"איך אתה מוכר את התושבים שלך?" (וידאו)

לא ייאמן – הדילים הקומבינות וההבטחות שמקבלים ראשי הערים כדי להקים תאגיד בעיר שלהם. צפו בראיון עם ראש העיר של רחובות שעומת עם מה שאמר בעבר נגד הקמת תאגיד בעירו. {סיון כהן הטיחה במלול}

לא ייאמן – הדילים הקומבינות וההבטחות שמקבלים ראשי הערים כדי להקים תאגיד בעיר שלהם, מיד בתוכנית הסיפור המלאעיריית רחובות

‎Posted by ‎הכל כלול עם סיון כהן‎ on‎ ראשון 24 יולי 2016

כזכור בשנת 2010 יצאו ראשי הרשויות להפגנת ענק בקריאה לבטל את התאגידים ולמנוע העלאת תעריפי המים לאזרחי המדינה. ראש עיריית רחובות רחמים מלול אמר אז: "אם לא יבטלו את ההקמה אני מוכן לעבור על החוק ולא להפעיל את התאגיד, לא יעלה על הדעת שהמדינה מחייבת את האזרחים לממן הקמת מנגנונים מנופחים ותחייב אותנו לעלות את תעריפי המים. השלטון המרכזי מנותק מהעם ואני מזמין את שר האוצר לבוא לעיר ולהכיר תושבים שבקושי עומדים בתשלומי המים היום".

מלול תקף כי "מדובר בחוק חסר הגיון, עיריית רחובות השקיעה בשנים האחרונות כ- 175 מיליון שקל בתשתיות ביוב ומים, בעוד תאגידים רבים במדינה נכשלו בתפקידם. עיריות חזקות צריכות לקבל את האפשרות להמשיך ולהפעיל את משק המים בכוחות עצמן. אני מזכיר לכולם כי רק השנה האוצר חייב אותי לתת לו הלוואה על חשבון התושבים. כ- 450 מיליון שקל נלקחו מהרשויות המקומיות החזקות לטובת המדינה ואת המחיר כבר משלמים התושבים באמצעות עדכון נוסחת התעריפים של הארנונה. התנגדתי למהלך ואני מתנגד לכל מהלך שיש בו בכדי לפגוע בכיס של התושבים. אלו החלטות לא מוסריות ולא כלכליות. אין מקומן בעיר החזקה רחובות שאותה אני מנהל מידי יום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.