א-חי במלעיל או אחי במלרע • חרדי במכתב נוקב לחילוני

האם אתה יודע מי אני?

בס"ד
אדר ב' תשע"ד
א-חי במלעיל וא-חי במלרע/בע"מ
שמע רגע, אם יש לך סבלנות, עזוב את הכפתור באייפון ואל תעביר ערוץ, תתרכז רק רגע אחד ואח"כ תלחץ על איזה כפתור שבא לך.
ההבדל בינינו הוא שאני יודע הכל על החיים שלך ואתה לא יודע כלום על החיים שלי.
מה זה פשוט?! אני אסביר לך מה הכוונה.
קראת לי פרזיט, טפיל, חשוך, פרמיטיבי, עלוקה וכל מיני שמות יאללה מעליש לא נורא, סלחתי. אז בוא תראה אני כבר לא ילד, אבל קודם בוא תלמד קצת עלי.
הייתי גם בצד שלך, הייתי חילוני מובהק שעשה הכל וראה הכל בלי הגזמה. אין לך דבר בעולם שלא עשיתי ולא ראיתי. רשימה קצרה מהמקומות הכי חשוכים, הייתי ב …..(צונזר ע"י הכותב)……. מוזיאון המדע מוזיאון ישראל ומוזיאון מאדם טוסו, מוזיאון החלל וושינגטון ובגרנד קניון (לא קניתי כלום, חה, חה חה) צעקתי על השופטים בימק"א, קטמון וטדי (ירושלמי מה לעשות, יאללה בית"ר) וראיתי שידורים ישירים כל הלילה ואין לך מונדיאל או אוליפיאדה שפיספסתי. מוכן להתחרות איתך בידע כללי בספורט, קולנוע, טלויזיה , אומנות, מתימטיקה, מדעים, פרסי אמי ופרס נובל פרסי גרמי ופרס ישראל אקו"ם ועכו"ם, רפואה חלל ואסטרונומיה, פילוסופיה, מכבי תל אביב סילבר ובוטרייט דנלופ אולסי וארל, חודרוב וסטלמך בן רימוז' ורומנו (לך תברר מי אלה) ד"ר ג'יי ומג'יק ג'ונסון, אוסקר רוברטסון וקרים עבדול ג'אבר, מסי ורונלדו פלה ומרדונה, בוטרגניו וראול (נשמע כמו השיר של אריק איינשטיין ז"ל דה מול, דה מול…!), רוברט דה נירו וג'סטין ביבר, אההה, הכי א-חי שוורצנגר, רק תבחר נושא ותביא שופטים משלך . רק תיזהר יש לי בגרות במקצועות "ליבה" והייתי חוקר פרטי יותר מעשרים שנה וראיתי את המדינה מליב"ה פנימה ומכיר כל משעול ושביל. זה מה שמלמדים את הילדים היום לי-בה ולא איכפת לי מה לך-בא. זה כמו שהיום ביס-לי, קינ-לי, פעם זה היה רוג-לך, קנייד-לך. היום רק רוצים ולא נותנים, למה? כי לי-בא.
אז מה בא לך, שש-בש, שחמט, דמקה אולי דומינו ודוק. מה עם רמי מה שבראש שלך בוא נראה אותך אח יקר.
הייתי מחובר לכבלים הפיראטיים עוד לפני שהמציאו את הכבלים הרשמיים ראיתי את צ'אק נוריס וברוס לי (עוד פעם "לי") הייתי בצבא ועשיתי מילואים, אחי נפצע בצבא ואחותי ז"ל נהרגה במלחמת יום הכיפורים, כל האחים והאחיות שירתו בצבא, אז כאן אין לך טענות אלי נכון?!
בטח גם אתה עשית את כל הדברים לעיל וההבדלים בינינו הם רק על עניין של אמונה בתורה. אתה מבין אותה ככה ואני מבין אותה לא כמוך. מסכים?
עכשיו תראה, אני בבעיה, זה קצת לא פייר שאתמודד איתך על ענייני תורה אבל כמה שאלות קטנות וכלליות ואח"כ נחליט ביחד מה לעשות.
האם אתה יודע כמה ספרים יש בחומש? ואם כן מה שמותיהם.
