בידיים של אגד: התחבורה הציבורית תושבת ביום ב'

ההסתדרות ונהגי אגד הודיעו היום (חמישי) כי המגעים בין ההנהלה לעובדים פוצצו, ביום שני הקרוב יחלו העובדים בשביתה ללא הגבלת הזמן – במחאה על שכרם הנמוך.{ היכונו לשביתה}

 הציבור החרדי לא יכול עם ובלי אגד: ביום שני הקרוב יצטרכו מאות אלפי נוסעים בתחבורה הציבורית להתפלל שלא תהיה שביתה.

ההסתדרות ונהגי אגד הודיעו היום (חמישי) כי המגעים בין ההנהלה לעובדים פוצצו, ביום שני הקרוב יחלו העובדים בשביתה ללא הגבלת הזמן – במחאה על שכרם הנמוך.

העובדים מוחים על כך שנהגי אגד צפויים להפוך לבעלי השכר השעתי הנמוך ביותר בקרב נהגי התחבורה הציבורית בישראל – וגם על צעדים חד-צדדיים שנקטה לדבריהם ההנהלה. על פי הודעת העובדים, הנהגים מרוויחים כיום 32-33 שקלים בשעה, ושכרם נשחק.

לטענת ההסתדרות, ההנהלה סירבה לעדכן את שכר הנהגים ונוקטת בצעדים חד-צדדיים "שפוגעים בזכויותיהם החוקיות של העובדים". בתגובה לכך הם הודיעו על השבתת קווי האוטובוס בכל הארץ.

בהסתדרות טעונים כי "ההחלטה לצאת לשביתה התקבלה לאחר שכל ניסיונות ההסתדרות ונציגות העובדים לגשר על הפערים מול ההנהלה הושבו ריקם". הנהגים החליטו לא להשבית את התחבורה ביום ראשון, שנחשב לעמוס ביותר, "במאמצים למנוע פגיעה מיותרת ומתוך תחושת אחריות כלפי ציבור הנוסעים, ובפרט החיילים".

 

יו"ר ועד עובדי אגד, יעקב ואחניש, הסביר את מטרת השביתה: "אנו יוצאים למאבק כי אי אפשר יותר לזלזל בעובדים ואי אפשר לעשות מהלכים חד-צדדיים על גבנו. די לאטימות. אנו מצפים שהנהגים בחברה הכי ותיקה בתחבורה הציבורית בארץ, יוכלו לסגור את החודש ולהתפרנס בכבוד, לפחות כמו העובדים ביתר מפעילי התחבורה הציבורית.  אנו מקווים כי ההנהלה תתעשת ותפעל לפתרון המשבר באופן מיידי לפני העמקת הפגיעה בציבור הנהגים ובציבור הנוסעים".

 

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אמר בתגובה: "ההסתדרות תפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותה על מנת לשמור על שכרם, כבודם ומעמדם של עובדי אגד". אדרי הוסיף כי "לא יעלה על הדעת שחברה אשר קיימת מקום המדינה תשלם את ערך השעה הכי נמוך בתחבורה הציבורית ובנוסף תפגע באופן חד צדדי בשכרם של העובדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.