אשר מרגיע: "כל בחור וכל אברך יוכל לשבת וללמוד"

לרגל סיכום מושב הקיץ בכנסת התראיין ח"כ יעקב אשר במהדורה המרכזית ברדיו קול ברמה ודיבר על הנושאים שעל סדר יומם של חברי הכנסת החרדים

לרגל סיכום מושב הקיץ בכנסת התראיין ח"כ יעקב אשר במהדורה המרכזית ברדיו קול ברמה ודיבר על הנושאים שעל סדר יומם של חברי הכנסת החרדים

"אין רגע דל, אנחנו עסוקים כל הזמן בנושאים הבוערים ביותר ולא מספיקים להגיע להכל, נושא הדיור למשל שהוא נושא חשוב לא עסקנו בו מספיק, לא יצאנו למלחמות ומאבקים עליו כי נאלצנו לעסוק בסוגיות שהם ליבת השליחות שלנו כמו ענין הגיוס וענין הלאום"

על חוק הגיוס הרחיב "מה שהיה חשוב לנו זה מבחן התוצאה. יכולים לבוא עם כל מיני רעיונות של יעדים או מכסות אבל התוצאה שעליה נאבקנו והגענו אליה ונמשיך להיאבק בשבילה זה שכל בחור וכל אברך לא יצטרך לעזוב את הלימוד וללכת לצבא". "זה הרי חוק שנכפה עלינו , הוא לא מנוסח על ידינו, יש כאן מאבק של הממשלה ושל שופטי הבגץ שלא מעריכים את לימוד התורה כמונו ואף רחוקים מכך, אז כל נוסחה שתהיה היא לא מה שאנחנו היינו מחוקקים בעצמנו אלא שצריך להכיר במגבלות המציאות כחברים בקואליציה ולא כמנהלים שלה ולפעול לתוצאה הכי טובה מבחינתנו שהיא המשך לימוד התורה בהיכלי הישיבות והכוללים ללא הפרעה"

על התמיכה בחוק הלאום הסביר ח"כ אשר: "אם נשווה את הגירסה הראשונה של חוק הלאום מול הגירסה הנוכחית נראה את ההבדלים הגדולים. מלכתחילה לא אהבנו את החוק הזה ולא רצינו אותו בגלל הדברים שעלולים לקרות כתוצאה ממנו. הרי כל חוק יסוד הוא פוטנציאל להרע כי שופטי בג"ץ עלולים אחר כך לפרש אותו לרעתנו בכל הנושאים שקשורים לדת ומדינה. התקדמנו ותמכנו בחוק כי הדרישות שלנו התמלאו, והגענו להבנה כוללת שאם ייעשה שימוש בחוק לרעתנו בנושאים של דת ומדינה החוק יתוקן"

על היחסים של דגל התורה עם סיעת שלומי אמונים אמר ח"כ אשר: "יש לנו שיתוף פעולה איתם בהרבה מאד נושאים ומקומות, מטבע הדברים בערים מסוימות בגלל הצורך לייצוג קהילתי יש חילוקי דעות ודיונים עד שמגיעים להסכמות. אנחנו כמובן מעונינים ושואפים לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם אגודת ישראל וגם עם מפלגת ש"ס"

בהתיחס לבחירות בירושלים אמר: "יש לנו בירושלים נבחרת מצוינת של נציגים ועסקנים מעולים, ובשונה מערים אחרות, בירושלים שילמנו מחיר יקר על הפיצולים בעמדה החרדית ולכן כל החלטה שתהיה האם להריץ נציג לראשות העיר, מי הוא יהיה, ומאיזו סיעה, צריכה להיות משותפת של כל המפלגות החרדיות, כדי להגיע לתוצאה מתוך אחדות ולא להתפצל ולהפסיד"

על הדיונים לקראת הבחירות באלעד ענה: "הכל נמצא בתהליך וכל השיקולים נבחנים , כשיהיו החלטות אנחנו נפרסם אותן והשבועות הקרובים יהיו מלאי פעילות מוניצפלית, האינטרס של דגל התורה יכול להיות עכשווי ויכול להיות עתידי וזה גם מצטרף לשיקול מה טובת העיר כרגע. אנחנו בוחנים קודם כל את טובת העיר ואת זה נציג בפני גדולי ישראל ונקבל הכרעה"

בסיום אמר ח"כ אשר "האנשים שעוסקים מטעם דגל התורה בנושא המוניציפלי עושים את זה באחריות רבה ודאגה לאינטרסים של המפלגה וטובתם של תושבי הערים ואת השיקולים וההמלצות מציגים בפני גדולי ישראל להכרעה"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.