הגר"ש עמאר נגד תיקון חוק הגיוס

רבה של ירושלים הגאון שביקר בביתו של הגר"ש אוירבך, מנהיג 'הפלג הירושלמי', הביע את מורת רוחו מחוק הגיוס המתוקן {בבית הגר"ש אוירבעך}

רבה של ירושלים הגאון רבי שלמה עמאר מצטרף למחאה נגד חוק הגיוס המתוקן, במהלך השבת האחרונה ביקר הגר"ש עמאר בביתו של הגר"ש אוירבך מנהגי 'הפלג הירושלמי' שם הביע את מורת רוחו נגד חוק הגיוס המתוקן.

הגר"ש אוירבך התבטא כמה פעמים באחרונה בחריפות נגד חברי הכנסת החרדים שהרימו ידם בעד תיקון חוק הגיוס השבוע וטוען כי מדובר בחוק שטומן בחובו סכנה רבה לציבור החרדי.

הגר"ש עמאר ששהה השבת בשכונת 'שערי חסד' בירושלים הגיע לבקר בבית הגר"ש אוירבך בצהרי יום השבת, במהלך הפגישה עלה נושא חוק הגיוס, לדברי מקורבים ששהו באותה עת בחדר הגר"ש עמאר "הביע את מורת רוחו מפעולות חברי הכנסת החרדיים בעניין חוק הגיוס.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

הרב עמאר שמע מהגר"ש אוירבך סיפור על הגאון מטשעבין שכיהן כרב בית הכנסת בשערי חסד וקיבל בעבר פנייה מחברי כנסת בשאלה אם אפשר להתפשר על מספר בחורים כדי להציל את עולם הישיבות עד שהלבינו פניו מזעזוע ואסר עליהם בכל תוקף להתפשר עם הצבא" סיפר הגר"ש אוירבך.

אנשי הרב אוירבאך המכונים 'הפלג הירושלמי' תקפו בעת האחרונה בחריפות את חברי הכנסת של יהדות התורה שתמכו בחוק הגיוס ואף יצאו להפגין מתחת לבתיהם של שר הבריאות יעקב ליצמן, סגן שר החינוך מאיר פרוש וחברי כנסת נוספים בסיעה החרדית כמו כן נחצו קווים אדומים כאשר דקות קודם כניסת השבת פעיל מ'הפלגה ירושלמי' זעק דברים חמורים נגד מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן מחוץ לביתו.

יצוין, כי במהלך הבחירות לרבנות ירושלים אנשי 'בני תורה' תמכו במועמדותו של הגר"ש עמאר לרבנות העיר, הגר"ש עמאר אף נפגש קודם הבחירות עם הגר"ש אוירבך במעונו. לגר"ש עמאר ישנה היסטוריה של מאבקים מול הציבור הליטאי, בראשה מערך הגיורים אז הותקף קשות על ידי הגרי"ש אלישיב זצ"ל.

.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הוא לא רוצה שיפגשו בצבא את כל מי שהוא החשיב כיהודי ואז יתגלה גודל פסיקותיו הנודעות בחומרותם

    אחד |
    הגב