באגודת ישראל דורשים נציג בועדת הגיוס: "לא מסתפקים במקלב"

בעקבות המחלוקת על חוק הגיוס: באגו"י דורשים נציג בועדת הגיוס שאינו מקלב. בכיר ביהדות התורה ל'אקטואליק': "נראה כי המחלוקת בין הצדדים רחוקה מלהסתיים"

הוועדה המיוחדת שתגבש את חוק הגיוס ותביא אותו לכדי החלטה, תקבל את תוקפה בתחילת השבוע הקרוב, כאשר בראש הוועדה יעמוד יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם, והנציגים החרדים יהיו ח"כ אורי מקלב וח"כ יואב בן צור.

אלא שכנראה המחלוקת בין אגודת ישראל לדגל התורה בעניין חוק הגיוס, יוצרת מתח רב בין הצדדים, וכעת אנחנו חושפים כי באגודת ישראל החליטו ככל הנראה שלא לסמוך על אורי מקלב נציג סיעתם עד עתה בענייני הגיוס.

במידה והועדה תתכנס בתקופה הקרובה, אגודת ישראל צפויה להעמיד בקשה להחלטה מחדש על הרכב הועדה, לצרף ח"כ נוסף מטעמה בעניין חוק הגיוס, במקום מקלב שהם "לא מסתפקים בו" כעת, לדבריהם.

בכיר ביהדות התורה המעורה בעניין חוק הגיוס אמר ל'אקטואליק' כי "נראה כי המחלוקת בין הצדדים רחוקה מלהסתיים".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם לפיד בעד החוק - אנחנו החרדים לדבר ד', נגד החוק הרע הזה: אין צורך להתעמק ולחפש סעיפים אלו טובים לנו ואלו מסוכנים, מספיק לנו שהרשע יאיר לפיד הצהיר כי הוא בעד החוק הזה, וכי זה מספק אותו, זה כבר לא יכול לספק אותנו, מפני שמטרתו ברורה שמה שיותר בחורי ישיבות יילכו לצבא השמד והזימה. ואם לפיד איך שהוא רואה את החוק ככה זה יהיה, אנחנו יכולים להגיע למסקנה כי החוק לא טוב לבני ישיבות, החוק "רע" מאוד לחרדים, ורק טוב לשטן ולחכי"ם חרדים שאולי מקבלים כסף עבורו, וכדומה וכו'.

  אם לפיד בעד החוק – אנחנו החרדים לדבר ד', נגד החוק הרע הזה: אין צורך להתעמק ולחפש סעיפים אלו טובים לנו ואלו מסוכנים, מספיק לנו שהרשע יאיר לפיד הצהיר כי הוא בעד החוק הזה, וכי זה מספק אותו, זה כבר לא יכול לספק אותנו, מפני שמטרתו ברורה שמה שיותר בחורי ישיבות יילכו לצבא השמד והזימה.

  ואם לפיד איך שהוא רואה את החוק ככה זה יהיה, אנחנו יכולים להגיע למסקנה כי החוק לא טוב לבני ישיבות, החוק "רע" מאוד לחרדים, ורק טוב לשטן ולחכי"ם חרדים שאולי מקבלים כסף עבורו, וכדומה וכו'.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. חוק הגיוס המוצע גרוע יותר מחוק לפיד "המתווה המוצע מרחיק לכת מהצעת החוק האיומה מלפני חמש שנים, אז דובר שהיעדים והמכסות יהיו נתונים להחלטת ממשלה מפעם לפעם. ואילו עתה הכל נתון לשיקולי הצבא

  חוק גיוס השמד המוצע גרוע יותר מחוק לפיד "המתווה המוצע מרחיק לכת מהצעת החוק האיומה מלפני חמש שנים, אז דובר שהיעדים והמכסות יהיו נתונים להחלטת ממשלה מפעם לפעם. ואילו עתה הכל נתון לשיקולי הצבא"

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. יוזמה חדשה של ועד שמד הישיבות. כל בן ישיבה שיוצא לחו״ל וחוזר לארץ מדווח בתוך שבועיים להנהלת הישיבה. המידע מגיע מביקורת הגבולות לצבא משם לועד וממנו לישיבות. בחורים שפנו אלי מתלוננים: זו חדירה לא חוקית לפרטיות. מותר לנו לצאת בין הזמנים לטיול גם בלי שהישיבה תדווח.

