בבני ברק נערכים לפורים: "מלחמה נגד הנפצים"

הרב אברהם רובינשטיין, ראש עיריית בני ברק והרב מנחם שפירא, סגן רה"ע והממונה על הפיקוח והשיטור העירוני יצאו בימים אלו, לקראת ימי הפורים, ימי החג והשמחה, בקריאה להורי הילדים, לסוחרים ולכלל התושבים לסייע לעירייה במאבקה למניעת מכירתם והשימוש בחומרי-נפץ מסוכנים, שבעבר גרמו אסונות וצער

הרב אברהם רובינשטיין, ראש עיריית בני ברק והרב מנחם שפירא, סגן רה"ע והממונה על הפיקוח והשיטור העירוני יצאו בימים אלו, לקראת ימי הפורים, ימי החג והשמחה, בקריאה להורי הילדים, לסוחרים ולכלל התושבים לסייע לעירייה במאבקה למניעת מכירתם והשימוש בחומרי-נפץ מסוכנים, שבעבר גרמו אסונות וצער.
במסגרת זו נפתח מבצע נרחב של פקחי העירייה, המשטרה ומשרד הכלכלה להחרמתם ולמניעת מכירתם של צעצועים מסוכנים לקראת חג הפורים.

לצורך זה גם פורסמה העירייה מודעה בחתימתם של גדולי הרבנים ובהם הגאונים רבי נסים קרליץ, רבי יצחק זילברשטיין, רבי יהודה סילמן, רבי שמעון בעדני, רבי שלמה זילברשטיין, רבי יעקב מאיר שטרן, רבי משולם זושא לוריא ורבי מסעוד בן שמעון. בקריאה זו מדגישים הרבנים, כי הואיל ומניסיון של שנים עברו וממקומות שונים הוברר שיש לעשות הכל למנוע את המכירה ושימוש בחומרים המביאים לתקלות גדולות, משום כך, נקראים ההורים והמחנכים שלא להיגרר אחרי תופעות מסוכנות אלו.

מזכיר העירייה ודוברה, אברהם טננבוים ציין, כי בהתאם לחוק-העזר העירוני לבני-ברק אסורים ייצורם או מכירתם של צעצועים מסוכנים, ונגד העוברים על חוק זה ניתן להטיל קנסות כספיים כבדים ביותר, בנוסף להחרמתם של מוצרים אלו.

במבצע שמתקיים בימים אלו, ושימשך ביתר-שאת לקראת חג הפורים, ננקטו צעדים חריפים נגד מוכרי הצעצועים המסוכנים, הוטלו עליהם קנסות כבדים ונגד חלקם נפתחו ע"י המשטרה תיקים פליליים. את המבצע הנרחב מקדמים מר שלמה מלכא, מנהל אגף אכיפה ופיקוח ומח' השיטור העירוני ופקד רועי בעדני , מפקד השיטור העירוני.

בהמשך לקריאתם להורים ולתושבים, ביקשו גם הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר והרב מנחם שפירא, סגן רה"ע מהתושבים להדיר רגליהם ולהימנע מקניות בחנויות המוכרות חומרים מסוכנים, וכמו"כ לדווח לאגף הפיקוח העירוני על צעצועים מסוג זה. הם גם קראו למנהלי מוסדות החינוך ולמחנכים לתת את מלוא תשומת-הלב לתופעה זו ולעמוד בקשר עם הורי התלמידים למיגור התופעה. את הדיווחים ניתן למסור במוקד המשטרתי "100" ובמוקד העירוני "106"
בנוסף למבצע נגד הנפצים, פנה אגף החינוך של העירייה להורי התלמידים שלא להיגרר לעישון, בהדגישם כי אצל רבים החל עישון הסיגריות בימי הפורים במסווה של שמחה, אך שוב לא עלה בידם להיגמל מכך.

העיתוי למבצע רחב היקף זה של אגף החינוך נקבע דווקא בתקופת חג הפורים ולאחריו, בהם ישנם צעירים שבשל שמחת החג מרשים לעצמם את עישון הסיגריה הראשונה, והם לא מודעים שסיגריה אחת עלולה לגרור בעקבותיה עישון נוסף, עד לקושי להיגמל מהעישון.

כותרת המבצע היא: "גדולי ישראל נגד העישון", ובמסגרתו מובאים דברי גדולי ישראל, מהדור הקודם ומדורנו, ובהם החפץ חיים זצוק"ל שכתב כבר לפני שנים רבות, שעישון הסיגריות מזיק לגוף וגם לנשמה בביטול תורה, יש בו הפסד לבריאות, הפסד לממון והפסד למצוות, והמעשן הריהו חובל בעצמו ועובר על "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם". מרן החזון איש זצוק"ל קבע, כי עישון הטבק קשה לנשימה ומעבה את מקום הריאות, ולכן יש לפרוש מזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.