כמה ספרים יש בתנ"ך (עזוב עכשיו אל תריץ את גוגל, חכה שניה!!) ומה ההבדל בין תורה לנביאים וכתובים. שמעת על 12 הנועזים הקרויים תרי עשר? מה שמותם.
האם ירמיהו קדם ליחזקאל או שמיכה היה דוד של מלאכי. (בטח אתה אומר עכשיו "ואת מי זה מעניין?" אתה צודק, אבל זאת לא הנקודה חכה רגע ותבין למה אני חותר).
למי קראו אמתלאי בת קרנבו וכל כמה זמן יש שנת שמיטה ולמה צריך בכלל שנת שמיטה ומה זה קשור לנשמה והאם בכלל יש נשמה או שאוּדְרוּב נעלמים באדמה וסָלָאמָת כל טוּב.
מי היה קודם ירמיהו או אריסטו, ומי למד ממי אפלטון מאריסטו או ההיפך או שבכלל לו קשור, והיה זה אפלטון המורה שלהם (אמרנו עזוב גוגל עכשיו תתרכז בכתוב כאן).
עזוב התבלבלת קצת ממערכת הפעלה של "הדוס" הזה אז בוא נעבור לווינדוס (WINDOWS). דרך אגב תרגום לעברית של זה חלונות אבל מצחיק שזה גם "דוס מנצח". חשבת על זה פעם? אופסס, שכחתי אני יודע גם אנגלית.
נווו, אתה מבין מה קורה אתה יוצא נגד משהוא שאתה לא מכיר בכלל, ואני בכלל לא מדבר על מה שלמדו מיליונים של יהודים במשך 3,000 שנה ואיך לא הרגישו שמישהו עובד עליהם.
כל היום למדו רבי שמעון בר יוחאי רבי עקיבא רבי מאיר ועוד הרבה וכולם היו פרייארים ולא הרגישו כלום ולא הבינו שעובדים עליהם. רבי שמעון היה במערה שלש עשרה שנים ולא קלט את זה אתה מבין, כל מה שיצא לו זה איזה ספר שקוראים לו "הזוהר" . איך הם לא הבינו שהם טועים ואתה צודק, מבהיל לחשוב על זה.
שמעת על הרמב"ם?! בטח שמעת! זה בית חולים בחיפה אבל גם הרב שאנו הולכים לפי דבריו.
מה הוא היה מטומטם? הוא לא הבין שעובדים עליו עם התורה? הרמב"ם מוערך בכל העולם כאחד מהוגי הדעות הגדולים שהיו לאנושות והוא נלמד באוניברסיטאות בגלובוס, איזה טיפשים כולם לומדים מהדוסים הפרזיטים.
על אברבנאל שמעת? (לא לא, תמחק את החיוך, לא הבית חולים ההוא למיוחדים ולא הרחוב) אתה ידעת שהוא היה שר "דוס" בכיר בפורטוגל (לא תאמין אבל גם שם הייתי) וכתב פירושים לתורה.
תראה א-חי במלעיל, אני יכול להפציץ כאן רשימה ארוכה של פרייארים שלמדו תורה 3,000 שנה ולא הרגישו שעובדים עליהם בעיניים וכולם, אבל כולם היו מטומטמים.
אבל נראה שקלטת את הרעיון אם לא לחצת על כפתור באייפון או עברת ערוץ במחשב (מֹח-שֶב).

תראה אני לא פרייאר כמו ששמת לב, וגדלתי בשכונות של ירושלים ומי שרוצה לעבוד עלי צריך להתאמץ הרבה ולהזיע ובסוף הוא לא יצליח.
יש היום כל כך הרבה אנשים, שמדברים כל כך הרבה, על דבר שהם לא מכירים בכלל. למה זה קורה אתה שואל?
