בבריכות הדגים: בלונים עם דגל הרשות הפלסטינית אותרו בקיבוץ

בבריכות הדגים של קיבוץ מעגן מיכאל במועצה האזורית חוף הכרמל נחתו בלוני הליום אליהם חוברו כרזה ודגל הרשות הפלסטינית. בדיקת חבלן שהגיע למקום לא העלתה חשד לסכנה. מזל"טים סרקו אווירית את האזור לחיפוש אחר בלונים נוספים

בלוני הליום עם כרזה ודגל הרשות הפלסטינית נחתו אתמול (שישי) בבריכות הדגים של קיבוץ מעגן מיכאל שבמועצה האזורית חוף הכרמל. על הכרזה נכתב "ירושלים בירת פלסטין על אפם וחמתם של מי שרוצים ומי שלא רוצים", ובצידה הופיע לוגו ושם ארגון "המוסד על שם יאסר ערפאת" עם הכיתוב "האזכרה ה-14 למותו של השאהיד ערפאת". כוחות משטרה וחבלן הגיעו למקום ומבדיקתם לא עלה חשד להימצאות חומר בערה או לסכנה.

מזל"טים סרקו לאורך חוף הכרמל וחיפה לאיתור בלונים חשודים נוספים. בתוך כך, המועצה האזורית פנתה לתושביה להיות ערניים ולדווח למשטרה ולמוקד המועצה על חפצים חשודים.
בחודש שעבר נרשמו יותר משבעה מקרים של בלוני תבערה שהתגלו במרכז הארץ. בין השאר בלונים נחתו במודיעין, בת ים וראשון לציון. בלון אותר סמוך למרכז הקניות בגבעת ברנר וגרם לסגירת האזור עד לפעילות חבלני המשטרה. בנוסף למקרים אלה,שרידי בלון תבערה אותרו בבית אלעזרי שבאזור השפלה. במשטרה חוששים כי אזרחים יתקרבו אל הבלונים ואף יגעו בהם, דבר שעשוי להוביל לפציעות.

בכל המקרים מדובר בבלונים שנראים תמימים למראה, ואף על חלקם נרשם "חג שמח" ו"באהבה", אולם, לכולם חוברו מנגנוני הצתה. לאחר בדיקת חבלני המשטרה התגלה כי המנגנונים זהים לאלה של הבלונים המופרחים מרצועת עזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.