באים לשבת והשבוע רב הכותל הרב רבינוביץ בתוכנית • הצלם גיל כהן מספר: "כך הצלחתי לצלם את עולם החסידויות" • חיים רוטר ראש ארגון השומרים ב"ב מספר על הארגון • הבימאי החילוני אסי דיין וד"ר בני לאו על דוד המלך ועוד – צפו בפרק 62

פרק 62

והשבוע איש התקשורת מנחם טוקר מארח לראיון מיוחד את הבימאי והיוצר אסי דיין שמספר על דוד המלך, וביחד עם סגנית חתן התנ"ך העולמי ליאור מאיר הם יוזמים פרוייקט קולנועי משותף על חיי דוד המלך, היא מספרת גם על הקשר שלה לנעים זמירות ישראל, ומה חיבר אותה אשה חילונית מאמינה, להתעסק עם לימוד התנ"ך, היא מספרת כי זה גרם לשינוי בחייה, והחלה לשמור שבת ואט אט בתהליך איטי ועקבי החלה לשוב למקורות.

הצלם גיל כהן על תצלומים חרדים בעולם החסידויות, ועל ספר מיוחד שהוא הוציא עם תיעוד מלא של כל התמונות שהוא צילם בחסידויות הגדולות והסגורות ביותר כמו סטמר ותולדות אהרן קרלין סטולין ועוד. כהן מספר על צילומים נדירים כמו ברכת החמה, צילומים נוספים על מלקות לפני יום הכיפורים, הגעלת כלים לפני פסח. הוא מודה גם: "התמכרתי לעולם החסידי, וזה שינה אותי כעיתונאי חילוני ואת תפיסותיי לגבי הציבור הנפלא הזה".

ראש ארגון השומרים חיים רוטר מספר על הארגון שעושה גדולות ונצורות, כדי למנוע פריצות וגניבות, רוטר אומר: "למרות שיש משטרה אבל צריך מיד לתפוס את הגנב ובשביל זה אנחנו תמיד בשטח, עם למעלה מ150 מתנדבים שעוזרים לתושבי בני ברק, בעזרה בכל דבר שהוא זקוק, כמו איתור ילדים נעדרים ועוד".

רב כותל הרב רבינוביץ על הפרשה.

צפו בפרק מרתק: – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.