בבית שמש כבר מריחים בחירות • סקירה מפורטת של האפשרויות השונות של המתמודדים • מי על לשון המאזניים?

עוד לא תמו הדי הבחירות הארצית ומשבר הרכבת הקואליציה כנראה עוד לא הגיע לשיאו, אבל בבית שמש כבר מריחים את ריח הבחירות לעירייה אשר יתקיימו בעוד שמונה חודשים.

מסתמן כי המאבק יהיה בין הגוש החרדי לגוש הציוני אשר מבין כי רק איחוד סביב מועמד אחד יביא סיכוי להחלפת השלטון החרדי, אולם נכון לעכשיו ישנם כמה וכמה מועמדים אשר טוענים כי אכן רק אחדות תביא להם את השלטון אלא שכל אחד טוען כי הוא המועמד אשר סביבו יש להתאחד.

בין המתמודדים שכבר הודיעו על התמודדותם סמנכ"ל מקורות מר אלי כהן אשר סימן עצמו כמי שאינו משוייך למפלגה אחת מסויימת ולכן מקווה לאגד סביבו את המתמודדים האחרים.

מי שעוד הודיעו על התמודדות עד עכשיו הם חבר מועצת העיר מר מוטי כהן אשר נמצא באופוזיציה, סגן ראש העיר ומחזיק תיק שפע כיום מר מאיר בלעיש.

בנוסףמדברים על הגב' קטי שיטרית מהליכוד אשר הייתה שנים רבות רלשי"ת בעיריית בית שמש בזמן כהונתו של מר דני ועקנין ולאחרונה התמודדה בפריימריז בליכוד אך לא נכנסה כחכי"ת.

עוד מדברים על שלום אדרי גם הוא מחברי סניף הליכוד בבית שמש והיה ממקימי הגוש החברתי שהריצו את ראש העיר המכהן ר' משה אבוטבול.

מנגד בגוש החרדי הכל עוד פתוח,ר' משה אבוטבול שלא הצליח להתברג ברשימת שס לכנסת למרות הלחץ שהפעיל מקווה ליקבל צ'אנס לקדנציה נוספת עם הגוש החרדי.

שלא לציטוט אומרים גורמים ביהדות התורה בבית שמש כי מועמדות לראשות עיר בד"כ נותנים לעומד בראש המפלגה הגדולה או לחילופין למי שהוכיח יכולות,וכיון ושס היא אפילו לא חצי במספרים מול יהדות התורה ויכולות מרשימות לא הוכחו בקדנציה האחרונה ע"י ראש העיר, הם לא רואים סיבה לוותר.

אלא שגם אם יחליטו להציב מועמד אשכנזי מחכה מלחמת כוחות בין ר' שמואל גרינברג סגרה"ע אשר נחשב לאחד מנערי גפני המקורבים אשר גדל בחממה של גפני ומקורב לחצר חזו"א5 אלא שלא הוכיח עשייה רבה כ"כ בכדי שיהיה מועמד לראשות עיר ומנגד ר' משה מונטג מחזיק תיק הבינוי אשר אמנם לא נחשב מקורב לגפני ולא מנערי החצר בחזו"א 5 אבל מוערך מאוד בקרב רוב רבני השכונות בבית שמש והוכיח יכולת עשייה בקדנציה הנוכחית שהיא הראשונה שלו כחבר מועצה.

כך או כך מסתמן כי תנועת טוב היא לשון מאזניים הן בין הגוש החרדי ללא חרדי והן בקבלת ההחלטות לגבי מי יהיה המועמד החרדי עם הסיכוי הטוב ביותר שיגרום למצבעי טוב להצביע למועמד החרדי.

מצב זה גורם בימים אלו לחיזורים מצד הגורמים השונים אשר בודקים איך ניתן לאחד שואות עם התנועה אשר נכון להיום יושבת באוםוזיציה לאחר שפרשו מהקואליציה על רקע מחדל העירייה לטענטם, בכל הקשור לאיכות חיי התושב.

לסיכום עוד לא ידוע מי יעמוד בראשות כל אחד מן הגושים אבל מה שבטוח שמענין יהיה שם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.