בבית חבר המועצת: "לא נאפשר לחכמי לב להיכנס לבית וגן"

המאבק נגד הקצאת שטח לישיבה התיכונית "חרדית" 'חכמי לב' בלב שכונה חרדית עולה שלב: במעונו של ראש ישיבת 'עטרת ישראל' הגרב"מ אזרחי בשכונת בית וגן התכנסו רבני השכונה להתאחד במאבק נגד הקצאת שטח לישיבה במתחם השכונה. ראשי 'דגל התורה' בעיריית ירושלים הציגו את פעילותם בנושא בפני הרבנים

המאבק נגד הקצאת שטח לישיבה התיכונית "חרדית" 'חכמי לב' בלב שכונה חרדית עולה שלב: במעונו של ראש ישיבת 'עטרת ישראל' הגרב"מ אזרחי בשכונת בית וגן התכנסו רבני השכונה להתאחד במאבק נגד הקצאת שטח לישיבה במתחם השכונה. ראשי 'דגל התורה' בעיריית ירושלים הציגו את פעילותם בנושא בפני הרבנים.

בכינוס השתתפו בין היתר: הגאון רבי משה יהודה שלזינגר ראש ישיבת 'קול תורה' וחבר מועצת גדולי התורה, הגאון רבי עזריאל אוירבך רב שכונת בית וגן וראש ישיבת 'קול יעקב' הגאון רבי יהודה עדס.

הגרב"מ אזרחי': "אנחנו לא נזרוק אותם מבית וגן אלא לא נאפשר להם להיכנס לכאן". הגר"י עדס: "הנציגים שלנו פעלו למנוע מהם להיכנס לרמות ולרמת שלמה".

הישיבה "החרדית-תיכונית" 'חכמי לב' ממשיכה להסעיר את הרחוב החרדי: במהלך התקופה האחרונה ניסתה הנציגות החרדית בעירית ירושלים למנוע הקצאת שטח באזורים חרדים עבור הישיבה בטענה כי הם "פורצים את הגדרות הרוחניים", כלשונם.

WhatsApp Image 2016-08-07 at 17.59.13

ביטאון 'יתד נאמן' יצא אף הוא למתקפה נגד הישיבה התיכונית וראשיה: "ראשי המוסד משקיעים אנרגיות בכלי התקשורת, כדי לחשוף טלפיים כחזיר ולהסביר את עמדתם "כשר אני". הכישרון הגדול לפעול מאחורי ערפל סמיך, אינו נעדר גם מהפרשיה הנוכחית. הטשטוש היה תמיד מדגרה לאסונות רוחניים, ולכן יש לפוגגו", נאמר במאמר ב'יתד' .

"היהדות הנאמנה לא נזעקה על כך שקם אדם והחליט לעשות מעשה לא נכון! לאורך ההיסטוריה מוטלים המוני פגרים של יוזמות שונות, שמצאו את עצמן מחוץ למחנה. הקמת המוסד התיכוני כשלעצמו הוא בעיה, אבל לא זה הנושא הנידון. הבעיה היא שהקמת המוסד היא ניסיון לייצר אלטרנטיבה חתרנית למבנה הקיים, ל'באר שחפרוה שרים'.

בראיון ל'ישראל היום' אמר בצלאל כהן: "אסון. אם צעירי הקהילה החרדית לא ייצאו לעבודה, לא ישרתו בצבא ולא ישתלבו באקדמיה, יקרה אסון. אם לא יהיו מסגרות חינוך רבות כמו זאת שהקמתי, החברה החרדית מועדת לאבדון. כבר עכשיו ההווה שלנו רע מאוד. והעתיד יהיה עוד יותר רע אם לא יחול שינוי משמעותי".

כהן הוסיף "המלך הוא עירום. החברה החרדית מוכרחה להתעורר ולקלוט שהיא בבעיה קשה: אין עליה ביקורת, חיצונית ופנימית, שתחשוף את כמות הכשלים שקיימים בה. הם יביאו בשלב מסוים לקריסתה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.