"אש וזעם": הספר שמסעיר את אמריקה יפיל את טראמפ?

מייקל וולף, מחבר הספר אמר כי סביר כי הגילויים אותם הוא חשף אודות התנהלותו של טרמאפ בספרו יובילו להדחתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שהגיב: "אני חכם וגאון" – צפו בכתבה

"זעם ואש", הספר של הסופר מייקל וולף על הנעשה בבית הלבן בעידן טראמפ נחטף מהמדפים. עד כמה הרתיעה של טראמפ מהספר תעיד המהירות שלו להגיב לפרסום הספר, "שקרי ובדיוני", כן העיד על עצמו כי הוא "גאון שפוי".

מייקל וולף, מחבר הספר אמר כי סביר כי הגילויים אותם הוא חשף אודות התנהלותו של טרמאפ בספרו יובילו להדחתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "המסקנה שלי מהספר היא העובדה שטראמפ לא מתאים לנשיאות, והיא תהפוך לדעה רווחת", אמר וולף בריאיון ל-BBC.

"הלכתי לאוניברסיטאות הכי טובות, הייתי תלמיד מעולה, עשיתי מיליארדי דולרים, הפכתי לאחד מאנשי העסקים הטובים ביותר, עברתי לטלוויזיה ובמשך עשר שנים הייתי הצלחה מדהימה", צייץ אתמול טראמפ את חייו, והוסיף כי "המעלות הגדולות שלו הן יציבות נפשית וחוכמה".

לטענת טראמפ, הסופר מייקל וולף לא טרח לראיין אותו: "הוא אמר שהוא ראיין אותי במשך שלוש שעות. זה לא קרה. זה הדמיון שלו. אנשים יודעים שהוא רמאי. זו בושה שמישהו יכול לעשות דבר כזה. אף פעם הוא לא ראיין אותי בבית הלבן, הוא לא היה בחדר הסגלגל". טראמפ תקף גם את היועץ לשעבר סטיב באנון: "כנראה סטיב הרשלן הביא אותו לבית הלבן. בגלל זה סטיב הרשלן מחפש עבודה עכשיו".

בספר נכתב כי "טראמפ התחייב לאשתו מלניה שאין לו כל סיכוי לנצח בבחירות. ואפילו עבור בעל בוגדני באופן כרוני, שלא לומר חסר תקנה, הייתה זאת הבטחה שהוא באמת רצה לקיים".

טראמפ מוצג בספר כטיפש מטופש, עילג, בור וחסר כל דעת או ניסיון. באנון, באמצעות וולף, הפך את הנשיא לעפר ואפר.

באנון סיפר עוד כי איוונקה, בתו היהודייה של טראמפ, חלמה להיות בעצמה נשיאה ביום שאחרי, וכי היא ובעלה ג'ארד קושנר סיכמו שהיא תתמודד.. "הם החליטו לקבל תפקיד בבית הלבן, למרות שחבריהם ובני משפחתם הקרובים ייעצו להם לא לעשות זאת. איוונקה אף השתעשעה במחשבה שהאישה הראשונה בתפקיד נשיאת ארה"ב לא תהיה הילרי קלינטון אלא איוונקה טראמפ", כך נכתב בספר.

היועץ לשעבר כינה את איוונקה "טיפשה כמו בלטה". הספר מתאר גם כיצד נהגה איוונקה להתבדח לא פעם על התסרוקת של אביה ותיארה לפרטי פרטים כיצד הוא מעצב אותה כשהיא מחקה את תנועותיו.

בספר מתאר וולף על ההלם במטה טראמפ בליל הניצחון בבחירות לנשיאות ב-2016, אז הם היו בטוחים בהפסד. "אחרי שהבינו שהוא הולך לנצח, בערך בסביבות שמונה בערב, טראמפ הבן סיפר לחבריו שאביו נראה כמי שראה רוח רפאים".

בספר נכתב כי מלניה טראמפ בכתה ולא הייתה בה כל שמחה על הניצחון. וכי טראמפ היה מבועת, אך רק לאחר זמן מה הוא חש כי הוא ראוי לכהן כנשיא ארה"ב.

תוכנית באנון למזרח התיכון תוארה באחד הפרקים: "תנו לירדן לקחת את הגדה המערבית. תנו למצרים לקחת את עזה. כולם פוחדים פחד מוות מהפרסים, וממה שיקרה בתימן, סיני ולוב. בגלל זה רוסיה היא מדינת מפתח. האם הרוסים הם החבר'ה הרעים? כן, הם הרעים, אבל העולם מלא רעים". נשיא "פוקס ניוז" רוג'ר איילס, שאולץ לפרוש כשהואשם בהטרדות מיניות והשתתף באותה פגישה, הגיב: "טוב לדעת שהם הרעים. השאלה אם דונלד יודע".

צפו בכתבה של נתן גוטמן שליח כאן לארה"ב

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.