בבית הלבן מגיבים לדאחקות ברשת: "הפשיעה בשוודיה עלתה" (וידאו)

לאחר שהרשת גיחכה על נאומו של טראמפ אתמול (שבת) על "מה קרה בשוודיה", הגיע התור של הבית הלבן להגיב לתגובה המוזרה של טראמפ כביכול התרחש פיגוע טרור בשטחה של המדינה הסקנדינבית.{ הפיגוע שלא היה}

לאחר שהרשת גיחכה על נאומו של טראמפ  אתמול (שבת) על "מה קרה בשוודיה", הגיע התור של הבית הלבן להגיב לתגובה המוזרה של טראמפ כביכול התרחש פיגוע טרור בשטחה של המדינה הסקנדינבית.

בבית הלבן הגיבו ואמרו כי טראמפ בכלל התכוון לעלייה ברמת הפשיעה בשוודיה בגלל גל המהגרים.

עוד אמרו כי ייתכן ודבריו הושפעו מקטע בו צפה במשדר פוקס ניוז, בו עסקו ביום שישי האחרון בסרט דוקומנטרי על התופעה וקשרו אותה למדיניות ההגירה הפתוחה במדינה הסקנדינבית.הנשיא התייחס בדבריו לאירוע ספציפי שהתרחש לכאורה בזמן ספציפי, ולא למגמה כלשהי.

בשוודיה תהו היום למה בדיוק התכוון הנשיא  טראמפ בדבריו בעצרת בפלורידה,. בשגרירות שוודיה פנו לבית הלבן  ודרשו הסברים לגבי הדברים התמוהים.

בנאומו בפלורידה דיבר טראמפ לבעיית ההגירה. כדוגמא הוא התייחס לתקרית בשוודיה: "אתם רואים את מה שקרה אמש בשוודיה. שוודיה, מי היה מאמין – שוודיה. הם הכניסו כמויות גדולות (של מהגרים). הם נתקלים בבעיות שהם לא דמיינו לעצמם", אמר טראמפ. הנשיא השמיע את ההערות כדי להבליט את הטיעונים שהובילו אותו להוצאת צו חדש שאוסר על כניסת אזרחי מדינות מסוימות לארצות הברית, אולם לא דווח על איזשהו אירוע חריג בשוודיה, ודאי לא כזה שקשור למהגרים.

קארל בילדט, שר החוץ של שוודיה לשעבר, תהה בחשבונו בטוויטר: "מתקפת טרור בשוודיה? מה טראמפ מעשן?". ברשתות החברתיות החל ההאשטאג "PrayForSweden#" (התפללו עבור שוודיה) לצבור תאוצה, כשרבים מפרסמים בדיחות סביב הסוגיה. גולש אחד צייץ כי "היום קורבנות הטבח בבואולינג גרין והפיגוע באטלנטה עומדים לצידם של השוודים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.