באופוזיציה משבחים את רה"מ: "מסירים את הכובע בפני נתניהו"

ח״כ איתן כבל הפתיע בתגובה לפרישת ארה״ב מההסכם עם איראן כאשר שיבח את ראש הממשלה: גם עמיר פרץ שיבח את טראמפ

ח״כ איתן כבל הפתיע בתגובה לפרישת ארה״ב מההסכם עם איראן כאשר שיבח את ראש הממשלה: ״מהלך אמיץ של הנשיא טראמפ ולמרות המחלוקות העמוקות עם נתניהו אני מרשה לעצמי להסיר בפניו את הכובע כי טביעות אצבעותיו ניכרות היטב במהלך. לנו נותר להיות מוכנים ולקוות שזה המהלך הנכון…״

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן שיבח כצפוי את הנשיא טראמפ:"הנשיא טראמפ, מנהיג העולם החופשי, אמר הערב למשטר האייתולות בקול ברור ונחרץ: עד כאן!
איראן היא דיקטטורה התומכת ומממנת טרור ומוות בכל העולם. איראן בעצמה היא יישות טרוריסטית השואפת לנשק גרעיני. זהו צעד מנהיגותי אמיץ שבסופו נפול ייפול המשטר האיום והאכזר הזה."

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן התייחס הערב להצהרת טרמפ על הסכם הגרעין עם איראן: "אני מצדיע לנשיא טראמפ על החלטתו החשובה והאמיצה וקורא לכל מדינות העולם להצטרף לארה"ב.

ברור כשמש בטהראן שאיראן לא זנחה את תוכנית הגרעין ובכסף שאיראן קיבלה כתוצאה מביטול הסנקציות היא משתמשת להתבססות צבאית בסוריה ובלבנון, מה יש לה לחפש שם? תשאלו את חמינאי שאפילו לא מסתיר את שאיפתו למחוק את מדינת ישראל מהמפה. אני קורא למנהיגי העולם לבחור בצד הנכון של ההיסטוריה, שעוצר משטרים אלימים ומסוכנים שכאלה בזמן ולא מחכה עד שיצברו כוח ויהיה מאוחר מדי. מול משטר טוטליטרי אלים וכוחני צריך להפגין עוצמה, לא וותרנות!"

השרה רגב הגיבה: "הצהרת בלפור הבטיחה בית יהודי – הצהרת טראמפ שומרת עליו"

"הצהרת בלפור הבטיחה בית יהודי – הצהרת טרמאפ שומרת את הבית היהודי לנצח.
זהו הישג גדול לעם ישראל, לבנימין נתניהו שהקדיש את העשור האחרון למלחמה באויב האיראני. העם היהודי כולו חב חובה גדולה לאדם אמיץ שאמר כן לטובים ולא לרעים".

"איום ביטחוני הוסר"

סגן השר ד"ר מייקל אורן, שגריר ישראל בארה"ב בתקופת גיבוש ההסכם על הכרזת הנשיא טראמפ : "זהו יום היסטורי למדינת ישראל. ביטול הסכם הגרעין הגרוע עם איראן הינו צעד חיוני לבטחונה של מדינת ישראל, המזרח התיכון והעולם כולו.

החזרת הסנקציות תחליש משמעותית את יכולותיה של איראן לממן טרור, לכבוש שטחים ולפגוע בישראל.
מהלך זה ייצר תנאים שיאפשרו השגת הסכם טוב יותר בעתיד.
אנו מערכים את איתנותו ואומץ ליבו של הנשיא טראמפ ומסירותו לבטחונה של ישראל מול האיומים המתמשכים מצד האיראנים.
במקביל אני קורא למנהיגים האירופאים ליישר קו עם ארה"ב ולא לאפשר למשטר הרצחני בטהרן להתעשר ולהתחזק על חשבונם".

 

שר הביטחון לשעבר ח״כ עמיר פרץ על החלטת הנשיא טראמפ לפרוש מהסכם הגרעין עם איראן: "הופעתו המרשימה של נשיא ארה״ב הערב וההחלטה על פרישה מהסכם הגרעין ושמירה עליו מצד שאר המעצמות היא הזדמנות מדינית עבור ישראל להשיג הישגים חשובים בכמה חזיתות" האינטרס הלאומי שלנו הוא מניעת יכולת גרעינית מאיראן וריסון התנהלותה – כל צעד בכיוון זה הוא חיובי.

מצד אחד, פרישתה של ארה״ב מציבה תמרור אזהרה ויכולה להפוך את איראן ובנות חסותה לזהירות עוד יותר. מצד שני, שימור ההסכם מצד אירופה, סין ורוסיה הוא כלי חשוב לפיקוח על פרויקט הגרעין האיראני והמשך לחץ על אירן להפסקת החסות והמימון של אירגוני הטרור.

על ממשלת ישראל להעמיק את התיאום עם כלל השחקנים בזירה הבינלאומית ובמקביל לפעול למיגור הטרור האיראני ולמנוע את התבססות שלוחותיה בגבול הצפוני.

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.