בבית היהודי משבחים את מגל: "חזר בתשובה"

היום הודיע חבר הכנסת ינון מגל כי הוא פורש מתפקידו כיו"ר סיעת הבית היהודי בכנסת, וזאת לאחר פרסום העדויות הקשות נגד חבר הכנסת ינון מגל, ולאחר הפגישה שקיים באישון ליל עם יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט {פורש מראשות הסיעה}

היום הודיע חבר הכנסת ינון מגל כי הוא פורש מתפקידו כיו"ר סיעת הבית היהודי בכנסת, וזאת לאחר פרסום העדויות הקשות נגד חבר הכנסת ינון מגל, ולאחר הפגישה שקיים באישון ליל עם יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט. התגובות בבית היהודי למעשהו של מגל, היו אוהדות למרות המעשים עליהם נטען עליו כי עשה עם עובדות באתר וואלה, שם היה העורך הראשי לפני ששוריין על ידי בנט לרשימת הבית היהודי לכנסת.

סגן שר הבטחון, ח,כ אלי בן דהן שיבח את מגל ואמר כי הוא "בעל תשובה". בהודעה שפירסם בן דהן נכתב כי "ינון מגל לקח אחריות ועשה באומץ את המעשה הנכון". בן דהן הוסיף כי "ינון הבין שהתבטאויותיו היו לא ראויות וכאלה שאינן מכבדות איש ציבור ובייחוד איש ציבור מהבית היהודי, ביקש סליחה בפני הנשים והפגין אחריות ציבורית בעזיבתו את ראשות הסיעה.

לדבריו, "ינון הגיע לכנסת מתוך שליחות ציבורית ואני בטוח שהן באופן אישי ומשפחתי הוא עובר אירוע קשה מנשוא והן סופג מהלומה כבדה וחמורה ברמה הציבורית. אני מברך על החלטתם המשותפת של השר בנט וח"כ מגל לסיים את תפקידו כיו"ר הסיעה.

בסיום דבריו כתב סגן שר הבטחון כי, "כשדוד המלך חטא עם בת שבע הוא לימד אותנו את ערכה של התשובה, אני מקווה שאישי ציבור אחרים ינהגו באופן דומה גם בעתיד", דברי בן דהן שסיים באימרת חז"ל: "במקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים אינם עומדים".

באותו ציטוט של דברי חז"ל שבן דהן בחר לסיים את הודעתו, בחר חבירו למפלגה, ח"כ בצלאל סמוטריץ' לפתוח את ההודעה בה שיבח את התפטרותו של ינון מגל. בפתח דבריו ציין סמוטריץ': גילוי נאות בפתח הדברים – אני לא אוביקטיבי. ינון הוא חבר ואח, אני מעריך אותו מאוד וחושב שהוא אחד מחברי הכנסת הטובים שיש היום בכנסת ישראל. לכן כאב לי מאוד אתמול לשמוע על האמירות הפוגעניות והלא ראויות שכנראה יצאו מפיו. זה ממש לא התאים לי לינון שאני מכיר. הבוקר אני עדין כואב אבל כבר מרגיש הרבה יותר טוב.

סמוטריץ הוסיף כי "החרטה הגמורה שהוא הביע, ההתנצלות בפני מי שנפגע – ובכלל זה בפני ציבור הבוחרים הגדול שלנו שחש פגיעה קשה בעולם הערכים שלו, הרצון לחזור בתשובה ולקיחת האחריות בהתפטרות מתפקיד יו"ר הסיעה, כל אלו ראויים להערכה ומאפשרים לנו לשים את הדברים מאחור ולאפשר לינון לתקן ולהמשיך לשרת יחד איתנו את עם ישראל בקדושה ובטהרת הלב. אני מבקש לחזק את ינון בשעות הקשות שעוברות עליו ולאחל לו ולמשפחתו שיצאו מחוזקים מהמשבר הזה ומהפקת הלקחים הנלווית לו.

לסיום כתב סגן יו"ר הכנסת כי "אין אפוטרופוס לעריות". טוב נעשה כולנו כחברה אם ננצל את ההזדמנות ונפיק גם אנחנו לקחים על בניית חברה בריאה יותר ומתירנית פחות ועל התנהלות במקומות שונים שתכבד את הגברים והנשים כאחד ותמנע מקרים קשים".

מוקדם יותר היום, בהודעה שפירסם ינון מגל הוא סיפר: "נפגשתי אמש עם יו"ר המפלגה נפתלי בנט, וסיפרתי לו את השתלשלות הארועים. שגיתי בעבר בהתנהלות בלתי ראויה, וקל וחומר שאינה הולמת שליח ציבור כפי שאני כיום. אני מתנצל מעומק ליבי בפני מי שנפגע. אני נחוש לתקן את התנהלותי וגם לשקם את הדברים במישור האישי והמשפחתי".

מגל הוסיף בהודעתו: "הודעתי כי אפסיק כעת לכהן כיו"ר סיעת הבית היהודי, ואפעל כחבר כנסת למען עם ישראל כפי שעשיתי עד כה מתוך אמונה ושליחות לבוחריי. אני מקווה שהציבור ימצא בליבו את האפשרות לתת לי הזדמנות לתקן את דרכיי ולשרתו נאמנה".

כזכור, ממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, הורה אתמול לראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, לבחון את העדויות בפרשה וכן לבדוק אם ניתן לזמן את העיתונאיות של אתר וואלה שסיפרו על ההטרדה לתת עדות. הבדיקה תיעשה בכפוף לאישור היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין.

הפרשייה התפוצצה אתמול כאשר עיתונאית שעבדה במערכת האתר וואלה בשם רחלי רוטנר פרסמה פוסט בפייסבוק בו סיפרה על דברים פוגעניים שאמר לה מגל במסיבת פרידה שלו מהאתר, וציינה כי היא לא ראתה צורך לפרסם את הדברים עד שהתברר לה כי ישנם עוד מקרים של התבטאות פוגענית מצידו כלפי עובדות אחרות.

מגל הגיב מיד לדברים וכתב "ישנם דברים שאמרתי לידידים לפני שנהייתי חבר כנסת, שלא הייתי אומר היום, אני מתנצל אם מישהו נפגע מהדברים ובכל זאת הייתי מצפה מהידיד לספר לי אם הוא נפגע ולא ללכת אל מחוזות השיימינג ברשתות החברתיות".

התגובה עוררה סערה נוספת ובעקבותיה תלונה של עובדת אחרת באתר שטענה טענות קשות אף יותר נגד מגל, כאמור, הלילה, ולאחר שהגיעה תלונה שלישית החליטו במשטרה לפתוח בחקירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.