ב'אורחות תורה' מחייכים: הנגיד תרם מיליון דולר, והמשבר הכלכלי נפתר

לאחר חודשים של רעב ואי תשלום משכורות, נפתר המשבר הפיננסי שפקד את ישיבת אורחות תורה, הנס: נגיד מארה"ב תרם מיליון דולר למוסדות 'איילת השחר'

המצוקה הכלכלית בעולם התורה לא פסחה על מוסדות אורחות תורה שבראשה עמדה מרן הרב שטיינמן זצ"ל. ל'אקטואליק' נודע כי אברכים בכולל של הרשת לא קיבלו משכורות מזה כמה חודשים, הישיבה קיצצה "בבשר החי", ורמת האוכל הייתה ירודה עד כדי כך שבחורים רבים נשארו רעבים בשל המצוקה הפיננסית. גם חובותיה של הישיבה הלכו ותפחו, עד שנוצר חשש עתידי להמשך קיומם של מוסדות "אורחות תורה" בטווח הארוך.

בשל כך, ראשי הישיבה ופרנסיה טיכסו יחדיו עיצה כיצד להיחלץ מהמשבר הכלכלי, ל'אקטואליק' נודע כי במהלך מסעם של ראשי הישיבה לגיוס כספים מעבר לים, אחד הנגידים השית תרומה חסרת תקדים על סך מיליון דולר ובכך פתר את המצוקה הכלכלית. הרבנים קיבלו משכורות, והסטנדרטים בחדר האוכל השתנו לבלתי היכר. "בזכות התרומה – הבחורים חזרו לאכול והאברכים קיבלו את המשכורות", סיפר לנו גורם בישיבה.

לישיבה ארבעה סניפים ושתי ישיבות לצעירים. לישיבה גם כוללים לאברכים. בכל מוסדותיה לומדים כ-2000 בחורים, וכ-1300 אברכים.

לאחר פטירתו של מרן הרב שטינמן מונה על פי צוואתו בנו, הרב שרגא נח, ראש ישיבה לצעירים "קהילות יעקב" בבני ברק, לנשיא הישיבה. כן גדלה השפעתו של הרב גרשון אדלשטיין בהכרעות בישיבה.

ב"שבעה" לפטירתו של מרן הרב שטינמן, בשנה שעברה, נערך בנוכחות רבנים בולטים טקס הספד ומעמד הנחת אבן הפינה למתחם הישיבה, שמתוכנן לכלול גם את בניינה החדש, בשם "קריית אילת השחר", על שם ספרו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יצר הרע, יצר הרע יהיה משהו של העבר!!!!! שאנחנו נשכח ממנו. אנחנו רק נהיה יהודים שרוצים את הקירבה של הכל יכול, של הבורא עולם. רק קיום המצות ולימוד התורה הקדושה.

  הפלג הירושלמי גידפו את גפני: "מוכר נשמות" בשביל קצת כסף וכבוד. "גפני מספסר בנשמות", זעקו המפגינים בגרון ניחר,"רוצח משפחות", הוסיפו עוד מפגינים ויש דברים שלכאורה הם צודקים. אנחנו חייבים לזכור שאנחנו קרובים לסוף העולם, ממש לפני המשיח, והסוף הזה הוא רק התחלה. התחלה של משהו מדהים, אבל אי אפשר להיות חלק של זה אם אנחנו לא עובדים על עצמנו, אם אנחנו לא בוטחים בהקב"ה בביטחון מלא, שרק הוא הכל יכול, והוא מכוון אותנו, והוא עושה את הכל אך ורק לטובתנו. וברגע שנרגיש את הקירבה האמיתית איתו, את האהבה שהוא מרגיש כלפינו, אז זה יעורר את הקשר שלנו איתו, ואז כל הדברים האחרים, כל השטויות, וכל הכסף והזהב ייעלמו מאיתנו, ולא נצטרך אותם יותר, ואנחנו נהיה שמחים ורגועים ומלאים אהבה, אהבת ד'. וזה יביא אותנו לאהבת המצוות. ולא רק אהבת המצוות, זה יהיה חלק שלנו, של המבנה שלנו, כי אנחנו בנויים בשביל זה. לא יהיה יצר הרע, יצר הרע יהיה משהו של העבר!!!!! שאנחנו נשכח ממנו. אנחנו רק נהיה יהודים שרוצים את הקירבה של הכל יכול, של הבורא עולם. רק קיום המצות ולימוד התורה הקדושה.

