אשתו של אריק דביר – במיזם אופנה צנועה לנשים

כשמעצבת אופנה פוגשת אשת עסקים – השיתוף פעולה מוליד עסק אינטרנטי של שמלות מעוצבות וצנועות שמתאימות לאישה החרדית. ובעיקר לנשות עסקים שמחפשות להתלבש מכובד יותר או "לבוש" יותר. המיזם של חיה דביר ודפנה זקוביץ

חיה הלפרין-דביר, רעייתו של הזמר אריק דביר, היא מעצבת שמלות כלה וערב, וכן שמלות הוט קוטור – שלא מתפשרת על שום תפר בשמלה המעוצבת שהיא מוציאה תחת ידיה.

דפנה זקוביץ הרמן, היא אשת עסקים שחקרה לא מעט את המגזר החרדי ואת אורח החיים של החרדים, במסגרת תפקידה במשרד פרסום בתחום אסטרטגיות ומחקרי שוק. בקריירה המקצועית שלה היה שילוב בכמה תחומים – פסיכולוגיה חברתית, שיווק ופרסום וגם מחקר ואסטרטגיה.

כשאצל דפנה עלה הצורך במימוש עצמי, עם כל הידע שרכשה כשכירה החליטה לפתוח עסק עצמאי, והחיבור בינה לבין חיה הלפרין דביר הוליד מותג חדש בתחום האופנה: HDZ.

דפנה מספרת לי על החיבור שלה למגזר החרדי ולאופנה בכלל. במסגרת עבדותה ביצעה לא מעט מחקרים על המגזר החרדי שמאוד סקרן אותה, והתאהבה בנשות המגזר ובצורך שלהן באופנה צנועה ובלי תיקונים ואורכים שצריך לסדר.

"בתהליך הגיבוש והלימוד יישמתי את הנסיון המקצועי והתחלתי ללמוד את "השטח" – הקהל וההיצע. הסתובבתי ברחובות הראשיים בבני ברק ובירושלים, התבוננתי כיצד נשים מתלבשות ובמקביל גם בחנתי את ההיצע בחנויות. עקבתי אחרי נשים חרדיות בתהליך קניית הבגדים, ראיינתי נשים שמקפידות על קוד הצניעות והן שיתפו אותי בקשיים איתן מתמודדות. המידע שאספתי וניתחתי העלה לי את הרעיון.

"במסגרת הראיונות נשים דיברו על הרצון להיות אופנתית ובמקביל לשמור על הצניעות – ללא צורך בהתאמות ובתוספות. נשים ציינו שהן רוצות לרכוש בגד אופנתי ללא ביקור אצל התופרת וללא צורך בלבישת שכבות מתחת לבגד עצמו".

גם חיה דביר הלפרין הרגישה את אותו צורך כשהיא יוצאת לקנות בגדים בחוץ, בקניונים, וצריכה לתקן ולהשקיע בהשלמות של בדים ותוספות. "נוצר מצב שאני לא נהנית מחווית הקניה", היא מספרת.

 

תמונות מהפקת אופנה של המותג HDZ

 

HDZ אופנה צנועה ואיכותית

מהצד של דפנה, יש רצון והבנה לצרכים של הציבור הדתי וחרדי – וכך גילינו שהרוב דומה על השונה. דפנה, היא אישה חילונית אך כזו האוהבת להתלבש בלוק נשי ולא חושפני. דפנה: "מצאנו את עצמינו מתכננות קו שמתאים לאישה הדתית והחרדית שאוהבת להתלבש, ועם זאת מתאים לאישה החילונית, ובעיקר נשות עסקים שמחפשות להתלבש מכובד יותר, "לבוש" יותר".

החיבור המושלם בין דפנה לחיה הביא את הנוסחה של שילוב בין אופנתיות שמוצאים בחנויות הבגדים בארץ ובעולם, וההתאמה לקוד הצניעות, שאותה הן חיפשו תמיד.

אל החברה חברו הצורך להתחבר לצרכים ולבקשות הקהל, ובנוסף ההסתובבות בעולם, תצוגות אופנה וחיבור לטרנדים עדכניים, מהם הן שואבות את ההשראה לבגדים האופנתיים של החברה החדשה שבבעלותן, HDZ.

השאיפה שלהן היא להגיע לקהילות היהודיות בעולם. "החלום הוא לראות אנשים בארץ ובעולם מחזיקים את האריזה של HDZ".

ובמילה אחת, תסכמו לי: אישה היא:

"המג'נגלת הטובה ביותר שקיימת. זו שמתחזקת מגוון משרות משמעותיות: אמהות, רעייה, קריירה מקצועית, תחזוקת הבית וכמובן – "תחזוקה עצמית" – טיפוח עצמי ופירגון אישי" עונות השתיים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בגדים של פרוצות!!!! צרים! הכל בולט, * * בושה לעם ישראל. אלו בגדים של זונות!!!!!

  .

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בושה להם, ובושה לאתר שנותן להם במה!

  שילכו לאתרים כגון וואלה ועוד או שבעצם שם לא יקבלו אותם כי הם לא מספיק… רק אצלנו מפגרים שנותנים במה לכל אחת שמוכנה להצטלם ככה צמוד ולחשוף עוד משהו בכל כבודה של בת מלך פנימה!

  רעות |
  הגב