אשקלון: מספר תושבי בניין בעיר טוענים כי חלו בסרטן בשל קרינה סלולרית

 פורום החברות הסלולריות בתגובה: "האתר המדובר הוקם כדי לשפר את הקליטה הסלולרית באזור ועומד בכל תקני הבטיחות המחמירים שקבע המשרד להגנת הסביבה"

בשבועות האחרונים עשרות תושבי בניין אחד בשכונת ברנע באשקלון יוצאים למאבק נגד אנטנה סלולרית. הרקע למאבק: שבעה מדיירי הבניין חלו בסרטן, וחלק מהתושבים מפנים אצבע מאשימה לאנטנה המותקנת בדירה ריקה מאדם בקומה העליונה.

לפני מספר ימים נערכה אסיפת חירום בבניין על מנת להתארגן לתביעה משותפת שגם תעזור להוצאת האנטנה הסלולרית. הדיירים חוששים כי יתקשו להביא הוכחות חזקות כי האנטנה גורמת למחלות. משפחה אחת כבר עזבה את הבניין וכמה משפחות נוספות שוקלות גם הן לעזוב.

בעקבות כך, פנה הרב אהרן אברמן יו"ר ארגון 'לב מלכה'- המטפל בחולי סרטן במכתב בהול לשר להגנת הסביבה עמיר פרץ ולראש עיריית אשקלון בני ועקנין. "חובה לבצע בדיקת חרום דחופה בבניין המדובר על מנת לבדוק האם אכן האנטנה עומדת בתקנים החוקיים שנקבעו לאנטנות סלולריות", דורש אברמן במכתבו. " כאשר שבעה תושבים מבניין אחד חלו במחלת הסרטן, הדבר אמור להדליק נורה אדומה בקרב הרשויות ". אברמן מציין במכתבו, כי הגיע הזמן לעשות סוף לתופעת האנטנות הסלולריות בבנייני מגורים הגורמות לסכנת נפשות.

בעל הדירה אמר בתגובה למספר כלי תקשורת כי למתקן קיימים כל ההיתרים הדרושים. לטענתו, נערכו בדיקות כחוק ואין קרינה.

מפורום החברות הסלולריות נמסר בתגובה ל'קוקר' כי האתר המדובר הוקם בכדי לשפר את הקליטה הסלולרית באזור, והוא עומד בכל תקני הבטיחות המחמירים שקבע המשרד להגנת הסביבה ובהתאם למדיניות המשרד. מדיניות זו מעודדת הקמת אנטנות באזורי מגורים ובמרכזי ערים, בשל הצורך לשרת את ריבוי המשתמשים במקום ובמטרה להפחית את עוצמות השידור הן מהאנטנות והן מהטלפונים הניידים.

"חשוב לציין שכל האנטנות במדינת ישראל, לרבות אלו באשקלון, מפוקחות 24 שעות ביממה, על ידי מערכת ייחודית של המשרד להגנת הסביבה ומעבר לכך, מדידות מעשיות שבוצעו במקום, מראות שהמתקן עומד בכל התקנים המחמירים שקבע המשרד להגנת הסביבה.

הפורום ישמח לקבוע פגישה עם התושבים במטרה לקיים דיאלוג ישיר בנושא ולקדם מדידות קרינה נוספות בתאום עם הדיירים, בכדי לאמת הלכה למעשה כי האתר עומד בהתאם לתקנים וההיתרים שניתנו".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יש לי המון המון מה לומר על זה, אבל אני מציע שתקראו בעצמכם. הבלוג שלי בנושא קרינה נקרא "קורא בקרינה", וניתן למצוא אותו ברשת. חג שמח לכולם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. האמת היא שנכון להיום "התקן המחמיר של המשרד לאיכות הסביבה" מקל בכמה סדרי גודל מהתקנים האירופאים ולכן מה שנחשב בארץ כלא מסוכן נחשב בחוץ-לארץ כמסוכן מאוד.

  האמת היא |
  הגב
 3. אנחנו עשינו בדיקות קרינה דרך חברת לייף סייבר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. זה זה פשוט מדהים, די עם קרינה מהאנטות!!! תתעוררו !!! אנשים לא מבינים שכל אנטנה גורמת לקרינה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב