באמצע בית הכנסת: מתחם מסאז'ים (וידאו)

טבריה סוערת: בתוך בית הכנסת במלון לאונרדו בעיר, הוקם בסוף השבוע האחרון מתחם מסאז'ים עבור רצות ורצי מרתון טבריה. צפו {סערה בטבריה}

חדשות 10 חושפים: הסערה החדשה שמזעזעת את העיר טבריה: בתוך בית הכנסת במלון לאונרדו בטבריה, הוקם בסוף השבוע האחרון מתחם מסאז'ים עבור רצות ורצי מרתון טבריה.

היכן שיושבים המתפללים ושופכים את שיחם בפני הבורא, תפסו לא פחות ולא יותר מעסים ומעסות, שהשתמשו במתחם בית הכנסת.

צפו

https://www.facebook.com/100008290300619/videos/vb.100008290300619/1734797173473276/?type=2&theater

כל מי שנכנס ביום שישי שעבר ערב שבת אל בית הכנסת שבמלון "לאונרדו" בטבריה גילה לחרדתו מעסים ומעסות בביגוד לא צנוע מסתובבים בתוך בית הכנסת ליד ארון הקודש.

הדבר עורר זעם בקהילה החרדית ושומרי השבת, וסגן ראש העירייה האחראי על המעשה הגיע למלון כדי להורות על הפסקה מיידית של העיסויים ופינוי בית הכנסת.

בעקבות חשיפת חדשות ערוץ 10 הרב הראשי הגר"ד לאו דורש הבהרות כיצד התאפשרו ביצוע מעשים מעין אלו בשטחו של בית הכנסת במלון. "כרב הראשי אני מביע מחאה על ביזוי בית הכנסת – בית מקדש מעט. בית הכנסת הינו בית קדוש לכל יהודי ויהודי. תמונות אלו פוגעות בליבו של כל יהודי".

"בכוונתי לפנות לגורמים המעורבים באירוע מצער זה ולבקש הבהרות כיצד התאפשרו ביצוע מעשים מעין אלו בשטחו של בית הכנסת. דרוש חינוך להטמעת רגשות ראויים כלפי מקום קודש״

ראש העיר טבריה יוסי בן דוד אמר כי "האירוע הזה נוגע ל-30 רצים מתוך חמשת אלפים. טעות חמורה שנעשתה בתום לב. אנחנו נתחקר את האירוע הזה, אני רואה זאת בחומרה וזה יטופל בחומרה".

במלון "לאונרדו קלאב" ומעיריית טבריה מסרו בתגובה: "בית המלון נענה לבקשת מפיקי האירוע והקצה לסטודנטים לעיסוי אולם ייעודי לטיפול במשתתפי המרתון. הסטודנטים טעו בתום לב ונכנסו לאולם אחר המשמש כבית כנסת. מספר דקות לאחר מכן גילתה הנהלת המלון את הטעות ופינתה אותם לאולם הנכון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.