטלו גם בבאר שבע ואשדוד.

ביממה האחרונה נפגעו 53 בני אדם מירי הרקטות לעבר ישראל. כלל הפצועים פונו לבתי החולים סורוקה וברזילי. שירותי הדם של מד"א סיפקו לבתי החולים בדרום 120 מנות ומרכיבי דם.

צה"ל תקף יותר מ-70 יעדים ברצועה, בהם תחנת הטלוויזיה של חמאס. הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס בשעה 16:00 בקריה בתל אביב.

בעקבות המצב הביטחוני, שר הפנים אריה דרעי החליט לדחות את הסיבוב השני בבחירות לראשות המועצה האזורית חוף אשקלון, שאמור היה להיערך היום.

 

כאמור, כלי טיס של צה"ל תקפו אמש את המבנה שבו פועלת תחנת הטלוויזיה של חמאס – "אל-אקצה", כחלק מהתגובה הישראלית על ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום.

כמו כן, מטוסי קרב של צה"ל תקפו את משרד המודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס. המשרד הינו בניין רב קומות בשכונת אלפרקאן בצפון רצועת עזה, המשרת את פעילי המודיעין הצבאי של חמאס לאיסוף מודיעין נגד מדינת ישראל.

 

עד כה, יורטו על ידי כיפת ברזל למעלה מעשרות שיגורים מתוך כ-300 שיגורים שזוהו משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל. רובם נפלו בשטחים פתוחים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים התייעצויות ביטחונית עם שר הביטחון אביגדור ליברמן וראשי מערכת הביטחון בקריה בתל אביב. ההתייעצויות ארכו כשלוש שעות ולפי גורם מדיני התקבלו החלטות מבצעיות. כאמור, הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס בשעה 16:00 בקריה בתל אביב.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כאבו הגדול של זקן ראשי הישבות מרן הגאון האדיר ' דוד משולם סאלווציק שליט"א ראש ישבת בריסק בן רשכבה"ג מרן הגרי"ז מבריסק זי"ע היום יום ב' פר' נח תשע"ט ממחרת ישיבת המועצגה"ת על גודל החרפה של הסכמה לפשרות בחוקי גיוס בחורי ישראל לצבא השמד רח"ל...

  בס"ד

  כאבו הגדול של זקן ראשי הישבות מרן הגאון האדיר ' דוד משולם סאלווציק שליט"א ראש ישבת בריסק בן רשכבה"ג מרן הגרי"ז מבריסק זי"ע היום יום ב' פר' נח תשע"ט ממחרת ישיבת המועצגה"ת על גודל החרפה של הסכמה לפשרות בחוקי גיוס בחורי ישראל לצבא השמד רח"ל…

  מרן רה"י שלט"א הביע צערו בפני עסקנים ות"ח מרביצי תורה שישבו לפניו על גודל החרפה איך שרבנים יש להם יד בשמד של בחורי ישראל ועכשיו עוד קמו ראשי ישבות הליטאים בבני ברק וכמה אדמורי"ם הרוצים להעביר בימים אלו עוד חוק שמד נורא להרגיע את ראשי השלטון ולתת להם את שאלתם ובקשתם שיתרבו בחורים חרדים בצבא רח"ל היל"ת….

  בתוך דבריו אמר : תשמעו אני סברתי מאז כשהתחיל לצאת החוק שהיו צריכים מיד להרעיש ולסעור את כל העולם, "מ'האט געדארפט שטורעמען די וועלט"!!!! לעשות הפגנות וצעקות ברחובות… ולא עשיתם כלום, ביקשתי את זה ברחמים ממש למה שותקים אילו היו עושים הפגנות גדולות לא היו מגיעים לכל זה, ועכשיו כשכבר הגיעו למצב של גוסס האם עכשיו הזמן להתחיל…. ביקשנו וזעקנו וכבר כתבתי ג' מכתבים על וסברתי זה אז שיעשו יום תפילות הפגנות וזעקות ויסעירו העולם, אולם הירושלימ'ער אידן לא רצו לעשות, והבני ברק'ער אידן הפריעו ולא הניחו לעשות… ומה יכולים לעשות עכשיו כשכבר קיימים במצב של גסיסה רח"ל….

  … הליטאים מבני ברק לא רק שמסכימים אלא הם תובעים את החוק , הרשכבה"ג'ן האלו מבני ברק תובעים את החוק…… הרשכבה"ג'ן…. בני ברק חרבה ושוממה!!! " בני ברק איז חרב'עט"!!!! האך און וויי!! האך און וויי!! ….. הליטווישע רשכבה"ג'ן עושים מה שרוצים הם מחזיקים עצמם עם החוק והכל בסדר אין מה לעשות איתם הם מחריבים הכל, השם
  ירחם……

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב