אשר תקף את לפיד: אין לך ניסיון – נתניהו נהנה לראות איך שר האוצר שלו לא מצליח לנהל כלום" – צפו בוידאו

ח"כ יעקב אשר תוקף את שר האוצר יאיר לפיד במליאת הכנסת : "שר האוצר מגביל את הדירקטורים בניסיון ניהולי, כמה שנים של ניסיון ניהולי יש לו? הכל דיבורים, הכל פופוליסטי. ראש הממשלה נעלם כי הוא נהנה לראות איך שר האוצר שלו לא מצליח לנהל כלום."

הדברים נאמרו לפני זמן קצר במליאת הכנסת במהלך הצבעת אי אמון בממשלה

בדבריו אמר ח"כ יעקב אשר: "התפרסם השבוע, שמשרד האוצר מוביל מהלך של הקמת נבחרת דירקטורים. הרעיון הוא יפה, הקמת מאגר גדול, של אנשים אשר ראויים לשמש כדירקטורים במדינת ישראל. אחד הדברים שקרו תוך כדי המהלך של הקמת המאגר הזה, הוא שהוסיפו תקנות, ותנאי סף נוספים, כשהבולט ביותר בניהם, הוא הצורך של המועמדים להיות בעלי ניסיון ניהולי של לפחות 10 שנים בכדי להתקבל ולהפוך לדירקטורים. אני מקווה מאוד, שנושא הניהול עומד מאחורי התקנה הזו, ולא כוונות אחרות.

אני רוצה לשאול את הממשלה, לשאול את שר האוצר, כמה שנים של ניסיון ניהולי יש לו לשר האוצר? כולנו היינו כאן, כשתושבי ישראל הפסיקו לנשום כששמעו על הגירעון הענק שהולך לבלוע את כל מדינת ישראל. אני מצפה משר האוצר שיעבוד עם תחזיות נכונות, בצורה רצינית יותר, לא באים ומכניסים את כל המשק לחרדה עם גירעון אדיר. קבעת יעד גירעון מופרז, שמעלה את דירוג הסיכון של מדינת ישראל בפרמטרים שונים, לא צפית את ההכנסות מהרווחים הכלואים, היום אתה בא ומחזיר את זה בצורה כזו או אחרת, ככה לא מנהלים עסק, ככה לא מנהלים מדינה. אותו דבר קורה גם במחירי הדיור, הרי כולנו מכירים את המשבר הגדול שיש בדיור לכל המגזרים בכל הארץ, כעת באים אלינו עם פתרונות גדולים "סופרטנקרים", מקימים עוד חברה, מסדרים עוד ג'וב לחבר קרוב, ובינתיים, אנו מתבשרים שמחירי הדירות עלו שוב ב6.9% בשנה האחרונה.

השיטה מאוד ברורה, לא צריך להיות מנהל, לא צריך להיות בעל ניסיון, צריך להיות פרשן, עיתונאי, שלא צריך לעמוד בפרשנות שלו ובדברים שלו, אתה משתמש בשלום כשאתה רוצה להרגיז מישהו אחר בקואליציה, אתה מדבר נגד בדיקה של רכישת מטוס או מעון לראש הממשלה, בזמן שהפקידים שלך באוצר שעה קודם, מוציאים חוות דעת חיובית אשר ממליצה על הרכישה הזאת. הכל פופוליסטי, הכל דיבורים, אין כאן מנהל. ראינו את ההתנהלות הקלוקלת הזו, גם בסיפור תרומת הדם של חברת הכנסת פנינה תמנו – שטה. באותו יום קפצת ואמרת  "מי שצריך להיות מפוטר, יפוטר עוד היום, ואם לא יהיה לכם עסק איתי", ובסוף כמובן מתברר שהכל דיבורים.

כדי להנהיג צריך להיות מנהיג, לדעת לנהל, והסיבה שראש הממשלה נעלם בחודשים האחרונים, זה כיוון שהוא פשוט נהנה לראות, איך שר האוצר שלו לא מצליח לנהל כלום. "

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אשר למה עזבת העיר בני ברק
  היא מסריחה ומטונפת
  גרוע יותר המצב מתדרדר
  מה יצא לעם ישראל שאתה בכנסת
  של מי הרעיון האידיוטי להוציא אותך מהעיריה לכנסת??????????????

  תחזור בבקשה |
  הגב