"אתם דאגתם בעיקר לחרדים ולמתנחלים" (וידאו)

כך נראתה מכירת חיסול בוועדת כספים לטענת חדשות 2: המגיש גדעון אוקו ראיין את מנכ"ל משרד האוצר והטיח בו: "אתם דאגתם בעיקר לחרדים ולעמונה". צפו בראיון {המגיש הטיח במנכ"ל האוצר}

כך נראתה מכירת חיסול בוועדת כספים לטענת חדשות 2: המגיש גדעון אוקו ראיין את מנכ"ל משרד האוצר והטיח בו: "אתם דאגתם בעיקר לחרדים ולעמונה".

בדיווח של חדשות 2 הובא תיעוד מחמישי בלילה בו נראה ביטן כמעט מאבד שליטה בדיון על חוק המס על דירה שלישית שאושר לפנות בוקר. היועץ המשפטי לכנסת קורא הבוקר לבטל את ההצבעה.

כזכור בחמישי שעבר נרשם הישג לכחלון: לאחר מרתון לילי ודרמטי, הצעת החוק למיסוי דירה שלישית עברה ביום (שישי) בועדת הכספים של הכנסת.

החוק אושר לאחר שחברי האופוזיציה נטשו את הדיון במחאה על כך שיו"ר הועדה גפני החליט להמשיך את הדיון, למרות חוות הדעת של היועצת המשפטית של הוועדה. "בעייתי מאוד לדון כעת בחוק הזה", טענה היועצת שגית אפק. "אני סבורה שההליך הזה כעת בעייתי".

. בפתח הישיבה טענה היועצת המשפטית של הוועדה שגית אפק כי הצבעה על החוק בעיתוי הנוכחי הוא בעייתי. "חוק מורכב מאוד שהשתנה כמה וכמה פעמים מאז הנוסח שאושר בקריאה ראשונה ע"י הממשלה", הסבירה היועצת. "חברי הוועדה, כולל הצוות המשפטי קיבלו את הנוסח הנוכחי לפני כשלוש שעות, תוך כדי דיונים אחרים ולא הספקנו ללמוד אותו בצורה ראויה".

אמצע הלילה: בוועדת הכספים עדיין מצביעים למרות שהם עייפים. צפו בשידור חי

‎Posted by ‎באזזנט‎ on‎ חמישי 15 דצמבר 2016

לאחר דברי היועצת, ולאחר שיו"ר הוועדה חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) עדכן את חברי הוועדה כי למרות הנאמר הוועדה תדון בחוק הלילה, נטשו חברי האופוזיציה את הדיונים. למרות התנגדות היועצת ונטישת החברים, דיוני הוועדה נמשכו.

הטבות למשקיעים שימכרו את הדירה השלישית

על פי הפשרות שגובשו בין כחלון לנתניהו, משקיע שימכור את דירתו השלישית יקבל פטור ממס שבח –  במטרה לשחרר כמה שיותר דירות לשוק.

בנוסף, פטור ממס למי שמחזיק שתי דירות שהשווי המצטבר שלהן הוא עד מיליון ו-150 אלף שקלים. והמדינה תיצור קופת גמל ייעודית למשקיעים שימכרו את דירתם השלישית.
בקופת הגמל הזו, בעלי הדירות יוכלו להשקיע סכום של עד שני מיליון שקלים, ויהיה על הקופה הזאת פטור ממס על הרווחים בתנאי שהם לא ימשכו את הכסף במשך חמש שנים לפחות. זה בעצם מכשיר השקעה שנועד לתת להם אלטרנטיבה, לרווח שיש להם מהדירות היום.

"אין גבול לבושה", טען חבר הכנסת מיקי רוזנטל (המחנה הציוני). "הקואליציה רומסת בגסות כל מנהל תקין. שום עמדה מקצועית לא עוצרת את הבריונית. לא נסכים לתת יד לזלזול הבוטה בהליך הדמוקרטי ובחוות דעת המשפטית חד משמעית וחמורה כל כך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.