באשמורת הבוקר: מאות ילדים אמרו סליחות עם הראשל"צ • צפו

קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת: מאות ילדי תשב"ר הגיעו אתמול (שני) בשעת בוקר מוקדמת, לאמירת סליחות בבית הכנסת 'שערי ניסים' בירושלים בנשיאותו של הרב שלמה חנניה • בתפילה המרגשת השתתף אף הראשל"צ הרב יצחק יוסף, שנשא דברים • גלריה

מחזה מרהיב בשכונת סנהדריה בירושלים לראות בחודש אלול מידי בוקר כבר שנים רבות, את מאות ילדי חמד צאן קדושים צועדים בשעת בוקר מוקדמת לאמירת ובקשת סליחות ברוב עם בבית הכנסת 'שערי ניסים' שבנשיאות המרא דאתרא הגאון רבי שלמה חנניה שליט"א. אמש (שני) הם זכו לומר את הסליחות בצוותא עם הראשון לציון הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט"א, שאף נשא דברים בפניהם לאחר אמירת 'עשה למען תינוקות של בית רבן'. יצוין כי מידי יום לאחר תפילת שחרית צועדים הילדים כל אחד לבית רבו עם לחמנייה ושקית שוקו כמתן שכרה בצידה.

בית כנסת גדול ומפואר זה שמוכר וכבר יצא טבעו לכל דורש ה', שוקק חיי תורה מלפני זריחת החמה ועד לאחר חצות לילה, ומהווה מגדל אור לכל האזור. בבית המדרש הגדול רשת כוללים בראשות הגאון הגדול רבי שלמה חנניה שליט"א עם מאות אברכים, כולל לפני התפילה, כוללי בוקר וכוללי אחה"צ, מגמת עיון מגמת בקיאות ומגמת הלכה, כולל מוסר, כולל ערב, כולל ערב שב"ק, כולל שב"ק עם שיעור קבוע מידי שבת של הגאון רבי אופיר מלכא שליט"א.

בנוסף, 'מתמידים' מידי ערב לילדי השכונה, שיעור מיוחד מידי יום שלישי לילדי החמד ע"י הגאון רבי אופיר מלכא שליט"א. בחופשות הקיץ והחגים מתקיימת במקום 'ישיבת בין הזמנים'. מידי יום שישי מתאספים ילדי השכונה לאמירת "שניים מקרא ואחד תרגום" בטעמים כהכנה לקראת שבת קודש. במקום גם נמסרים שיעור בדף היומי מידי בוקר ע"י המרא דאתרא שליט"א ושיעור באור החיים הק' מידי שבת. בעזרת הנשים של בית הכנסת מתאספות מידי בוקר נשים צדקניות מהשכונה לאמירת תהלים ולעורר זכויות על עם ישראל.

צפו בתיעוד:

צילום סטילס: קובי הר צבי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.