אז ככה אני עונה! אתם המצאתם את תרבות העדר לא התורה ולא הרבנים. מספיק פרסומת טובה בטלוויזיה וכולם רצים לקנות שואב אבק סופר טורבו קומפקטי אנרגטי ובול פגיעה. עאלק. הלכו אלפיים ₪. הפרסומות מנצלות את תרבות העדר וככה גם השרים החדשים של הפייסבוק, מי בכלל יודע מה הם שווים ומה כבר עשו שכל העדר החליט לצאת למלחמה על האבות שלהם סבים וסבתות ולקטוע את הרצף הקדוש של העם היהודי. נגד מי אתה נלחם? נגד מי שהביא אותך עד הנה, ואתה מדבר איתי על תרבות העדר?? אז בוא נרגע קצת כי נראה לי שהתחממתי טיפה.
התורה מצווה ומכריחה ללמוד ולחקור ולשאול ולדעת ולהכיר. התורה לא מדברת בסיסמאות ובלי יחסי ציבור. מי שנכנס ולומד קצת מאיר את הנשמה שלו (אתה בטח מסכים שיש לך נשמה נכון?!)
אז אם יש לך נשמה בוא תענה לי על שאלה אחת . על חוק שימור אנרגיה שמעת? אם לא שמעת אז תשמע עכשיו. זאת אומרת שכל אנרגיה נשמרת באופן כל שהוא ואם למשל תדליק גפרור אז החום של האש יתמזג בחוץ ואולם לא יתבטל. החום נשמר איך שהוא וכך כל אנרגיה.
בוא תראה, הנה הנשמה היא "אנרגיה" לאן היא נעלמת כאשר הבן אדם מתפגר? לאן היא הולכת? לך תדע….. אתה יודע מה אני רק ארמוז לך שזה מה שלומדים בתורה.
על משוואת שרדינגר שמעת? נו, אל תבע'ס אותי. זה כתוב בגמרא מלפני אלפיים שנה ידעת?..
תראה א-חי במלעיל אני מרגיש לא נעים כי בס"ה רציתי להראות לך איזה פרמיטיבי אני ואולי קצת הצלחתי.
דברה אחרון לעת עתה מכיוון שאי אפשר לסכם 3,000 שנים בפניה אחת אלא צריך לשבת וללמוד יום ולילה ולהתמיד ולהעמיק ולהבין רק טיפה מים החוכמה היהודית ששמרה עלינו עד הנה, והנה באים אחים שלנו "אשר לא ידעו את יוסף" ומנסים עלינו דברים חדשים בעוד שאינם מכירים כלל את התורה. (דרך אגב: איך קראו לילדים של יוסף ומי היה האבא שלו והיכן נולד ומה בעצם מסמל יוסף בתורת הרוח והנשמה ואיזה חלק בגוף האדם מקביל לשם יוסף ואיך הוא משפיע על החיים בכלל גם היום ולמה בכלל מספרים לנו עליו בתורה ומה בא ללמד אותנו ? סתתתם לא צריך עזוב!!)
מה אתה אומר לצאת ולהפסיק ללמוד ולקיים את העולם או להמשיך מה שעשו אבותינו ואבות אבותינו במשך אלפי שנים.
כן אבותינו, שלי ושלך א-חי במלעיל (הדגש בהתחלה ולא היום עם האחים האחרונים שהם א-חי במלרע).
לימדו אותי שבשביל להתווכח עם מרצה למתמטיקה צריך ללמוד קודם את הנושא, אני לא יכול לבוא ולהתמודד מול מתמטיקאי בלי ללמוד כלום.
אז שמע א-חי במלעיל בוא תלמד איתי ואח"כ תחליט, אל תתן לא-חי במלרע לקלקל לך את העולם הזה ואת העולם הבא.
מה אתה אומר אתה בא אלי לשבת?

בוא תראה עם כל הידע הזה באתי לישיבה כמו "תותחן" ונראה את הדוס שיראה לי מה אני לא יודע. החברה הצעירים ממני בהרבה הביטו ואמרו לי מה איכפת לנו מה אמרה מרי אנטואנט על הלחם והעוגות ומה איכפת לנו מי היה דני האדום ואלבר קאמי ופרוייד צא מהסיפוז שלך ותסתכל במראה. מה אתה יודע על עצמך ולא על כל העולם ומה בכלל זה עוזר לך לדעת שאפולו טסה לירח איך זה קידם את המטרות שלך בחיים ולאן אתה הולך אם אתה לא יודע מאין באת.
