באגד ובהסתדרות מאיימים בשביתה החל ממחר

מחר החל מהשעה 05:00 בבוקר, תחל שביתה גורפת של כל קווי אגד בארץ{כלכלה}

היום נערכה פגישה במשרדו של שר התחבורה ישראל כץ והנהלת אגד בפגישה נדונה האפשרות והאיום שהחל ממחר אגד תיכנס לשביתה. בדבריו להנהלת אגד אמר השר :"אתם כמו דינוזאור שמסרב להתאים את עצמו למציאות המשתנה. אם לא תעשו את מה שנדרש ולא תקבלו את החלטות המתאימות כעת, אתם תיעלמו. למרות הערכתי ליכולות החברה ולהיסטוריה שלה, אני לא אוותר ואם אצטרך לנהל מאבק ציבורי, כמו שנאלצתי לעשות בנמלים ובמקומות אחרים, אעשה זאת ולא אאפשר לשום גורם פוליטי להתערב".

במקביל הוציאה ההסתדרות הודעה שבה היא מצהירה "אם לא יושג פתרון של הרגע האחרון, מחר החל מהשעה 05:00 בבוקר, תחל שביתה גורפת של כל קווי אגד בארץ. נזכיר כי הרקע להחלטה לצאת להשבתה גורפת של אגד, נעוץ בסחבת שנוקטים משרדי האוצר והתחבורה במו"מ מול הנהלת אגד על הסכם סובסידיה חדש – דבר המונע חתימת הסכם קיבוצי בחברה, ומביא לפגיעה משמעותית בשכר העידוד של הנהגים בדגש על תנאי הנהגים המשתייכים לדור א' והן לדור ב'".

מאגד נמסר כי :"הנהלת אגד תעשה ככל שביכולתה למנוע ובוודאי שלמזער את נזקי השביתה ככל שיהיה ביכולתה לפעול בעניין, באמצעות הפעלת מקצת מקווי השרות על ידי חברי אגד בעלי רישיונות נהיגה לאוטובוסים. אלה מהווים כ-20 אחוז בקירוב מכלל נהגי החברה. אנו קוראים לשרי האוצר והתחבורה להיכנס לאלתר לעובי הקורה, כדי למנוע את הכאוס התחבורתי שעלול לפרוץ ביום שלישי הקרוב תוך פגיעה קשה ומתמשכת במשק ובחברה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.