המועמד מהסרטון האנטישמי יושב למו"מ עם לסרי

שבועיים לפני הבחירות, באשדוד סערו הרוחות בעקבות פרסום סרטון אנטישמי מבית היוצר של אלי נכט, המתמודד בראשות סיעת "עתיד אשדוד" למועצת העיר. כעת, לאחר הבחירות יושב ראש העיר יחיאל לסרי למו"מ עם מי שפרסם את הסרטון האנטישמי בעוד הנציגים החרדים ממלאים את פיהם מים

שבועיים לפני הבחירות, באשדוד סערו הרוחות בעקבות פרסום סרטון אנטישמי מבית היוצר של אלי נכט, המתמודד בראשות סיעת "עתיד אשדוד" למועצת העיר.

בסרטון, שכל כולו נגד הציבור החרדי, מוסבר למה התושב החילוני הממוצע חייב לצאת ולהצביע – כי אם החילונים לא יילכו להצביע העיר תהיה סגורה בשבת, וכל תושבי אשדוד החילונים יצטרכו להיכנע לתכתיבי החילונים, כמו למשל סניפי קניות נפרדים לנשים וגברים, סגירת טלפונים ומכשירי צפיה בשבת, ועוד ועוד.

בסרטון נראה זוג ממוצא רוסי המתלבט אם ללכת להצביע בבחירות, בזמן שהבעל מתלבט, מגיעים אליו חרדים הביתה, ומטילים עליו כל מיני איסורים, כולל הפסקת אינטרנט, הגבלות בשבת ועוד.

כעת, לאחר הבחירות יושב ראש העיר יחיאל לסרי למו"מ עם מי שפרסם את הסרטון האנטישמי בעוד הנציגים החרדים ממלאים את פיהם מים..

באתר האשדודי התראיין אלי נכט ואמר כי אין לו בעיה להגיד באופן חד משמעי: "אני היחיד שלא אמר שלא אשב עם החרדים בקואליציה. אני לא לחמני, או גלבר או כצנלסון שאמרו שלא יישבו עם חרדים. אין לי בעיה לשבת איתם".

ראש מפלגת "עתיד אשדוד", כועס בראיון למקומון האשדודי שמאשימים אותו בגזענות. "לקחת 3 דקות מכל הקמפיין ולהגיד שזה קמפיין אנטישמי זה לפספס את המטרה. אבל אני לא מתחרט על הסרטון. אני מאוד גאה בו. בזכות הסרטון עשרות אלפי אנשים קמו והלכו להצביע. הקמפיין שלי והאישיות שלי הביאו למספר הבוחרים החילוניים הכי גדול שיצא להצביע בבחירות באשדוד".

עו"ד נכט מצהיר עוד כי "המפלגות החרדיות חייבות אותי בפנים". לדבריו, "אני לא חושב שהמפלגות החרדיות רוצות להביא את העיר בסופו של יום למצב קיצון. אם המועצה תהיה על טהרת החרדים זה הסוף לאשדוד, ואני לא חושב שראש העיר או המפלגות החרדיות רוצות את זה. אבל אם מישהו רוצה אותי כעלה תאנה, הוא לא יקבל אותי".

לקראת המשא ומתן הקואליציוני 'אור לאחים' מתריע בפני ראש עיריית אשדוד הישן-חדש כי ראש סיעת 'עתיד אשדוד' מסייע למיסיונרים בעיר הארגון הודיע על כך לציבור והזהירו מפני אנשי הסיעה עוד לפני הבחירות.

נוכח ההידברות והמשאים והמתנים עם סיעות בעיריה, פנה ארגון 'אור לאחים' אל ראש עיריית אשדוד הישן-חדש, ד"ר יחיאל לסרי, כי "ראש סיעת 'עתיד אשדוד', אלי נכט, מסייע למיסיונרים בעיר ומופיע בקהילה שלהם.

הרב בנימין וולקן, ראש אגף למאבק בכתות ומיסיון בארגון 'אור לאחים', הדגיש במכתבו, שהעתקים ממנו שוגרו לחברי מועצת עיריית אשדוד, כי בידי הארגון תיעודים, תמונות וסרטונים איך שהוא מגיע עם משפחתו לעתים קרובות לקהילה המשיחית המיסיונרית באשדוד. יש כמו כן תיעודים על ישיבותיו עם ראש הקהילה המיסיונרית בוועדות בכנסת, שם הסדיר עבורם לובי, ובמשרדי עיריית אשדוד. הודעתו של נכט עצמו, רומזת על כך שהוא ככל הנראה מביא כסף מקרנות אוונגליסיטיות, מה שאומר דרשני.

מכתבו של הרב וולקן קורא למר לסרי, כי בבואו לכלל דיונים מולו, חשוב שיידע זאת ויכיר את גישותיו והסכנות הנובעות ממנו.
'אור לאחים' מזכיר לראש העיר, כי במערכת הבחירות גם פרסם נכט דברי הסתה חמורים נגד הציבור החרדי. לסרי עצמו הגיב: "בי נשבעתי, לא ניתן את הנהגת העיר למסיתים וחסרי אחריות שמלבים שנאה ומלחמות אחים. לא במשמרת שלי".

הארגון פנה במכתב גם אל ראשי הסיעות החרדיות בעיריית אשדוד וגם לרב אברהם מרדכי אולבסקי, מראשי הוועדה הציבורית למען אשדוד. הוא ביקש מהם לעמוד על המשמר מפני סכנותיו.

כבר בעת מערכת הבחירות, הודיע 'אור לאחים' גם לציבור, על מהות הסיעה האמורה ועל האנשים שבה, שיש להביא בחשבון את הקשר המפוקפק שלהם עם המיסיונרים ולהיזהר מלתת להם כוח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.