האמת הסתכלתי עליהם בתמיה מה זאת אומרת מי המציא את הנפטלין?! על שאלה כזאת אני יכול לענות במחשב ולקבל נקודות ולעבור לשלב הבא ולנצח במשחק הטרוויה.
אז הם שאלו ומה אחרי השלב הבא?
מה זאת אומרת אני עובר לשלב שאחר כך ואח"כ לשלב…..עצרתי! הבנתי.
אתה מבין א-חי במלעיל הם יודעים מאין באו ולאן הולכים יש להם משמעות בחיים ומטרות להשיג בשביל הנשמה (עיין "אדם מחפש משמעות" של ויקטור פרנקל ושיטת הלוגו תרפיה. אתה אומר לעצמך עכשיו "וואו מאיפה הדוס הזה שולף את זה, הוא כבד עלי!!! בטח לא כולם כמוהו, הוא כנראה מיוחד לא כולם ככה"….אז תדע לך א-חי במלעיל) הם מכירים את העבר של העם היהודי מהרגע הראשון מבראשית ועד היום ומה איתך, מה אתה יודע על בית שני והאם חנוכה היה לפני פורים ומי בכלל היה בר כוכבא. הרי שיותר מעניין מי היה נפוליאון וג'וליאנו ג'מה.
שמע רגע, החברה האלה אינטילגנטיים בצורה מדהימה, כל המבחנים שעשו להם הם "עקפו" את
א-חי במלרע, תותחים מלאים בשכל שמבינים שהעולם הזה נגמר מתי שהוא ותמיד אבל תמיד תמות בסוף ואח"כ מה?! מה עשית ומה תיקח איתך לאן שהוא את ליונל מסי או את מכבי תל אביב, לא תצליח כי גם הם מחפשים, מה תיקח איתך? כרטיס אשראי?! מה?!!
עכשיו תגיד לי בכנות מה המטרה שלך פה ולאן אתה צועד חוץ מלכסח את אלו שיש להם מטרות לא רק בעולם הזה אלא גם לעולם הבא.
תגיד לי בכנות מה אתה יודע עלי שאני לא יודע, למה אתה חושב שאתה חכם יותר ממני ולמה אתה חושב ש"ויו לה פראנס" יותר חשוב ממך ויותר חשוב מאיפה שבאת והעיקר א-חי במלעיל למה לך לצאת פרייאר ולריב את המלחמה של מי ששונא את כל מה שאתה ואת כל מי שהביא אותך לעולם ההורים שלך ואבותיהם ואבות אבותיהם. תן לו לריב לבד כי גם הוא יום אחד יעלם כמו כולם. לאן? לך תדע, אני כבר יודע!

בוא תראה, ותגיד את האמת כמה זמן גלשת היום ומה זה הוסיף לך, אני לעומת זאת חקרתי ובדקתי אם עבדו עלי הקדמונים, למדתי דרשתי ושאלתי והבנתי את מה שהם כתבו לקח לי שעות על גבי שעות לעשות עוד צעד קטן בחוכמה ואתה א-חי לאן צעדת בגלישה. (זוכר הייתי חוקר יותר מעשרים שנה).
בוא תראה כמה שאתה מכיר יותר אנשים בווטסאפ ובפייסבוק אתה יותר בודד וחי לבד מול מסך. אני ראיתי היום 300 חברים פנים מול פנים "יענו פייס טו פייס" כמו שכתוב בתורה פנים בפנים אדבר בו ולא בפייס בוק (הייתי מוריד פה איזה "ברכה" עם המילה בוק אבל לימדו אותי לא לברך סתם). ודיברתי עם אנשים אתה עם מי דיברת ואת מי פגשת? ראיתי אותך באוטובוס תוקע את הראש בנייד ולא שם לב לכלום.
עזוב…..בטח נמאס לך והלב נקרע ממני. רק תזכור תלמד תכין את הקרקע ואח"כ בוא לאהוב, איך אפשר להתווכח איתך אם אתה לא יודע כלום עלי ואני יודע הכל עליך. לא פייר ולא בא לי לעשות לך את זה.
סאלמת כל טוב, ותקפוץ לבקר בשבת, כולם על השולחן שרים ומדברים דברי חוכמה בוא ותתרשם.
אחיך!!

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.