באגו"י מנסים להביא לדיון ב'מועצת' את נושא השבת באשדוד

ביום חמישי: מועצת גדולי התורה החסידית תתכנס ותדון בחוקי הגיוס, הדיור ואפילו השבת. גורמים בחסידות גור מבקשים להכניס לדיון את משבר השבת באשדוד

לאחר חשיפת 'אקטואליק' על האיומים המושמעים מצידה של יהדות התורה כלפי הממשלה בעניין חוק הגיוס, שאם לא יעבור החוק בקריאה ראשונה לפני הגשת התקציב לקריאה שניה ושלישית הח"כים החרדים ינסו לפגוע בהעברת התקציב ובכך לגרום לזעזוע בממשלה, נראה כי ישנה התפתחות מצד אגודת ישראל בעניין.

אמש הוחלט כי ביום חמישי הקרוב תתכנס מועצת גדולי התורה החסידית, של אגודת ישראל, כדי לדון כיצד לקבל החלטות מול הממשלה בעניין חוקי הגיוס לבנים ולבנות, והאם להודיע לראש הממשלה על תקציב תמורת גיוס, כמו שהתבטאו חלק מחברי הכנסת באגודת ישראל ודגל התורה.

ח"כ אליעזר מוזס טוען כי המועצת החסידית המורכבת מהאדמו"רים הבולטים מהחסידויות השונות בארץ, תעסוק גם במצוקת הדיור לבני התורה החרדים, זאת בעקבות בקשתו המיוחדת.

בנוסף, ל'אקטואליק' נודע כי משבר השבת לא תם, וגורמים בחסידות גור מנסים להביא את משבר השבת באשדוד לדיון במועצת החסידית, זאת בעקבות המאבק המתמשך בעיר בין חרדים לחילונים על רקע סגירת עסקים בשבת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.