את מי מייצגים "שלומי אמונים"? / ארל'ה יקטר

הבחירות הפנימיות בתוך סיעת שלומי אמונים, מציבים סימן שאלה גדול. ארל'ה יקטר, שואל ומעלה תהיות שונות:

הבחירות הפנימיות בתוך סיעת שלומי אמונים, יסתיימו, בדיוק, כמו ספר היוחסין שהבטיחו שייפתח. כאשר יתקיים הפריימריז, כל אחד מלבד אנשי שלוש החסידיות הגדולות, יוכל להתמודד. כל אחד מלבדם, יוכל להצביע. ומה יעשו עם המוגדרים ככלל חסידי ושאינם משתייכים לאף רבי?

מה יעשו עם חסיד שבר״ה מתפלל בטשרנוביל, ביוה״כ בפשוערסק, בשמחת תורה בבית הכנסת כלל חסידי השכונתי, ובכל אחד מימי החנוכה הולך להדלקת נר אצל רבי אחר? מה יעשו עם חסיד שכל השנה מתפלל ליד הבית ורק נר שישי נוסע לרבי מויזניץ' אבל לא נחשב חסיד אלא רק מקורב.

ומה יעשו עם חסיד ויזניץ' שירצה להתמודד ויטען אני גר בצפת, לא מגיע לחגים אל הרבי, את הקוויטל האחרון נתתי לרבי לפני שנתיים ומאז אני כלל חסידי?

מה יעשה חסיד צאנז שגר בחיפה ומתפלל כל שבת בסערט ויזניץ', היכן ישבצו אותו, לפני רוב השנה או לפי ר״ה ושבועות? מה יעשו עם הקהילות הגדולות של החוזרים בתשובה מת״א, רעננה, רמת השרון, ביתר, נס ציונה, שהולכים בדרך הבעש״ט, אך אין להם אדמו״ר עם כלי כסף ונהג. רק יהודי פשוט, שיושב איתם ביחד, יום יום בבית המדרש, אבל הוא שומע ועוזר לאותם חוזרים בתשובה, עם כל הקשיים שעוברים ודואג לבחורים שיגדלו לתורה ויראת שמיים? האם מישהו מכיר אותם במשך כל השנה? רק לפני הבחירות שולחים להם את החוב קדוש? ומה לעשות שלאותם חוזרים בתשובה, אין יחצני״ם שישלחו תמונות של סיום מסכת כזה או אחר?

רק ימים יגידו, למה יגרמו הבחירות הפנימיות והאם האנשים יתחברו למפלגה ולא רק שלוש ימים לפני הבחירות, אלא בכל ארבע השנים.

אין בכוונתי, חלילה, לפגוע בחברי הכנסת של הציבור החרדי, שנמצאים במבחן תמידי 365 יום בשנה, 24 שעות ביום ועובדים בחודשי הפגרה באופן רגיל. ועל הציפיות הגבוהות שיש מהם, כאשר כל מצביע חושב שעם כל תקלה במדרכה העירונית או סידור תור לרופא, יום לפני התאריך שנקבע, חבר הכנסת, חייב ומחויב לסדר מיד.

נקווה לבחירות טובות ואמינות, ולהצלחה נכונה שתשקף את רצון הבוחר.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כשאין מה לומר, לא אומרים, שותקים.

    גם אויל מחריש לחכם ייחשב |
    הגב