  הפלג הירושלמי גידפו את גפני: "מוכר נשמות" בשביל קצת כסף וכבוד. |
  הגב
 2. עול התורה? אברכי כוללים? את מי זה בכלל מעניין היום בחצרות בבני ברק???? מה שכן מעניין אותם זה הרבה הרבה הרבה כסף, הרבה הרבה הרבה כסף, הרבה הרבה הרבה כסף.

  סערת דוד לייבל ואחוות תורה :
  פרטים חדשים בסערת דוד לייבל ורשת אחוות תורה: ההסכמה החדשה של יענקוש קנייבסקי שבאה לאחר ווטו שהוטל על ידי דוד שפירא. מדוע מיהרו ראשי כוללי של אחוות תורה לרחוב רשב"ם 23, ומדוע דוד לייבל עצמו לא הופיע שם?

  ההקלטות שפורסמו בליל שישי, פותרים הרבה ספיקות ומסירי הרבה לוט מעל כוונותיו ומשנתו של דוד לייבל. אנו מודעים לניסין העלוב והזול להפוך את זה לניסיו דאגה לחרדים עובדים שלפחות ילמדו כמה שעות ביום. אבל העובדות מדברות אחרת: העובדה שדוד לייבל פתח תחילה את מסגרות אלו במסגרת אברטק – מסגרת שמערבת קודש וחול, שלצד כמה שעות לימוד תורה העוסקים במחשבים ותוכנות תחת נשי פרוצות חילוניות, מסגרת שהביאה את כל הרבנים לצאת נגד יוזמה זו, ובפועל הביאה את דוד לייבל לסגרת ממסגרות אלו, כבר יש בהם די כדי להעיד מה הם השגותיו ההשקפתיות של דוד לייבל. מה עוד, שבעוד אותה מסגרת נודעה כביכול לפי דבריו של לייבל, להציל את אלו שבלאו הכי עובדים שילמדו גם קצת, בידינו מספר עדויות על אברכים מצויינים שיצאו לעבודה אחרי שהובטח להם שהם גם ילמדו קצת קצת. ואחרי שכל הרבנים יצאו נגד כך, זה הפך למסגרת לעבודה לבד!!!!!!!!! כאשר את הלימוד אפשר לקיים ברשת אחוות תורה. התכלית אותה תכלית, רק המסגרות הופרדו.

  ולמי שעוד היה ספק קל שבקלים, הגיעו ההקלטות הברורות. דוד לייבל לא רק מאמין, אלא קורא זאת בקול גדול ברבים: מי שלא מסוגל לחיות בדוחק, מי שלא חושב שהוא יהיה גדול הדור, והוא לא לומר 12 שעות ביממה, זה מצווה בשבילו לצאת לעבוד. לא פחות מכך . ממש דברי כפירה ר"ל.

  קשה לחזור על המלים הללו, קשה לכתוב אות, אבל אלו הפנים האמתיות שלו. ולמול כזו השקפת עול מעוותת והרסנית, שבאה לעקור את עולם הכוללים הענק והפורח, לא יעזור שמדובר באיש יודע ספר וסוגיות רבות, גם לא יעזור שהיו לו ויש לו כוללים רגילים מזה עשרות בשנים , גם לא יועיל שהם יכניסו בכוונה תחילה דמויות קנאיות כביכול כמו "אותו איש" הרב אי"ש טורצ'ין משגיח ישיבת בית הלוי….

  שברגע שזה הגיע למשרה ותפקיד עם משכורת בצידה, לא יעזרו כל חגיגות הקנאות האחרות. הדעות והתכלית ברורות, והעדויות הרבות על אברכים שהרגישו כר נח לעזוב את הגמרא ולהסתפק בכמה שעות בודדות ביממה ומעל הכל להיכנס לעול העבדים, הם העדות הכי גדולה ואיומה .

