באופוזיציה מתנצלים: "זו היתה טעות ללכת עם שטרית"

בעקבות החשיפה אמש בערוץ 10 בענינו של מאיר שטרית, מודים היום גורמים באופוזיציה כי זו היתה טעות להצביע לו. "אנחנו מרגישים נבגדים" כתב ח"כ איתן כבל למאיר שטרית

כמה מחברי הכנסת שתמכו בח"כ מאיר שטרית בבחירות לנשיאות המדינה הכו אמש (רביעי) על חטא בעקבות הפרסום בערוץ 10 לפיו שטרית, שהפסיד בבחירות לנשיאות, חתם על הסכם שתיקה עם עוזרת בית שטענה שהטריד אותה.

'הארץ' מפרסם הבוקר כי גורמים בעבודה ובמרצ אמרו כי מוטב היה לתמוך בדליה דורנר, או לחלופין לקבל את הצעת יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, לדחות את הבחירות לנשיאות בשבועיים ולחפש מועמד חדש. "זה היה טיפשי ללכת על תמיכה בשטרית כשלא נתן תשובות מספקות בענייני ההסכם. עברנו מתמיכה במועמד שידענו שיש עננה בנוגע לרכישת ביתו – למועמד שלא ברור אם היה פגם מוסרי שהוביל אותו לחתום על ההסכם הזה", אמר אחד מהם.

ח"כ איתן כבל מהעבודה אמר הבוקר כי שלח הודעת טקסט לשטרית ובה כתב לו כי הוא וראש האופוזיציה הרצוג "מרגישים נבגדים". בראיון לערוץ 10 סיפר כבל כי "נפגשנו עמו ושאלנו אותו שאלות מאוד בוטות…הבן אדם אומר לנו דברים מאוד ברורים וישירים וכולם אומרים לנו שזה עורבא ופרח. זה כל כך לא הגון".

מלשכת שרת המשפטים נמסר אמש כי לאחר הפרסום הראשון בערוץ 10 על ההסכם, היא שוחחה עם שטרית שהתחייב בפניה כי מעולם לא הטריד נשים, לרבות במקרה זה. לדבריה "שרת המשפטים שוחחה עם שטרית גם הערב והוא חזר על כך שלא הטריד מינית וכי הוא מוכן להילחם על חפותו".

כזכור, ע"פ הפרסום בערוץ 10, עוזרת הבית, י', הועסקה על ידי ח"כ מאיר שטרית ורעייתו רות במשך שנה וארבעה חודשים. לאחר שפוטרה החליטה י' לתבוע כסף רב מהזוג בגין מה שראתה כשורה של מעשים שפגעו בזכויותיה ובתנאי העסקתה, הן מצד שטרית והן מצד רעייתו, והן מצד שניהם ביחד כמעסיקים. הטענה החמורה ביותר של י' היא ששטרית הטריד אותה. באמצע שנת 2013 פנה עורך דינה של י' לשטרית ותבע אותו. על פי הדיווח, י' תיארה שורת הטרדות והיתה מצוידת בראיות משמעותיות המחזקות את טענתה.

לאחר מכן פנה שטרית לעו"ד נחום פיינברג על מנת לנהל משא ומתן מהיר עם העובדת, ובסופו חתמו השניים על הסדר סודי לפיו ישלמו לה 270 אלף שקל, והיא תוותר על כל טענה כלפיהם, וכל תביעה בעתיד. כמו כן שני הצדדים התחייבו לשמור על סודיות ההסכם. כל צד הסכים כי אם יפר את הסודיות, ישלם לשני 250 אלף שקל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.