אתר עבודה עברית : "בזכות הרפורמים יעלה אתר חדש ומשודרג"

האתר הוקם על מנת לסייע ליהודים במציאת פרנסה

בימ"ש המחוזי בירושלים, מפרסם היום (ה') את החלטתו הסופית בערעור שהגישו מפעילי אתר 'לוח עבודה עברית' כנגד קביעת בימ"ש השלום לפיה האתר מפלה ואינו חוקי.

שופטת בימ"ש המחוזי, תמר בר-אשר, דחתה את הערעור, והותירה את קביעת בימ"ש השלום על כנה. עם פרסום ההחלטה בתנועת דרך חיים, שמלווה את המאבק של מפעילי הלוח ברמה המשפטית והציבורית, מבטיחים כי בתקופה הקרובה האתר ישודרג "בזכות הרפורמים, בתקופה הקרובה יעלה אתר מחודש ומשודרג, שימשיך לסייע לציבור הצרכנים ולבעלי העסקים להקפיד על עבודה עברית, ולהרבות ערבות הדדית בין היהודים, אנו מודים לרפורמים על הדחיפה."

בנוסף מסרו בתנועה כי נמצא מתווה חוקי אשר יאפשר את המשך פעילות האתר. "לאחר מתן פסק הדין בבימ"ש השלום, ערכנו ברור משפטי, ויש לנו פתרון אשר יאפשר את המשך פעילות האתר באופן שהחוק מאפשר. הפתרון נמצא בין השאר בזכות מימון ההמונים שהתגייסו לסוגייא, דבר שאפשר מעורבות של מספר משפטנים אשר מצאו פתרון בעניין", סיפרו.

נזכיר כי אתר "לוח עבודה עברית" הוא לוח פרסום אינטרנטי, המאפשר לבעלי מקצוע יהודיים, כמו גם בתי עסק המעסיקים יהודים, לפרסם עצמם באתר ללא תשלום. לטענת מנהלי האתר, הוקם האתר על מנת לסייע ליהודים במציאת פרנסה. האתר נתבע ע"י המרכז הרפורמי לדת ומדינה בשיתוף מרכז מוסאוא (שוויון) לזכויות האזרחים הערבים בישראל, אשר זכו כאמור בתביעתם בבימ"ש השלום וכעת גם בבימ"ש המחוזי.

בדרך חיים לא נראו היום מופתעים מפסיקת השופטת והזכירו כי כבר בדיון, כאשר טען עו"ד צפורי כי האתר נועד לסייע ליהודים בפרנסה ולפיכך מדובר בצדקה מהמדרגה הראשונה, וזאת ע"פ פסיקת הרמב"ם, הגיבה השופטת כי במדינת ישראל הדמוקרטית לא פוסקים ע"פ הרמב"ם, אלא ע"פ החוק.

לקראת הדיון בבימ"ש המחוזי, פנו כמאה בעלי עסקים יהודים במכתב לבימ"ש בקריאה לקבל את הערעור. "אנו החתומים מטה, בעלי מקצוע יהודים במקצועות שונים, נדהמנו מהחלטת בית משפט השלום האוסר לפרסם את שמנו כבעלי מקצוע יהודים. אנו מצפים מכם להפוך את ההחלטה לטובת המשך עתידנו ועתיד ילדינו. אנו עובדים קשה על מנת לפרנס את משפחותינו, והחלטה זו פוגעת קשות ביכולתנו להביא פרנסה לבני משפחותינו." כתבו לשופטים.

בנוסף הזכירו בעלי העסקים לשופטים כי עבודה עברית היא ערך שעליו הוקמה המדינה "ערך העבודה עברית היה נר לרגלם של בוני הארץ; בן-גוריון, א.ד גורדון, ברנר ועוד, שעקרון זה היה נר לרגלם. בהחלטתכם זו אתם בוחרים אם להיות מממשיכי דרכם של מייסדי המדינה או שחלילה אתם מחליטים להפנות להם עורף ולשים קץ למפעל הציוני ולשגשוגם ופריחתם של הפועלים העבריים במדינת ישראל שנבנתה בעמל כפיים." הוסיפו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.