  לאחר פטירת מרן הגראי"ל שטיינמן שמרו ברשת אחוות תורה ואנשי דוד לייבל על קשר ותמיכה מאת הגרי"ג אדלשטיין. אלא שמיד לאחר מכך, כאשר נכנס דוד שפירא, הוא ניתק קשרים אלו והכריז שלא יתכם שמפעל שהגראי"ל שטיינמן לחם נגדם, זה כאן בבית יקבל תמיכה. מאז בית הגריג"א נעול בפני אנשי אחוות תורה ודוד לייבל , ה. העצמאיות היתרה מידי שמפגי דוד לייבל, והחשש שהוא מקים תנועת על שלא כפופה לשום אדם. דוד שפירא חש מיד שאי לו שליטה על לייבל ואנשיו, ובשל כל המלחמה שהוא הכריז כנגדו .

  אלא שבשבועות האחרונים מצאו אנשי דוד לייבל חצר חדשה לגיבוי ותמיכה. במסגרת מלחמת המחנות בבני ברק, לאחר שדודש שפירא שם ווטו על אנשי דוד לייבל, מה יותר נעים וטוב ליענקוש קנייבסקי מאשר להיות בעד. ובפרט שיש שם הרבה הרבה כסף. וכן בשבועות האחרונים נפגשו אנשי לייבל ויענקוש, והחליטו על שיתוף פעולה ותמונות עם הסבא, כאשר למרות שהיו כבר כולם יודעים שהגר"ח שקוע בלימוד ואת הכל הנכדים או הבנים קובעים, זה לא משנה. העיקר שיהיה תמיכה מוסרטת מהגר"ח והעולם הרי הוא גולם .

  אולם חשוב לציין שגם ינקוש לא מעז מידי הרבה, והוא מוכן בשלב זה להעניק תמיכה ברשת אחוות תורה בלבד, כאשר לדוד לייבל אין כניסה לבית הגר"ח, בטענה שהוא למעשה הקים את האברטק שכנגד כן יצאו כל הרבני מכל החוגים, ובשל כה לא יתנו לו תמיכה, אלא ינסו לחתום בין אחוות תורה לאיש העומד מאחורי המיזם – דוד לייבל .

  ביום שני תכנן דוד שפירא את המפץ הגדול. לקראת הכינוס שערכו אחוות תורה בבנייני האומה, תוכנן טור תוקפני במיוחד ביתד הלא נאמן של יום שלישי, המופץ בכל פחי הזבל בארץ . ינקוש שמע על כך, ומיהר לקרוא בדחיפות את ראשי הכוללים של אחוות תורה שיגיעו מיידית לבית ברחוב רשב"ם להצטלם ליד הגר"ח . עכשיו, אחרי שיש תיעוד מוסרט ומצול של ראשי הכוללי אחוות תורה בבית הגר"ח מקבלי את ברכתו, נגנזו ההתקפות ביתד נגד לייבל ומפעליו.

  סו"ס זעליג כבר לא שפוט של דודוש, וביתד כבר כפופים גם לינקוש. וודאי אחרי מעמד צילו במעונו של הגר"ח שיתד אינו יכול לצאת בחרב ובחנית נגד, למרות כל האינטרסים הקיימים.

  וביום חמישי בבנייני האומה, הוקר לעיני כל "השקר" שכביכול הגר"ח (ח"ו) תומך בחורב הגדול הזה. ובימי הקרובים המצגת עם תמיכת הגר"ח תופץ בכל אתרים הביבים והבואש למיניהם. אם ינקוש יכול לדפוק את דודוש וגם לזכות בתמיכה במפעל שיש בו הרבה הרבה הרבה כסף, אי בכלל ספק שהוא יעשה את זה. עול התורה? אברכי כוללים? את מי זה בכלל מעניין היום בחצרות בבני ברק???? מה שכן מעניין אותם זה הרבה הרבה הרבה כסף, הרבה הרבה הרבה כסף, הרבה הרבה הרבה כסף.

  . . . |
  הגב