באנו ארצה כדי להרוס בית כנסת?

מול ביתו של שר הביטחון יעלון נערכה הלילה הפגנה בעקבות הכוונה להרוס את בית הכנת בגבעת זאב, ודבריו של יעלון על כך שהמתפללים הם "בריונים" { המתפללים נגד יעלון}

 

מול ביתו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בישוב רעות, התקיימה אתמול הפגנת מחאה על הכוונה להרוס את בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב, ועל רקע דבריו של שר הביטחון יעלון על כך שמתפללי בית הכנסת הינם "בריונים".

המפגינים החזיקו שלטים עליהם נכתב: "באנו ארצה כדי להרוס בית כנסת?", "מדינה יהודית לא הורסת בית כנסת", ו"פוליטיקאים, די להוצאת שם רע על יהודים".

מאבטחי השר יעלון יצאו אל המפגינים ואפשרו להם להמשיך את ההפגנה במרחק מה מן הבית.

"עזבנו את המשפחות ובאנו להפגין נראה לנו שהורסים פה בתי כנסת בקלות רבה מדי. הבג"ץ לא בא לפטור בעיות אלא הולך פה עם שורת הדין עד הסוף כשעם אוכלוסיות אחרות הולכים לפנים משורת הדין", אמר אחד המפגינים.

מפגין נוסף אמר כי: "אנו מוחים על כך שמתכננים בצורה גלויה להרוס בית כנסת בישראל שלא היה דבר כזה מעולם, ובייחוד בעקבות ההתבטאות של שר הביטחון כנגד המתפללים. התבטאות כזו לא יכולה להישאר ללא מענה. יש פה הוצאת שם רע על המתפללים ואין שום יחס אנושי ויהודי להריסת בית כנסת".

אמש הגיב גבאי בית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב, אריה בנימין, בחריפות על דבריו של יעלון כנגד המתפללים, וקרא ליעלון להסיר את חסינותו, זאת בעקבות השתלחותו של השר במתפללי בית הכנסת במהלך תדרוך כתבים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.