  יוזמה חדשה של ועד שמד הישיבות. כל בן ישיבה שיוצא לחו״ל וחוזר לארץ מדווח בתוך שבועיים להנהלת הישיבה. המידע מגיע מביקורת הגבולות לצבא משם לועד וממנו לישיבות. בחורים שפנו אלי מתלוננים: זו חדירה לא חוקית לפרטיות. מותר לנו לצאת בין הזמנים לטיול גם בלי שהישיבה תדווח.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. ***כשהרב שך נחלש והפסיק לתפקד, אז התעוררו להם משנתם כל פורצי החומות **** [המסיונרים החרדים] והתחילו להחריב את היהדות החרדית. וכהיום לאט לאט, הפלג הירושלמי כובש את הציבור החרדי האמיתי, ומשאיר מאחור אחור את דגל התורה, שנגררת אחר אגודת ישראל שתפסו פיקוד בהובלת הציבור החרדי.

  *
  *
  זָכוֹר-אֵת-אֲשֶׁר-עָשָׂה-לְךָ-עֲמָלֵק-בַּדֶּרֶךְ-בְּצֵאתְכֶם-מִמִּצְרָיִם. כשהרב שך נחלש והפסיק לתפקד, והשטן התחיל לרקד ביניהם להכשילם, כמו שהיה השטן מרקד ביניהם בעגל הזהב, אז התעוררו להם משנתם כל פורצי החומות [המסיונרים החרדים] והתחילו להחריב את היהדות החרדית. כעת חייבים לחזור לעמידה איתנה על משמר היהדות, כמו בימי הזוהר של הרב שך ז"ל. לא להתפשר, לא לשתף פעולה, להגיד להם הגיוס השמד והזימה אצלנו הוא יהרג ואל יעבור, ואין על מה לדבר ואין על מה להתפשר. כהיום לאט לאט, הפלג הירושלמי כובש את הציבור החרדי האמיתי, ומשאיר מאחור אחור את דגל התורה, שנגררת אחר אגודת ישראל שתפסו פיקוד בהובלת הציבור החרדי.

  הדרך של הפשרות מובילה לאבדון! לפני 20 שנה לא היה בחור חרדי אחד בצבא, וכשהתחילו להתפשר איתם, בהסכמה שבשתיקה לנחל, ותמיכה במסקנות ועדת טל, הם פתחו ברדיפה אובססיבית על עולם התורה, עד שהגענו למצב שהם דורשים מכסות של 54,000 חרדים בני תורה ומאיימים בסנקציות על ראשי הישיבות שבמידה ולא ישלחו בחורים לצבא, יקוצצו להם התקציבים. לא חייבים להיות עוורים, הרי אם לא בשביל תקציבים וכסף ברור שהחוק הזה לא יעבור … לגייס חלק מהבחורים בשביל להמשיך לקבל כסף? לאט לאט, הפלג הירושלמי כובש את הציבור החרדי האמיתי, ומשאיר מאחור אחור את דגל התורה, שנגררת אחר אגודת ישראל שתפסו פיקוד בהובלת הציבור החרדי.

  כולנו עוד זוכרים שבשנת תשע"ג כשעלה הנושא של חידוש גזירת גיוס השמד והזימה, מרן ז"ל מנהיג הדור, הגדול שבגדולים מבני ברק, מרנן ורבנן הצדיק הרב שטינמן זצ"ל אמר לפרסם בשמו בכל מקום בעולם.

  א]- איסור גמור ללכת לצבא.
  ב]- על ההורים לשמור ולהשגיח על הילדים שלא ילכו לצבא. ג]- אסור לח"כים רבנים ולעסקנים להרשות להם לקחת.
  ד]- חייבים למסור את הנפש על זה, וללכת לכלא, ליהרג, או לברוח מארץ ישראל.

  מרן הרב שטינמן זצ"ל אמר שאסור להרשות להם לקחת. אז איך הח"כים והרבנים והמנהיגים הבוגדים, ביחד עם שמד וועד הישיבות, מוכנים למסור להם מכסות ויעדים אימתניים של 54,000 בחורים בני ישיבות ואברכים חרדים?!

  זָכוֹר-אֵת-אֲשֶׁר-עָשָׂה-לְךָ-עֲמָלֵק-בַּדֶּרֶךְ-בְּצֵאתְכֶם-מִמִּצְרָיִם… "ולא ירא אלוקים".

  *כהיום לאט לאט, הפלג הירושלמי כובש את הציבור החרדי האמיתי * |
  הגב
 5. "לא מסתפקים במקלב" אני גם לא מסתפק בכלב

  "לא מסתפקים במקלב" אני גם לא מסתפק בכלב

  "לא מסתפקים במקלב" אני גם לא מסתפק בכלב |
  הגב