"בבחירות הבאות החרדים יהיו אלה שיחליטו מי מרכיב את הקואליציה"(הקלטה)

בראיון שהעניק לרדיו 'קול ברמה' העריך ח"כ איתן כבל כי הבחירות עדיין רחוקות. כבל הביע תקוה שאחרי הבחירות החרדים לא ימליצו על נתניהו. האזינו

חבר הכנסת איתן כבל התראיין לרדיו קול ברמה והתייחס לחוק הלאום וההתפתחויות הפוליטיות האחרונות.

"אני חושב שנתניהו הולך כאן על הקצה. מעבר לעובדה שלאף אחת מהשותפות הקואליציוניות אין אינטרס ללכת לבחירות, ממש ממש אין אינטרס, אבל אתה יודע, כל אחת מהמפלגות האלה, השותפות הקואליציונית שדרך אגב שנים לא היה כזה חוסר חיבור בתוך קואליציה, זאת אומרת מספר הנושאים שהם לא בהסכמה הם כל כך גדולים, אבל למרות זאת אני אומר לך, קשה לי לראות בחירות, אני חושב שגם בעניין הספציפי הזה כשנשוא השיחה שלנו הוא חוק הלאום, ימצאו את הדרך, או פשרה, או ידחו אותו למועד בלתי ידוע(…). ללפיד אין שום אינטרס, בוודאי לפני שהוא מעביר תקציב. לציפי ברור שאין לה אינטרס, גם לראש הממשלה נתניהו, כשהסקרים מראים שהליכוד צונח לכדי 22 מנדטים ונמצא לו ממש בצוואר בנט".

"המשמעות דרך אגב שבנט יכול לעשות בימים האלה את מעשה "קדימה לעבודה". בזמנו, כשהליכוד ירד ל- 12 מנדטים בראשותו של נתניהו לא היה לו תחליף ואז חזר הליכוד לגודלו כפי שהיה. היום יש מצב שונה והמצב השונה הוא שבפוליטיקה שבה הולכים למפלגות בינוניות, הן מימין והן משמאל, והפעם הבאה דווקא בנט, אני מאמין מול יצחק הרצוג, כך אני מאמין, אלה דברים שנתניהו רואה אותם כל יום…. אני אומר לך את זה, זו איננה מחשבה מופרכת. כשאתה מדבר על כך שגוש מרכז שמאל וגוש הימין, המפלגה הכי גדולה בימין יכולה להיות 22 מנדטים ובשמאל, אני מאמין ומקווה, יכולה להיות מפלגת העבודה שלא תפחת מ-18 מנדטים, הקרב יהיה בתוך הגוש ואז גם מקומם של החרדים יקבל משמעות מאד מאד גדולה בוודאי לנו, במפלגת העבודה והשותפות הטבעיות לנו. אני מאמין שהסיבוב הבא הולך להיות, ואני עובד על זה כבר, "רק לא ביבי". הן מימין והן משמאל, כך אני רואה את זה. תהינה הבנות מבעוד מועד בין מפלגות המרכז-שמאל ונצטרך לקבל החלטות כי אני לא רואה קואליציה למשל בפעם הבאה בראשות העבודה בלי המפלגות החרדיות. נצטרך לשבת ולשוחח על העניין בצורה רצינית. מעבר לכך, אני מאד מקווה, אני מאד מאד מקווה, שהמפלגות החרדיות בפעם הבאה תיתנה את זכות הוטו הראשונית למפלגת העבודה".

כבל התייחס גם לתרחישים הפוליטים השונים, לחוק ישראל היום ולעוד שורה של נשים. האזינו לראיון המלא
[alooma ref="bc41a673085f0990d0946b944c9c0104.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.