בברסלב בוערת אש: הצתות ועימותים במאה שערים

חסידי הרב ברלנד התעמתו הערב (שלישי) עם מאבטחים בכנס של חסידות ברסלב שנערך בשכונת מאה שערים בירושלים – בו השתתפו מאות חסידי ברסלב שקראו להוקיע את הרב שהורשע בעבירות חמורות. צפו

לילה שחור ולבן בשכונת מאה בירושלים:  חסידי הרב ברלנד התעמתו הערב (שלישי) עם מאבטחים בכנס של חסידות ברסלב שנערך בשכונת מאה שערים בירושלים – בו השתתפו מאות חסידי ברסלב שקראו להוקיע את הרב שהורשע בעבירות חמורות.

גל המהומות בשכונה שידועת לא מעט הפגנות,  הלך והחריף, החסידים הבעירו מכונית, ניפצו חלונות והשחיתו אופנועים שהיו במקום.

בחסידות ברסלב החליטו מוקדם יותר לקיים את הכנס בבניין המרכזי של החסידות בשכונה, בו הודגש כי הרב הוא אדם רע שיש להתרחק ממנו.

בעקבות קריאתו של הרב ברלנד מהכלא, הגיעו עשרות מחסידיו למקום וניסו להיכנס לבניין. עימות התפתח בין החסידים למאבטחים שנשכרו לאבטחת האירוע.

חסידי הרב ברלנד מאשימים כי כוחות המשטרה לא נכנסו לשכונה. במהלך העימות נשברו חלונות ודלתות בבניין ונרשמה אלימות פיזית. כמה מהחסידים ניפצו והבעירו מכונית ששייכת לטענתם למאבטחים ואף השחיתו שני אופנועים בבעלות. לאחר שהרוחות נרגעו הגיעו שוטרים למקום.

 בתוך הציבור החרדי שוררת מחלוקת  בין אלו שפועלים להתרחק מהרב בטענה כי מדובר בגורם מסוכן . לעומת, קומץ של תומכי הרב שמשוכנעים כי הרב ברלנד הוא אדם צדיק שרצה לבזות את עצמו כדי לכפר על עוונות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.