"אתם הגורמים להרס בחורי הישיבות"! / ארל'ה יקטר

היכן הם כותרות העיתונים המצווחות על בחורים תמימים וצעירים שלא התקבלו לישיבה? היכן הם כולם כשזה מגיע לבחורי החמד? ארל'ה יקטר בטור נוקב

היכן הם כותרות העיתונים המצווחות על בחורים תמימים וצעירים שלא התקבלו לישיבה? והרי כשמדובר בבנות שלא מתקבלות לסמינר, אין עיתון שלא יכתוב על כך. ועשרות ארגונים שמטפלים בבנות אלו ומחפשים כותרת שתפרסם את פועלן צועקים: "יש בנות שלא התקבלו", "ספרדיות ואשכנזיות מופלות לרעה" ועוד כהנה וכהנה על זאת הדרך.

היכן הם כולם כשזה מגיע לבחורי הישיבות, בחורי החמד? עד לרגעים אלו יש רבים וטובים שלא התקבלו לישיבה וכל אחד בגלל תירוץ אחר. וכאן הבן שואל: "למה שבחור מקבל צו גיוס כולם קופצים וצועקים ציונים רשעים, גזירת שמד, יאיר לפיד, נפתלי בנט ועוד". אך כשראשי הישיבות שאוספים מליונים בכל העולם, לא מקבלים בחור במחי יד וכהרף עין, בגלל סיבה כזאת או אחרת- אין עם מי לדבר?!

התירוץ הראשון של מי שאמור להיות מורם מעם [-ראש הישיבה]: "זה לא קשור אלי" "זה לא תלוי בי" "זאת החלטה של הצוות" "זה לא מתאים לבן שלך" "תמצא מקום יותר טוב"… ושלל תירוצים מבזים וקטנוניים.

אכזרים נמאסתם! חובה עלינו כצעד מוסרי עבורנו, עבור ילדינו הטהורים, להעביר את כל הישיבות לפיקוח משרד החינוך הציוני. אולי כך ההורים ובעיקר הבחורים יסבלו פחות.

וכל זה שווה ולו כדי שלא תוכלו לצעוק אחר כך: "הציונים הארורים, ליב"ה, ממשלת שמד" ועוד מבחר פנינים, כי בידיכם הדבר. בחוסר הקבלה, בחוסר ההבנה והצער הנורא שנגרם לבחורים ולהורים אתם גורמים לקלקול.

בידיכם הדבר, יש לפעול לשינוי ומהר. לפני שיהיה מאוחר מדי.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. טיפש מטופש, נראה לך שבחורים לא מתקבלים סתם? בחורים שרוצים ללכת לישיבה שאיננה לרמתם, לא מתקבלים, לראש ישיבה יש גם אחריות על הבחורים שבישיבתו, ואם בחורים יסכימו ללכת גם לישיבות פחות 'נחשבות' לא נצטרך לנהל דיונים על זה כלל…

  איש |
  הגב
 2. אגב אורחא זה רק קומץ של ראשי ישיבות שבקושי נימנים על כף יד אחת תבדוק אחריהם ותראה שכבר בעולם הזה הם נענשו (ו/או ילדיהם) ודי למבין ו/או למי אני מתכוון לכן היזהרו

  sfdfd |
  הגב
 3. צודק מאוד! כל הכבוד על המאמר!
  אם לא היו מוכרים בחורי ישיבות עם 'רשמים' כאילו הם איזה עדר פרות, אולי עוד הרבה דברים היו נראים אחרת…

  חיים |
  הגב