באישון לילה: נעצרו מבריחי סמים ממצרים לישראל

המשטרה עצרה הלילה בני מיעוטים שניסו להבריח 100 ק"ג חשיש ממצרים לישראל, מחקירה ראשונית עלה כי החשודים הם יעדים בכירים בתחום ייבוא הסמים לארץ

המשטרה עצרה הלילה 2 בני מיעוטים שניסו להבריח 100 ק"ג של חשיש ממצרים לישראל.  החשודים נעצרו במסגרת מאבקה של יחידת המסתערבים של מג"ב דרום, בהברחות בגזרת הגבול המצרי.

"התמקמנו מספר שעות במארב מתוכנן ואז זיהינו כ- 15 חשודים מגיעים משטח מצרים לכיוון גדר הגבול", סיפר אחד הלוחמים. "החשודים נעו בטור ואחזו בסולמות אותם מיקמו על הגדר כשלפתע החלו לטפס ולהשליך לצד השני שקים".

כאשר המבריחים המצריים השליכו את השקים, נפתחה עליהם אש תופת מן הצד המצרי – מידי הכוחות המצריים המאבטחים את הגבול. הירי סיכן את הכוחות הישראלים שארבו סמוך לגבול.

במסגרת התצפית זיהו הכוחות במקביל, רכב שטח המגיח מצדו הישראלי של הגבול לכיוון הגדר. מהרכב ירדו שני חשודים שהחלו להעמיס לרכב את השקים שהושלכו.

באותה העת יצאו הלוחמים מן המארב, הסתערו על החשודים והביאו למעצרם של 2 חשודים, תושבי ביר הדאג' בשנות ה- 20 לחייהם אשר ברכבם נתפס כ- 100 ק" ג חומר החשוד כסם מסוג חשיש.

מחקירה ראשונית עלה כי החשודים הם יעדים בכירים של המחוז הדרומי בתחום ייבוא הסמים לארץ.

צילום: משמר הגבול

עוד נתפסו ברכב אמצעי צבאי לראיית לילה ומשקפת צבאית שככל הנראה שימשו אותם במסגרת ההברחות הליליות אותן היו מבצעים.

מפקד היחידה, סנ"צ י' אמר הבוקר: "יחידת המסתערבים של מג"ב בדרום פועלת בטווח הגבול המצרי כנגד טרור והברחות סמים. מדובר אומנם בגבול של שלום אך עם מורכבות ואתגרים המחייבים אותנו למוכנות מבצעית ברמה הגבוהה ביותר כשלנגד עינינו עומד ביטחון אזרחי ישראל".

לדברי י', "השיטות בהן פועלים המבריחים מעידות על אימון ומוכנות שמקדימים כל ניסיון הברחה". הוא גם התלונן על כך ש"הכוחות המצריים שמזהים הברחות פותחים בירי מסיבי לעבר המבריחים, ירי שעלול לסכן גם את כוחותינו בשטח".

מתחילת השנה סיכלה משטרת ישראל על כל יחידותיה ובהן גם יחידת המסתערבים דרום, עשרות הברחות והביאה לתפיסת כחצי טון חשיש. פעילות היחידה על גדר הגבול מביאה לצמצום ניכר בכמות הסמים הנכנסים לשטחי ישראל. המשטרה תמשיך לפעול כנגד הברחות הסמים לרבות בגבולות המדינה תוך הפעלת היחידות המיוחדות והמקצועיות ביותר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.