"בבית היהודי אין חזית אחידה ויש פילוג קשה"

לסיומו של שבוע סוער שעברו חברי הכנסת החרדים התפנה ח"כ מנחם אליעזר מוזס לשוחח עם "אקטואליק" על התנהגותה של מפלגת הבית היהודי בנושא הכותל והרפורמים- צפו

לאחר הסערה הארוכה שאחזה בחברי הכנסת החרדים במהלך הימים האחרונים בעניין חוק הגיור, מתווה הכותל, התחבורה הציבורית בשבת, עבודות הרכבת ועוד, התפנה יו"ר סיעת 'יהדות התורה' ח"כ מנחם אליעזר מוזס לשוחח איתנו על התנהגותה של הבית היהודי בכל נושא הכותל והרפורמים.

שרים ממפלגת הבית היהודי נפגשים עם נציגי הרפורמים בארץ וסועדים איתם, ולא משתפים פעולה עם החרדים במאבק הזה, שוחחתם איתם ע"כ ?

בהחלט, אנחנו הגבנו לכך ודיי בחריפות, ואני גם מגיב לזה עכשיו שאנחנו רואים בזה דבר שלא יעשה, אנחנו צריכים חזית אחידה נגד דריסת הרגל של הרפורמים ושל כל הכתות האלה, שישאירו את המחלקות שלהם ואת הפלגנות הזאת בארצות הברית ולא יביאו את זה כאן לארץ.

אילו היו כאן מתמודדים בבחירות, היו משיגים מנדטים ויש להם הסכם קואליציוני משלהם היינו צריכים לכבד אותם, אבל אין להם כאן שום ייצוג פוליטי, והם רוצים בכח הכסף או בכח התקשורת המגויסת להם ובכח כל השמאל, להכתיב נהלים חדשים ואנחנו לא מוכנים לזה.

ולמה אין שת"פ בעניין הזה עם הבית היהודי ?

לא יודע הם לא דיברו איתנו, אבל הפתעה המוחלטת שהייתה לנו, זה ששמענו שהם יושבים לסעוד יחד פת במלח.

ובכל זאת יש בבית היהודי פילוג מסוים, יש כאלה שכן במאבק אתכם ?

בוודאי, איזה שאלה, בבית היהודי יש כאלה שבאו ואמרו אנחנו אתכם יחד לאורך כל החזית, ומצער שחלק מהם הלכו וישבו איתם, כאשר אנחנו ממש עכשיו במלחמה אמיתית, נגד פלישת הדרך שלהם לכותל ולגיורים.

ואיך זה בא ליידי ביטוי בעניין הגיורים ?

בעניין הגיור, לא יכול להיות שמי שאין לו רישיון רפואי לא יכול להיות רופא, כך גם בגיור לא יתכן שמישהו יגייר כשאין לא תעודה מהרבנות הראשית, הם טוענים שרבני הערים יגיירו, אז שהרבנות הראשית תחליט על זה ולא הם.

ומה לגבי ליברמן שכן תומך ברפורמים והוא בקואליציה ?

אני מקווה שהם יבינו כולם שצריך החזיק את הקואליציה, הרי אף אחד לא רוצה בחירות עכשיו, ולו רק בגלל הסקרים וגם לא רוצים בחירות, אז אני מקווה שישימו פס על כל הדברים האלה, וילכו בדרך שבא אנחנו החלטנו השבוע  על הקפאת המתווה ולא לתת לגיור הרפורמי להשתלט כאן בארץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.