אשת החינוך מרים פרץ – כלת פרס ישראל

מרים פרץ קיבלה בחמישי שעבר מאת שר החינוך נפתלי בנט את הבשורה זכייתה ככלת פרס ישראל על מפעל חיים. בנט: "מרים לא בחרה את נסיבות חייה הקשות, אך בחרה לחיות ולהחיות עם שלם". פרץ הגיבה לזכייה: "אני מקבלת את הפרס? קטונתי"

שר החינוך נפתלי בנט הגיע ביום חמישי האחרון לביתה של מרים פרץ כדי להודיע לה על זכייתה בפרס ישראל.

"מרים פרץ, 'אם הבנים', ששכלה את בניה אוריאל ואלירז ז"ל בלחימה על הארץ, הקדישה את חייה לעשייה החינוכית. מרים לא בחרה את נסיבות חייה הקשות, אך בחרה לחיות ולהחיות עם שלם. האם של כולנו".

בנימוקי הוועדה נכתב: "פרס ישראל למפעל חיים לשנת תשע"ח מוענק לגב' מרים פרץ, אשת חינוך ישראלית אשר שכלה שניים מבניה. מטובי הלוחמים אשר נפלו בקרבות ישראל. מאז מקדישה מרים פרץ את חייה לחינוך ולהנחלת המורשת היהודית והציונית כשהיא עורכת מסעות של הרצאות בפני בני נוער וחיילי צה"ל ואף יוצאת לקהילות ברחבי העולם וכל זאת על מנת להאיר את דרכינו ולחזק את ידינו. מדובר בקטגוריה חדשה לפרס שניתנה לרגל שנת ה-70 למדינה כתוספת לפרסים הקיימים בוועדה.

מרים פרץ, בת 64, היא "סמל למסגרת הרוח היהודית והישראלית ומהווה סמל ומופת לנתינה ולעזרה לזולת, לחברה ולקהילה". הוועדה ציינה כי פרץ, שהדליקה משואה בטקס יום העצמאות בשנת 2014, אף מסייעת למשפחות שכולות ולפצועי צה"ל.

מרים בתגובה לשר החינוך נפתלי בנט: "אכן, נכפתה עלי מציאות כואבת. לא בחרתי בסיטואציה. לא בחרתי להיות מוכרת, הלוואי ויכולתי לחזור אחורה למציאות טובה של משפחה עם 6 ילדים ובעל אהוב ותומך של חיים פשוטים ושלווים.

"אך לצערי הקב"ה ניסה אותי ב-3 נסיונות, נפילת בניי אוריאל ואלירז ז"ל ופטירת בעלי אליעזר מצער על נפילת הבן הבכור אוריאל. אבל. אני בחרתי את הדרך בה אני רוצה להמשיך. בחרתי בתוך החושך לראות את האורות הקטנים. בחרתי לשמוח עם ילדיי ונכדיי. בחרתי לחיות.

"בחרתי לראות כל יום את הטוב. את הרע כבר חוויתי, לראות כל יום כמתנה שקיבלתי. חיבוק גדול ותודה. הפרס הזה הוא של כולכם. הוא פרסם של רוח עם ישראל.

"תודה רבה!".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.